Antalya Bölgesel İncelme Tedavisi

bölgesel incelme

Bölgesel İncelme halk arasında Bölgesel Zayıflama olarak da bilinen insanların vücudunda birikmiş yağların yok edilmesi için uygulanan Medikal Estetik tedavisi yöntemidir.

Bu uygulamada temel amaç zayıflamak ile birlikte kişinin dış görünüşünü incelterek estetik hale getirmektir. Özellikle insanların vücudu yağ depolamaya müsaittir ve bazı vücut bölgelerinde biriken yağların erimesi çok zor olabilmektedir.

Bölgesel Zayıflama veya Bölgesel İncelme olarak ifade edilen tedavi yöntemiyle erimesi çok zorlu olan bu birikmiş yağlar hızla yok edilerek hayal edilen estetik dış görünüme sahip olunabilir.

Günümüzde kadın veya erkek fark etmeksizin Bölgesel Yağlanma problemi yaşayan tüm bireyler bu dirençli yağların oluşturduğu olumsuz görüntü nedeniyle Bölgesel İncelme uygulamasını yaptırmayı çok sık tercih etmeye başladı.

İnsanlarda Bölgesel Yağlanma ve buna bağlı orantısız vücut bölgeleri oluşmasına yol açan durumlar arasında;

 • Genetik Özellikler,
 • Çevresel Faktörler,
 • Yanlış Beslenme,
 • Hormonal Bozukluklar,
 • Stres ve Uykusuzluk,

gösterilebilir.

Burada yazan tüm bilgiler bilgilendirme amaçlıdır.

Bu gibi nedenlerle meydana gelen bölgesel yağlanma problemleri günümüz teknolojisi ile geliştirilen cihazların kullanıldığı Bölgesel İncelme yöntemleri ile konforlu, güvenli ve hızlı bir tedavi süreciyle iyileştirilmektedir.

Bölgesel incelme tedavisi insanların özellikle göbek, basen, kol, bacak gibi vücut bölgelerine uygulanmakta ve bu bölgelerde biriken orantısız yağ tabakası giderilerek hayal edilen estetik vücut yapısına ulaşılması sağlanmaktadır.

Tüm dünyada kabul görmüş ve çok sık uygulanmaya başlanmış Bölgesel İncelme tedavisi kliniğimizde Medikal Estetik Hekimi Dr. Asel Seda Bal tarafından hastanın ihtiyaçları ve istekleri doğrultusunda başarıyla uygulanmaktadır.

Burada yazan tüm bilgiler bilgilendirme amaçlıdır.

Bölgesel İncelme Nedir?

İnsanların vücudunda var olan fazla ve orantısız yağların belirli bölgelerde toplanması ile oluşan olumsuz görüntünün iyileştirilmesi için uygulanan tedavi yöntemine Bölgesel İncelme veya Bölgesel Zayıflama denir.

Bölgesel İncelme uygulamalarının etkisini %100 göstermesi ve sonuçların kalıcı olması için kişinin mutlaka kendisine verilen spor ve diyet programını uygulaması önemlidir.

Bu uygulama sayesinde bel, basen, karın, kol, bacak gibi vücut bölgelerinde yağ birikintisi oluşan kişilerin düzgün ve orantılı bir vücut yapısına sahip olmalarına yardımcı olunur.

Medikal Estetik alanında uzman doktorlar tarafından uygulanan Bölgesel İncelme tedavisi sırasında günümüz teknolojisiyle geliştirilen cihazlar kullanılır. Özel cihazların kullanıldığı bu tedavi pratik teknikler, diyet ve spor ile desteklenerek başarılı sonuçlar elde edilir.

Bölgesel İncelme Yöntemleri

Geçmiş yıllarda bölgesel yağlanma problemleri bulunan kişiler cerrahi uygulamalar sonucunda hayal ettikleri görünüme ulaşabilmekteydi. Bu durum zorlu, zahmetli ve uzun süreli bir iyileşme süreci getirirken aynı zamanda riskli operasyonlar içermekteydi.

Günümüz teknolojisi ile birlikte Medikal Estetik Tedavi uygulamaları büyük gelişim gösterdi. Teknolojik cihazların tedavilere entegre edilmesi ile birlikte kişilere arzu ettikleri estetik görünüme hızlı, pratik ve güvenli teknikler ile ulaşma imkanı sunuldu.

İnsanlara günümüzde sunulabilen Bölgesel İncelme Yöntemleri arasında;

 • Diyet ve Spor
 • Soğuk Lipoliz
 • Radyofrekans Uygulamaları
 • Lazer Etkisiyle Bölgesel İncelme
 • Emsculpt
 • Saten Vücut Germe

gösterilebilir.

Kişiye hangi Bölgesel İncelme Yöntemi veya yöntemlerinin uygulanması gerektiği uzman doktor tarafından yapılan muayene sırasında belli olur.

Antalya Sosyal Medya Ajansı

Diyet ve Spor

Bölgesel İncelme sırasında bir uzman tarafından kişiye uygun hazırlanan diyet programına uygun hareket edilmesi çok önemlidir.

Ayrıca doğru bir spor programının uygulanması enerji harcanmasını, kasların çalışmasını sağlayarak yağ yakımı hızlandırılırken vücudun şekillenmesine yardımcı olacaktır.

Soğuk Lipoliz

Soğuk Lipoliz insan vücudundaki birikmiş yağların donarak parçalanması ve vücuttan atılmasının sağlandığı ameliyatsız estetik tedavi yöntemidir.

 • Uygulama sırasında kullanılan Cryo Lipo adlı cihazın özel vakumlu başlıkları işlem yapılacak bölgelere yerleştirilir.
 • Bu başlıklar bölgedeki yağları önce yakıp daha sonra soğuğa maruz bırakır.
 • -5 ila -10 derecelik bir soğuğa maruz kalan yağlar kristalize olarak parçalanmaya başlar.
 • Parçalanan yağların vücuttan atılması ile birlikte kişiler vücudunun belirli bölgelerinde toplanan dirençli yağlardan kurtulmuş olur.

İnsanlarda karın, bel, kalça, kol, bacak gibi bölgelere uygulanabilen Soğuk Lipoliz uygulaması ortalama 45 ila 60 dakika arasında tamamlanmaktadır.

Radyo Frekans Uygulamaları

Radyo Frekans Uygulamaları ile herhangi bir anestezi, kesi, ek tedaviye ihtiyaç duyulmadan cihazdan çıkan radyo dalgalarının su moleküllerini ve iyonları harekete geçirmesi ile vücutta Bölgesel İncelme sağlanmaya çalışılır. Bu uygulama sırasında;

 • Radyo dalgaları iyonları ve su moleküllerini hareketlendirir.
 • Bu durum bölgede ısı artışına neden olur.
 • Isı artışı ile yağ dokuları genişleyip içerisine daha çok oksijen ve su alır.
 • Bu oksijen ve su hücre içerisinde yağları eritir.
 • Eriyen yağlar terleme ve idrar ile doğal yoldan vücuttan atılır.

Göbek, bel, kalça, kol, bacak gibi yağlanmanın inatçı olduğu bölgelerde başarılı sonuçlar veren bu uygulama selülit tedavisi ve sıkılaşma içinde kullanılır.

Kişinin genetik yapısına ve durumuna göre ortalama 4 ila 6 seansta istenilen sonuçlara ulaşılan Radyo Frekans Uygulaması seansları 40 ila 60 dakika arasında sürmektedir.

Lazer Etkisiyle Bölgesel İncelme

Özellikle cilt lekeleri ve istenmeyen tüyler konusunda aktif olarak kullanılan Lazer Tedavisi Bölgesel İncelme yöntemi olarak da sıklıkla kullanılmaktadır.

Bu uygulama kapsamında bölgesel yağlanma oluşan bölgelerdeki yağlar lazer ışınları ile parçalanır. Parçalanan bu yağlar kişinin vücudundan doğal yağlarla atılır.

Lazer Etkisiyle Bölgesel İncelme uygulamalarında seans süresi ve sayısı kişinin durumuna göre değişiklik göstermektedir. Bu uygulama ile rahatsızlık yaşanan bölgede incelmenin yanı sıra sıkılaşma etkisi de görülmektedir.

Emsculpt

Emsculpt  günümüzde en çok tercih edilen Bölgesel İncelme tedavi yöntemlerinden birisidir. Bu uygulama ile vücutta kaslar güçlendirilerek yağ yakımı hızlandırılır. Tedavi sürecinde;

 • Emsclupt cihaz başlığı işlem yapılacak bölgeye yerleştirilir.
 • Cihazın gönderdiği dalgalarla kasların kasılmasını sağlanır.
 • Kasların çalışması ile enerji ihtiyacı açığa çıkar.
 • Bu enerjiyi etrafındaki yağlardan karşılamaya çalışır.
 • Uygulama sonucunda bölgede yağ yakımı artarken kas yapımı hızlanır.

Emsculpt  uygulamasında özel başlıklar kullanılarak bacak, göbek, popo gibi bölgelerde ciddi oranda toparlanma ve sıkılaşma sağlanır. Karın kaslarının belirgin hale getirilmesi ve ameliyatsız popo kaldırılması için en sık tercih edilen yöntemdir.

Tedavi haftada 2 şer kez yapılmak üzere toplam 4 seans olarak uygulanmaktadır. Ancak kişinin ihtiyacına bağlı olarak seans sayısında farklılıklar görülmektedir.

Saten Vücut Germe

Saten Vücut Germe uygulamasında ultrasın ve radyo frekans enerjileri kullanılarak biriken yağ dokuların parçalanması amaçlanır. Bölgesel İncelmeye katkı sağlayan bu yöntem ayrıca vücudun şekillenmesine de katkı vermektedir.

Saten Vücut Germe tedavisi kişiye göre değişmekle birlikte ortalama 4 ila 6 seans arasında uygulanmaktadır. Uygulandığı bölgeye göre farklılık göstermekle birlikte tedavi 45 ila 60 dakika arasında sürmektedir.

Bölgesel İncelme Cihazları

Bölgesel İncelme veya Bölgesel Zayıflama olarak bilinen Medikal Estetik uygulamalarında birçok farklı teknik birçok farklı cihaz yardımıyla yapılmaktadır.

Uygulamanın hangi yöntemle ve hangi cihazla yapılması gerektiğine bu alanda uzman doktorlar tarafından yapılan muayene sonucunda karar verilmektedir.

Günümüzde Bölgesel İncelme tedavileri sırasında en sık kullanılan Bölgesel İncelme Cihazları arasında;

 • Ultrashape Bölgesel İncelme Cihazı
 • Smoothshapes ile Bölgesel İncelme
 • Eximia (Kavitasyon) Cihazı ile Bölgesel İncelme
 • Radyo Frekans Tedavisi ile Bölgesel Yağ Yakımı
 • PowerShape Zayıflama Teknolojisi ile Bölgesel İncelme

gösterilebilir.

Antalya Bölgesel İncelme Fiyatları

Bölgesel İncelme uygulamaları ile ilgili bilgi almak için ulaştığınız sağlık kuruluşlarından farklı fiyatlar duyabilirsiniz. Özellikle sağlık alanında yapılan tedavilerde hasta muayene edilmeden net bir fiyat vermek mümkün değildir.

Antalya Bölgesel İncelme Fiyatları 2022 yılında hastanın durumuna göre farklılıklar gösterebilir. Bölgesel İncelme fiyatını etkileyen faktörler arasında;

 • Kişinin fiziksel özellikleri ve yaşı,
 • Hastanın vücudun bulunan yağlanma oranı,
 • Tedavi sırasında kullanılacak yöntem ve cihaz,
 • Uygulamayı gerçekleştirecek doktorun ve kliniğin tecrübesi,

gösterilebilir.

Burada yazan tüm bilgiler bilgilendirme amaçlıdır.

Hemen Randevu Alın

Paylaş: