Antalya Çene Dolgusu ve Fiyatları

Antalya Çene dolgusu

İnsanlarda çene hattını belirgin hale getirmek, çene ucunu düzeltmek ve çene estetiğini sağlamak için uygulanan Medikal Estetik tedavi yöntemlerinden birisi Çene Dolgusu dur.

Kadın veya erkek fark etmeksizin tüm bireyler için doğru orantıya sahip çene görünümüne sahip olmak yüzün estetik yapısı ve çekiciliği için çok değerlidir.

Kadınlarda yuvarlak, küçük ve düzgün hatlara sahip bir çene yapısına sahip olunması hayal edilirken, erkeklerde ise kare yapıda, geniş ve uzun bir çene yapısına sahip olunursa etkileyici bir yüz görünümü oluşacağı düşünülmektedir.

Çene bölgesinde belirginleştirmeye ve düzeltmeye ihtiyaç duyan kişiler Çene Dolgusu sayesinde hızlı, konforlu ve güvenli bir tedavi süreciyle istedikleri yapıya ulaşabilmektedir.

İnsanlar günümüzde yaşlanmaya bağlı ya da genetik özellikleri sebebiyle Çene Dolgusu yaptırmaya ihtiyaç duymaktadır.

Yaşlanma sonucu Çene Bölgesinde;

 • Çene kemiklerinde erime oluşması,
 • Çene hatlarını destekleyen yağ dokusunun erimesi,
 • Çene kaslarının fazla hareketine bağlı çene yapısının estetiğinin bozulması,

gibi problemler Çene Dolgusu uygulanarak başarıyla iyileştirilebilir.

Kişinin genetik özelliklerine bağlı olarak Çene Bölgesinde görülen;

 • Genel yapı bozuklukları,
 • Çene kemiği eksikliği,
 • Yumuşak doku eksikliği,
 • Çene ucunun büyük ya da kısa olması,
 • Çene bölgesinde asimetrik bir yapının bulunması,

gibi problemler de Çene Dolgusu uygulanarak konforlu, güvenli ve hızlı bir tedavi süreciyle iyileştirilmektedir.

Çene bölgesinde yaşadığı fonksiyonel ve estetiksel rahatsızlıklar nedeniyle bize ulaşan kişiler Medikal Estetik alanından uzman Dr. Asel Seda Bal tarafından yapılan Çene Dolgusu uygulaması ile hayal ettikleri estetik çene ve yüz görünümüne kavuşmaktadır.

Burada yazan tüm bilgiler bilgilendirme amaçlıdır.

Çene Dolgusu Nedir?

İnsanların estetik bit yüz yapısına yani altın orana sahip olması için bakılan en büyük kriterlerden birisi çene bölgesidir. Çene şekli ve boyutundan rahatsızlık duyan kişilere uygulanan ve çok hızlı sonuç veren ameliyatsız estetik tedavi yöntemine Çene Dolgusu denir.

Çene Dolgusu insanlarda yaşlanma, kaza veya travma sonucu oluşabilen ya da doğuştan var olan estetik rahatsızlıkların tedavi edilmesine yardımcı olan ve kişinin hayal ettiği güçlü çene yapısına ulaşmasını sağlayan Medikal Estetik tedavi yöntemidir.

Çene Dolgusu sırasında dolgu maddesi olarak genellikle Hyaluronik Asit bazlı maddeler kullanılmaktadır. Uygulama sonucunda kişinin çenesinin şekli, boyutu ve simetrisi düzenlenerek arzu edilen estetik yapının oluşması sağlanır.

Oldukça konforlu ve güvenli bir uygulama olan Çene Dolgusu sırasında kullanılan maddenin insan vücuduna hiçbir yan etkisi olmadığı için çene bölgesinde rahatsızlıkları bulunan kişiler tarafından en sık tercih edilen tedavi yöntemi olmaktadır.

Çene Dolgusu Nasıl Yapılır?

Çene yapısıyla ilgi estetik kaygıları bulunan ve bu nedenle bize ulaşan kişiler öncelikle Medikal Estetik alanında tecrübeli doktorumuz tarafından muayene edilir. Bu süreçte kişiye Çene Dolgusu yapılmasına engel bir durumu olup olmadığı kontrol edilir.

Bununla birlikte muayene sırasında kişiyle sohbet eden hekimimiz hastanın arzu ettiği çene yapısını algılayarak buna en uygun olacak tedavi planını hazırlar.

Uygulama öncesinde işlem yapılacak bölgeye anestezik krem sürülerek hastanın tedavi sırasında ağrı hissetmemesi sağlanır.

Çene Dolgusu sırasında kullanılan dolgu maddesi tedavi planında belirlenen bölgelere yeterli miktarda mikro iğneler yardımıyla enjekte edilerek kişinin çenesinde hedeflenen bombeler ve kavisler oluşturulur.

Bu işlem sonucunda tamamlanan Çene Dolgusu oldukça güvenli, konforlu ve ağrısız bir uygulamadır. Kişi tedavi tamamlandıktan sonra günlük hayatına kaldığı yerden devam edebilir.

Çene Dolgusu Ne Kadar Sürer?

Günümüzde en sık kullanılan Medikal Estetik tedavilerinden birisi olan Çene Dolgusu çok konforlu, kolay ve hızlı bir uygulamadır.

Uygulama yapılan hastanın çene bölgesindeki deformasyon durumuna, yaşına ve genetik özelliklerine göre değişmekle birlikte ortalama 20 ila 30 dakika arasında tamamlanmaktadır.

Hastanın ağrı eşiği yüksek ise çene bölgesine anestezik krem sürülmeden işlem yapılabilir. Bu durumda uygulama daha hızlı tamamlanmaktadır.

Çene Dolgusu Kalıcı mıdır?

Çene Dolgusu diğer tüm dolgu uygulamalarında olduğu gibi insan vücuduna herhangi bir zararı olmayan, doğal ve bu nedenle uygulandığı bölge tarafından zamanla emilebilen bir madde kullanılarak yapılan tedavi yöntemidir. Bu nedenle etkisi sonsuza kadar değildir.

Hastanın genetik özelliklerine, tedavi sırasında kullanılan dolgu malzemesi çeşidine ve miktarına göre değişmekle birlikte Çene Dolgusu Kalıcılığı ortalama 12 ila 18 ay etkisini göstermektedir.

Çene Dolgusu tekrarlanabilir bir Medikal Estetik uygulamasıdır. Tedavi sonrası yüzünde oluşan estetik görünümü korumak isteyen kişiler uzman doktorumuz tarafından belirlenen periyotlarla uygulamayı yaptırarak sonuçları kalıcı hale getirebilir.

Çene Dolgusu Faydaları

Çene Dolgusu uygulaması arzu ettiği çene ve yüz görüntüsüne ulaşmak isteyen kişilerin en sık tercih ettiği Medikal Estetik tedavi yöntemidir.

Uygulama yapılacak bölgede açık yarası olmayan ve gebelik – emziren annelik döneminde bulunmayan herkese kolayca yapılabilen bir işlemdir.

Çene Dolgusu Faydaları arasında;

 • Yaşlanmaya bağlı çene bölgesinde oluşan hacim kayıplarının giderilmesi,
 • Daha güçlü ve belirgin bir çene yapısına sahip olunması,
 • Çenenin şekillendirilmesi ve simetrik hale getirilmesi,
 • Sivri çene ucuna sahip kişilerde bölgenin ovalleştirilmesi,
 • Çene ucu düz olan kişilerde uygun keskinliğin verilmesi,
 • Çene ucu geride olan bireylerde gerekli düzenlemenin yapılması,
 • Gıdısı bulunan kişilerde bu durumun yok edilmesi,
 • Çene bölgesinde yapılacak düzenleme ile altın orana sahip olunması,
 • Yüze güçlü ve dolgun bir görünüm kazandırmak (V şeklini kazandırmak)

gösterilebilir.

Çene Dolgusu Sonrası

Çene Dolgusu Sonrası uygulamayı gerçekleştiren hekimimiz tedavi sonrası dikkat edilmesi gereken tüm hususları hastaya tüm detaylarıyla iletmektedir.

Medikal Estetik alanında uzman Dr. Asel Seda Bal tarafından belirtilen aşağıdaki durumlara dikkat edilmesi tedavinin başarısını, kalıcılığını ve hastanın sağlığını olumlu etkilemektedir.

Çene Dolgusu Sonrası dikkat edilmesi gereken durumları;

 • Uygulama sonrası ilk gün bölgeye belli aralıklarla buz kompresi uygulayınız. Bu durum işlem yapılan bölgede kızarıklık, şişlik ve morluk oluşmasını engelleyecektir.
 • Tedavi tamamlandıktan sonra ilk gün bölgeye AHA, BHA, C vitamini ve Retinol içeren kremleri sürmeyiniz.
 • Çene Dolgusu sonrası ilk hafta ağır egzersiz ve spor yapmayınız.
 • Uygulama sonrası ilk hafta güneş ışınlarına direkt maruz kalmaktan kaçının. Dışarı çıkmanız gerektiğinde güneş ışınlarından koruyan krem kullanınız.
 • Tedavi sonrası ilk 3 ila 4 gün alkol kullanmayın. Aşırı alkol kullanımı ödemi artırarak tedavinin sonucunu olumsuz etkilemektedir.
 • Uygulama sonrası ilk hafta bol bol su tüketmeye özen gösteriniz.

şeklinde özetleyebiliriz.

Antalya Çene Dolgusu Fiyatları

Tüm sağlık uygulamalarında olduğu gibi Çene Dolgusu tedavisinde de kişilere net bir fiyat belirtmek mümkün değildir. Bize ulaşan kişilerden en fazla aldığımız soru Antalya Çene Dolgusu Fiyatları 2022 olsa da hastalara kliniğimize gelmeleri ve uzman hekimimiz tarafından yapılan ön muayene sonucu net bir fiyat iletebileceğimizi belirtmekteyiz.

Çene Dolgusu Fiyatları etkileyen durumlar arasında;

 • Uygulama sırasında kullanılan dolgu maddesinin çeşidi,
 • Tedavi edilen kişide var olan deformasyonun boyutu,
 • Uygulamayı yapan doktorun ve kliniğin tecrübesi,
 • İşlem sırasında kullanılacak dolgu maddesi miktarı,

gösterilebilir.

Burada yazan tüm bilgiler bilgilendirme amaçlıdır.

Hemen Randevu Alın

Paylaş: