Antalya Çatlak ve Selülit Tedavisi ve Fiyatları

lipoliz uygulaması

Çatlak ve Selülit Tedavisi kadın veya erkek fark etmeksizin tüm bireylerde farklı nedenlere bağlı oluşan çatlakların ve sadece kadınlarda görülen selülitlerin yok edilmesi için kullanılan Medikal Estetik tedavi yöntemlerinin bütünüdür.

Özellikle kadınları en çok mutsuz eden ve çözümünü aradıkları cilt sorunlarının başında selülit ve çatlaklar gelmektedir. Birçok farklı nedenle oluşan bu rahatsızlıklar kadınlarda genç yaşlardan itibaren görülmektedir.

Selülit deri altındaki yağ hücrelerinde oluşan dolaşım bozukluğu sonucunda ciltte pürüzsüz yapının bozulmasıdır. Selülit Tedavisi yöntemleri ile kadınların cildinde oluşan bu görünüm bozuklukları giderilerek hayal edilen estetik cilt yapısına ulaşılması amaçlanır.

Çatlak ise hem kadınlarda hem de erkeklerde farklı nedenlere bağlı olarak görülebilen cilt rahatsızlığıdır. Çatlak Tedavisi uygulamaları ile cilt destek dokusu olarak bilinen kolajen ve elastin üretimi artırılarak arzu edilen cilt görünümüne kavuşulması hedeflenir.

İnsanların büyük bölümünde oluşan ve ciddi görünüm rahatsızlıklarına yol açan Çatlaklar hızlı kilo alma – verme, kortizonlu ilaç kullanma, doğum, yaşlanma gibi nedenlerle cildin elastin liflerinin yıpranması sonucu oluşmaktadır.

Tüm dünyada kabul görmüş Çatlak ve Selülit Tedavisi yöntemleri kliniğimizde Medikal Estetik alanında uzman Dr. Asel Seda Bal tarafından başarıyla uygulanmaktadır. Tedavi sonrası hastalarımız daha sağlıklı, genç ve çekici bir cilt yapısına sahip olmaktadır.

Eğer sizde cildinizde var olan çatlaklardan ve selülitlerden rahatsızlık duyuyor, pürüzsüz ve parlak bir cilt yapısına sahip olmak istiyorsanız Hemen Bize Ulaşıp Randevu Alabilir, uzman hekimimiz tarafından yapılacak Çatlak ve Selülit Tedavisi sonucunda hayal ettiğiniz estetik cilt görünümüne ulaşabilirsiniz.

Çatlak ve Selülit Nedir?

Çatlak kadın veya erkek fark etmeksizin tüm bireylerde birçok farklı nedene bağlı olarak oluşabilen ve kişinin estetik kaygılar yaşamasına yol açan cilt problemidir.

Özellikle hızlı kilo alıp – verme sonucu ciltte elastin lifler hasar alır. Bu durumda ciltte sırasıyla pembe, mor ve sonunda beyaz renkli görünümde Çatlaklar ortaya çıkar.

Selülit ise deri altı yağ hücrelerinde dolaşım bozulması sonrası kadınlarda ortaya çıkan ve ciltte estetik bozukluklar olarak kendisini gösteren durumdur.

Kadınlarda birçok farklı sebeple görülebilen Selülit ve Çatlak durumu estetik kaygılara yol açarak kişinin kendisini mutsuz hissetmesine neden olur. Medikal Estetik alanında geliştirilmiş tedavi seçenekleri ile bu problemler giderilerek kişinin özgüveninin yerine gelmesi ve kendisini daha iyi hissetmesi sağlanmaktadır.

Çatlak ve Selülit Oluşma Nedenleri?

İnsanların cildinde farklı nedenlerle çatlaklar ve selülitler oluşabilir. Bu tür cilt rahatsızlıkları kişinin özgüvenini olumsuz etkilemekte, günlük hayatını, kıyafet seçimini, insan ilişkilerini direkt olarak etkilemektedir.

Çatlak ve Selülit oluşma nedenleri arasında;

 • Genetik Özellikler,
 • Hormonal Faktörler,
 • Gebelik ve Doğum,
 • Yaşlılık,
 • Aşırı Karbonhidrat Tüketimi,
 • Hızlı Kilo Alıp – Verme,
 • Hareketsiz Yaşam,
 • Kortizon İçeren İlaç Kullanımı,

gösterilebilir.

Çatlak ve Selülit Tedavisi?

Cildinde Çatlak veya Selülit problemleri bulunan kişilerde yaşanan sorunların tedavisinde uygulanabilecek birçok Medikal Estetik yöntemi vardır. Hangi tedavi yönteminin en başarılı sonucu vereceğine muayene sırasında uzman doktor karar verir.

Kişiye özel olarak uygulanan Çatlak ve Selülit Tedavisi sonrası hastanın cildinde bulunan çatlaklar, çökmeler, sarkmalar ve çizgilerde %70 ila %80 oranında azalma görülür.

Vücudunda Çatlaklar ve Selülitler bulunan kişilere uygulanan Medikal Estetik tedavi yöntemleri arasında;

 • Selülit ve Çatlak Tedavisinde Mezoterapi,
 • Fraksiyonel Lazer ile Çatlak Tedavisi
 • İğneli Radyofrekans ile Çatlak Tedavisi
 • Plazma Enerjisi ile Çatlak Tedavisi
 • Altın İğne Uygulaması ile Çatlak Tedavisi
 • PRP ile Çatlak Tedavisi

gösterilebilir.

Çatlak ve Selülit Tedavisi kapsamında seçilen yöntem kişinin ihtiyaç duyduğu seans sayısında uygulandığında kişinin cilt yapısında %100 e yakın düzelme gözlemlenmektedir. Kişi arzu ettiği parlak, pürüzsüz ve canlı cilt yapısına kavuşarak özgür hareket etme şansına sahip olur.

Ayrıca Çatlak ve Selülitlerin Tedavisi diyet, masaj, düzenli egzersiz ve spor ile desteklenerek başarılı sonuçlar garanti altına alınabilir.

Mezoterapi ile Çatlak ve Selülit Tedavisi

Mezoterapi yöntemi ile Çatlak ve Selülit tedavisinde kişiye özel hazırlanan ilaçlar problem bulunan bölgeye enjekte edilerek kişinin daha genç ve pürüzsüz bir cilde sahip olması amaçlanır.

Uygulama ile kan dolaşımı harekete geçirilir, bağ dokuları düzenlenir ve yağların parçalanması sağlanır. Mezoterapi uygulaması ile çatlak ve selülitlere enjekte edilen hyaluronik asit, vitamin ve mineraller iyileşme sürecine yardımcı olur.

Plazma Enerjisi ile Çatlak ve Selülit Tedavisi

Azot ve su buharının yüksek enerji ile plazma enerjisine dönüştürülmesi ve bu plazma enerjisinin ciltte estetik rahatsızlıklar görülen bölgelere uygulanması ile yeni doku oluşumunun desteklenmesini esas kabul eden Medikal Estetik tedavi yöntemidir.

Plazma Enerjisi yöntemiyle cilde zarar verilmeden sağlanan sıkılaşma ile var olan çatlaklar ve selülitler yok edilir. Kişinin ağrı hissetmediği ameliyatsız estetik tedavi yöntemi olan bu uygulama hastalar tarafından çok sık tercih edilmektedir.

Fraksiyonel Lazer ile Çatlak ve Selülit Tedavisi

Çatlak ve Selülit Tedavisi için en sık tercih edilen tedavi yöntemlerinden birisi olan Fraksiyonel Lazer tekniği ile ısı kullanılarak vücutta elastin ve kolajen üretimi artırılır. Bu durum cildin sıkılaşmasını ve gençleşmesini sağlar.

Ortalama 4 ila 6 seans uygulandığında çok başarılı sonuçlar veren Fraksiyonel Lazer tedavisinde seanslar arasında 1 er haftalık aralıklar bırakılır.

Medikal Estetik alanında uzman doktorlar tarafından uygulanması gereken bu tedavi yetkin olmayan kişiler tarafından yapılması halinde vücutta yanıklar, lekeler ve geri dönüşü olmayan hasarlar oluşmasına neden olabilir.

Çatlak ve Selülit Sorununa İyi Gelebilecek Öneriler

İnsanların genetik yapısı veya yaşadığı farklı problemler nedeniyle vücutlarında oluşan ve cildin estetik görünümüne zarar veren Çatlaklar ve Selülitler estetik tedavi yöntemleri ile güvenli, konforlu ve hızlı bir süreçte iyileştirilebilir.

Çatlak ve Selülit Tedavisi sürecini destekleyen ve uygulama sonrası oluşacak pürüzsüz cilt yapısının korunmasına yardımcı olan bazı alışkanlıklar ve davranışlar arasında;

 • Gün içerisinde bol bol su içmek,
 • Düşük karbonhidrat içeren gıdalar tüketmek,
 • Hızlı kilo değişimi yaşamamak,
 • Günlük düzenli yürüyüş yapmak,
 • Olabildiğince soğuk duş almak,
 • Belirli periyotlarla masaj yaptırmak,

gösterilebilir.

Antalya Çatlak ve Selülit Tedavisi Fiyatları

Çatlak ve Selülit Tedavisi hakkında bilgi almak için konuştuğunuz sağlık kurumlarından farklı fiyatlar alabilirsiniz. Özellikle sağlık alanında yapılan uygulamalarda kişi muayene edilmeden net bir fiyat vermek doğru olmamaktadır.

Çatlak ve Selülit Tedavisi Fiyatları 2022 yılında kişinin durumuna göre değişiklik gösterebilir. Çatlak ve Selülit Tedavisi fiyatını etkileyen durumlar arasında;

 • Hastanın yaşı ve genetik yapısı,
 • Kişinin vücudunda oluşmuş çatlak ve selülitlerin durumu,
 • Tedavi için seçilen Medikal Estetik yöntemi,
 • Uygulama sırasında kullanılacak cihazlar,
 • Tedaviyi yapacak doktorun ve kliniğin uzmanlığı,

gösterilebilir.

Burada yazan tüm bilgiler bilgilendirme amaçlıdır.

Hemen Randevu Alın

Paylaş: