Antalya Boyun ve Dekolte Mezoterapisi

Boyun ve Dekolte Mezoterapisi

Boyun ve Dekolte Mezoterapisi insanlarda genetik özellikler, yaşlanma ya da farklı sebeplerle Boyun ve Dekolte bölgesinde oluşan çizgiler, sarkmalar, kırışıklıklar ve lekelerin tedavi edilmesine yardımcı olan Medikal Estetik tedavisi yöntemidir.

Geçmiş yıllarda sadece yüz bölgesinde yaşanan estetik rahatsızlıkların tedavi edilmesi için kullanılan Medikal Estetik uygulamaları günümüzde Boyun ve Dekolte bölgesinde görülen deformasyonların giderilmesi sırasında tercih edilmektedir.

Boyun ve Dekolte bölgesinde yaşlanma ile birlikte oluşan ve iyileştirilmesi en zor izler olarak ifade edilen çizgiler, lekeler ve kırışıklıklar Mezolifting tedavi yöntemi kapsamında uygulanan Boyun ve Dekolte Mezoterapisi uygulaması ile hızlı, güvenli ve konforlu bir tedavi süreciyle iyileştirilmektedir.

İnsanların boyun bölgesi gün boyunca katlandığı ve kıvrıldığı için yıllar geçtikçe daha hızlı deforme olmaktadır. Kişi uyurken bile boyun bölgesinde oluşan baskı devam eder.

Boyun ile birlikte Dekolte bölgesi de güneş ışınlarına aşırı maruz kalan, buna bağlı lekelenme, kuruma ve kırışma problemi yaşanan vücut bölgelerinden birisidir.

Kişiler yüz bölgesinin görünümüne ve estetik yapısına ne kadar dikkat ederse etsin Boyun ve Dekolte bölgesine gerekli müdahaleler yapılmazsa kişinin yaşı direkt belli olmaktadır.

Boyun ve Dekolte Mezoterapisi sayesinde bu bölgelerde oluşan sarkmalar, kırışıklıklar ve derinleşmiş çizgiler yok edilerek arzu edilen estetik ve genç görünüme sahip olunur.

Bununla birlikte Anti – Aging bir uygulama olan Boyun ve Dekolte Mezoterapisi sadece yaşlanma etkilerini yok etmekle kalmayıp bu etkilerin oluşmasına da engel olmaktadır.

Araştırmalar sonucunda olumlu etkisi tıp dünyası tarafından kabul edilmiş Boyun ve Dekolte Mezoterapisi tedavisi kliniğimizde Medikal Estetik alanında uzman Dr. Asel Seda Bal tarafından başarıyla uygulanmakta ve hastalarımız işlem sonrasında daha sağlıklı, genç ve çekici bir görünümüne sahip olmaktadır.

Eğer sizde Boyun ve Dekolte bölgenizde oluşan yaşlanma etkilerinden kurtulmak istiyorsanız Hemen Bize Ulaşarak Randevu Alabilir, uzman doktorumuz tarafından yapılacak Mezolifting uygulaması sonucunda arzu ettiğiniz estetik, canlı ve genç görünüme kavuşabilirsiniz.

Boyun ve Dekolte Mezoterapisi Nedir?

Boyun ve Dekolte Mezoterapisi bu bölgelerde yaşlanma veya farklı nedenler sonucu oluşan ve kişinin estetik ve genç görünmesine engel olan problemlerin giderilmesi için Medikal Estetiğin başlangıcı olan Mezoterapi  ile son sistem yeni ilaçların birleştirilmesidir.

Boyun ve Dekolte Mezoterapisi sayesinde kişinin ihtiyaç duyduğu yapı taşlarından oluşan ve özel olarak hazırlanan madde rahatsızlık yaşadığı bölgeye enjekte edilerek iyileşme görülmesi sağlanır.

Mezolifting olarak da ifade edilen bu uygulama tek seans yapıldığında dahi Boyun ve Dekolte bölgesinde gözle görünür olumlu bir etki bırakmaktadır.

Özellikle Boyun, Çene Altı ve Dekolte bölgesinde etkisi tartışılmaz bir tedavi yöntemi olan Mezolifting çok kısa sürede başarılı sonuçlar veren güvenli ve konforlu bir tedavi yöntemidir.

Boyun ve Dekolte Bölgesinin Yaşlanma Belirtileri

Yaşlanma insan cildinin ihtiyaç duyduğu belirli maddelerin üretiminin azalması veya durması sonucu ciltte oluşan gevşeme, nemini kaybetme, rengini yitirme ve sarkma durumudur.

İnsanların Boyun ve Dekolte Bölgesinde gözlemlenen yaşlanma belirtileri arasında;

 • Gıdı oluşması,
 • Boyun bölgesinde gevşeme,
 • Boyun ve Dekolte bölgesinde güneş ve et benleri görülmesi,
 • Boyun hattında bozulma ve düzensizlik oluşması,
 • Boyun ve Dekolte bölgesinde renk düzensizliği görülmesi,
 • Boyun ve Dekolte bölgesinde derin çizgiler oluşması ve bu çizgilerin sayısının zamanla artması,

gösterilebilir.

Boyun ve Dekolte Mezoterapisi Nasıl Yapılır?

Boyun ve Dekolte bölgesinde birçok farklı nedenle oluşabilen ve kişiyi rahatsız eden estetik problemlerinin iyileştirilmesi için bize ulaşan kişiler Medikal Estetik alanında uzman hekimimiz tarafından muayene edilip tedavi planları hazırlanır.

Boyun ve Dekolte Mezoterapisi öncesinde işlem yapılacak bölgeye anti septik solüsyonlar kullanılarak temizleme yapılıp enjeksiyona hazır hale getirilir.

Tedaviye başlamadan önce uygulama yapılacak bölgeye anestezik krem sürülerek bölgenin uyuşması sağlanır. Bu sayede kişinin ağrısız bir tedavi süreci geçirmesi amaçlanır.

Boyun ve Dekolte Mezoterapisi esnasında hastaya özel olarak hazırlanan karışım Medikal Estetik alanında uzman bir hekim tarafından mikro iğneler yardımıyla hedef bölgelere enjekte edilir.

Çok kısa sürede tamamlanan bu tedavi sürecinde kişi herhangi bir ağrı hissetmez. Uygulama sonrası kişi günlük hayatına kaldığı yerden devam edebilir.

Boyun ve Dekolte Mezoterapisinin Faydaları

Boyun ve Dekolte Mezoterapisi günümüzde çok yüksek başarı oranına sahip olunan ve çok sık tercih edilen Medikal Estetik uygulamalarından birisidir.

Boyun ve Dekolte Mezoterapisi Faydaları arasında;

 • Boyun ve Dekolte bölgesindeki güneş ışınları nedeniyle oluşmuş deformasyonlar ve lekeler yok edilir.
 • Boyun ve Dekolte bölgesindeki kuruluk ve yıpranma iyileştirilir.
 • Boyun ve Dekolte bölgesinde nem oranı artırılır.
 • Boyun ve Dekolte bölgesindeki derin çizgiler ve kırışıklıklar giderilir.
 • Boyun ve Dekolte bölgesindeki var olan renk farklılıkları ve düzensizlikleri yok edilir.
 • Boyun ve Dekolte bölgesinde sıkılaşma sağlanarak sarkmaların iyileştirilmesi amaçlanır.
 • Boyun bölgesinde yağ birikmesinden dolayı oluşan ve gıdı olarak adlandırılan yapının erimesini sağlamaktadır.

belirtilebilir.

Boyun ve Dekolte Mezoterapisi Sonrası

Tüm Medikal Estetik uygulamalarında olduğu gibi Boyun ve Dekolte Mezoterapisi sonrasında doktorun yaptığı uyarılara dikkat edilmesi kişinin sağlığı ve tedavinin başarısı için çok değerlidir.

Boyun ve Dekolte Mezoterapisi Sonrası Dikkat Edilmesi Gerekenler arasında;

 • Uygulama sonrası hekim tarafından verilen kremler aksatılmamalı,
 • Tedavi sonrası ilk gün duş alınmamalı,
 • Hamam, sauna, solaryum gibi aşırı sıcak ve enfeksiyon riski yüksek olan yerlerden uzak durulmalı,
 • Uygulama sonrasında ilk 2 ila 3 gün yenilenlere dikkat edilmeli ve alkol almaktan kaçınılmalı,
 • Mümkünse ilk birkaç gün sigara kullanılmamalı veya kullanım minimum düzeye indirilmeli,
 • Ödem oluşumunu önlemek için bol bol su tüketilmelidir.

gösterilebilir.

Boyun ve Dekolte Mezoterapisi ayda 1 kere yapılabilen zararsız bir uygulamadır. Birkaç seans tamamlandıktan sonra cilt üzerine iyice oturan bu işlem her 3 ila 4 ayda bir yeniden uygulanmak üzere tekrarlanabilir. Bu sayede Mezolifting yöntemi ile uzun vadede kalıcı etki sağlanmış olur.

Antalya Boyun ve Dekolte Mezoterapisi Fiyatları

Boyun ve Dekolte Mezoterapisi Fiyatları hakkında bilgi almak için iletişime geçtiğiniz sağlık kuruluşlarından farklı fiyatlar duyabilirsiniz. Özellikle sağlık alanında yapılan tedavilerde hastayı  muayene etmeden net bir fiyat vermek doğru değildir.

Boyun ve Dekolte Mezoterapisi Fiyatları 2022 yılında kişiye göre farklılık gösterebilmektedir. Mezolifting tedavisinin fiyatını değiştiren faktörler arasında;

 • Hastanın yaşı ve genetik yapısı,
 • Kişinin boyun ve dekolte bölgesinde bulunan deformasyon durumu,
 • Uygulama sırasında kullanılacak madde miktarı ve çeşidi,
 • Tedaviyi uygulayacak doktorun ve kliniğin tecrübesi,

gösterilebilir.

Boyun ve Dekolte Mezoterapisi hakkında daha fazla bilgi almak, Medikal Estetik alanında uzman Dr. Asel Seda Bal tarafından muayene edilerek tedavi planınızı oluşturmak için Hemen Bize Ulaşın…

Hemen Randevu Alın

Paylaş: