ANTALYA ANTİ AGİNG CİLT BAKIMI

antalya-anti-aging-bakim-

Antalya anti aging bakım işlemleri yaptıracak bir medikal klinik arayışında mısınız? O halde doğru adrese geldiniz. Bakım uygulamamıza geçmeden önce, gelin bunu bakımı tetikleyen etkenler nedir bir göz atalım!

Herkes farklı şekilde yaş alsa da, cilt yaşlanması tipik olarak; ince çizgilerin ve kırışıklıkların gelişimini, elastikiyet kaybını, cilt dokusunda deformasyonu ve cilt renginde solmayı içermektedir. Bu konuda aktif bileşenler içeren çeşitli bakım ürünleri, yaşlanma belirtilerini yavaşlatmaya yardımcı olur.

Yaşlandıkça, ciltte kollajen ve elastin parçalanarak daha gevşek ve kırışmaya daha yatkın hale gelmektedir. Ultraviyole (UV) ışığa maruz kalma ve sigara, alkol gibi bazı yaşam tarzı alışkanlıkları kollajeni daha da parçalar.

Bakım Kimlere Uygulanmalı ve Beklenen Sonuçlar Nelerdir?

Gözleri kısmak veya kaşlarını çatmak gibi tekrarlayan yüz ifadeleri kullanan kişilerin göz çevresinde veya alnında görünen kalıcı kırışıklıkları fark etme olasılığı daha da yüksektir. Nemlendiriciler ve serumlar gibi yaşlanma karşıtı cilt bakım ürünleri asla yaşlanmayı durduramaz.

Yaşlanma karşıtı tedaviler, kırışıklıklar ve ince çizgiler geliştirmeye eğilimli olanlar ile gevşek, sarkmış cilde sahip olanlar için şiddetle tavsiye edilir. Bu tedavilerden genellikle yararlanan kişiler en az 30 yaşında olan kişilerdir. Araştırmalar, bunların kadın nüfusu arasında daha popüler olduğunu gösteriyor, ancak artık giderek daha fazla sayıda erkek hasta yaşlanma karşıtı tedavilerin faydalarını takdir etmeye başlıyor.

Yaşlanma karşıtı tedaviler farklı şekillerde çalışır, ancak bunlar çoğunlukla cildin doğal kollajen kaynağını geri kazanmaya yöneliktir. Bağ dokularında bulunan bir protein olan kollajen, cildin dolgunluğunu korumaktan sorumludur. Bununla birlikte, doğal yaşlanma süreci nedeniyle vücudun kollajen kaynağı zamanla bozulma eğilimindedir.

Günümüzde kollajen üretimini uyarmak için farklı teknikler kullanılmakta ve yeni teknolojiler sayesinde cildin en üst tabakasının hasar görmesi gibi yan etkiler önemli ölçüde azaltılmaktadır.

Beklenen sonuçlar, tedavinin türüne ve kullanılan spesifik madde türüne bağlı olarak farklılık gösterebilir. Yaşlanma karşıtı tedavilerdeki en yaygın bileşen türleri şunları içerir:

antalya anti aging bakımı
  • Retinol – A vitamininin bir türevi olan retinol, retinoidin daha hafif bir şeklidir. Etki etmesi birkaç hafta sürse de, kırışıklıkları azaltmada, gözenekleri açmada, kahverengi yaşlılık lekelerinin görünümünü azaltmada ve cildin genel dokusunu iyileştirmede oldukça etkili olduğu kanıtlanmıştır.
  • Hyaluronik Asit – Hyaluronik asit, havadan su çeken ve onu doğal ve çok etkili bir nemlendirici yapan bir madde olan popüler bir nemlendiricidir. Cildi nemlendirmede harika çalışıyor ve yalnızca reçeteli yaşlanma karşıtı ilaçlarda ve kozmetik tedavilerde değil, aynı zamanda reçetesiz satılan losyonlarda da bulunuyor.
  • Niacinamide – Niacinamide, melaninin görünür hale gelmesini önleyerek çalışır. Melaninin aşırı üretimi ciltte pigmentasyona neden olur, bu da güneş lekelerine ve diğer çirkin izlere ve etiketlere neden olabilir. Bu B3 vitamini türevi tipik olarak akne izlerini, yaşlılık lekelerini ve güneş lekelerini daha az görünür hale gelmeleri için aydınlatarak tedavi etmek için kullanılır.

Anti Aging Bakım Uygulamalarının Riskleri Nelerdir?

Yaşlanma karşıtı tedavilerin riskleri ve komplikasyonları çok nadirdir, ancak tüm tedaviler bazı yan etkilerin yanı sıra bir miktar risk taşıyabilir. Ancak, sertifikalı cilt bakımı ve yaşlanmayı geciktirme uzmanlarına danışılarak bunlar en aza indirilebilir ve hatta tamamen ortadan kaldırılabilir. En yaygın yan etkiler şunlardır:

  • Tahriş
  • Güneş ışığına duyarlılık
  • Kuruluk
  • Alerjik reaksiyon

Bir dereceye kadar invazivlik gerektiren kozmetik tedavilerde, özellikle iyileşme sürecinde kanama ve enfeksiyon riski vardır. Yüz germe gibi cerrahi prosedürler de uzun iyileşme ve birkaç aydan fazla sürebilen kesinti süresi gerektirir.

Antalya anti aging bakım uygulamaları için daha detaylı bilgi ve Antalya anti aging bakım fiyatları hakkında bilgi almak için bizimle iletişime geçebilir veya kliniğimizi ziyaret edebilirsiniz.

Hemen Randevu Alın

Paylaş: