Antalya Dudak Dolgusu ve Fiyatları

antalya dudak dolgusu

Dudak dolgusu günümüzde kadınların yaptırmayı en çok talep ettiği, lakin uygulama öncesinde akıllarında birçok farklı soru bulunan estetik dolgu uygulamasıdır.

Kadın veya erkek fark etmeksizin dudaklarında doğuştan ya da zamanla oluşan hacim kayıpları ve deformasyonlar bulunan tüm bireyler dolgun dudaklara sahip olabilmek için Dudak Dolgusu yaptırmak istemektedir.

İnsanlığın güzellik tanımlama kriterleri arasında yüz yapısında en büyük etkiyi gösteren faktör dolgun dudaklardır. Özellikle kadınlarda doğal ve dolgun dudaklara sahip olunması oldukça güzel ve çekici bir yüz görünümü oluşmasına yardımcı olmaktadır.

Yapılan araştırmalar sonucunda başarılı bir klinikte uzman hekim kontrolünde gerçekleştirilen Dudak Dolgusu uygulaması sonrasında kişilerin elde edilen görünümden oldukça memnun kaldığı ve bu tedaviyi belirli periyotlarla yaptırarak olumlu etkiyi kalıcı hale getirdiği gözlemlenmiştir.

Uygulama geçmişi uzun yıllar öncesine dayanan Dudak Dolgusu tedavisi diğer dolgu uygulamalarıyla kıyaslandığında çok daha önceden kullanılmaya başlanmış bir yumuşak doku dolgusudur.

Dudak Dolgusu ilk uygulanmaya başladığı dönemlerde işlem sırasında silikon dolgu maddeleri kullanılmaktaydı. Zamanla yağ enjeksiyonu kullanılmaya başlanan bu tedavide günümüzde insan sağlığına hiçbir zararı bulunmayan Hyaluronik Asit kullanılmaktadır.

Uygulama sırasında kullanılan dolgu malzemesi işlemin kalıcılık süresine direkt etki etmektedir. Bununla birlikte insan vücuduna herhangi bir yan etkisi olmadığı için Hyaluronik Asit tabanlı dolgu maddeleri günümüzde en sık tercih edilen Dudak Dolgusu maddesi olarak bilinmektedir.

İçinde bulunduğumuz dönemde tüm kadınlar daha güzel ve çekici bir yüz yapısına sahip olmak istemektedir. Bu doğrultuda yapılan işlemler arasında Dudak Dolgusu tedavisi ilk sırada gelmektedir.

Medikal Estetik alanında uzman olan Dr. Asel Seda Bal kontrolünde gerçekleştirilen Dudak Dolgusu uygulamaları sayesinde kişiler istedikleri doğal ve dolgun dudak görünümüne hızlı, sağlıklı ve güvenli bir tedavi süreciyle sahip olmaktadır.

Eğer sizler de dudak yapınızda rahatsızlıklar hissediyorsanız, daha dolgun ve çekici dudaklara sahip olmak için İletişim Kanallarımızdan Bize Ulaşıp Randevu Alabilir, yüz yapınıza en uygun dudaklara kavuşmak için gereken tedavi planını oluşturabilirsiniz.

Burada yazan tüm bilgiler bilgilendirme amaçlıdır.
Dudak Dolgusu Nedir?

İnsanların dudaklarını daha dolgun hale getirmek, var olan deformasyonları giderip istenilen yapıda şekillendirmek için Hyaluronik Asit bazlı dolgu maddeleri kullanılarak yapılan Medikal Estetik uygulamasına Dudak Dolgusu denir.

Kadın veya erkek fark etmeksizin tüm insanlarda yaşlanmaya veya genetik yapıya bağlı olarak dudaklarda hacim kayıpları görülmektedir. Uzman hekimler tarafından gerçekleştirilen Dudak Dolgusu uygulaması sonucunda;

Kişinin dudaklarında var olan şekil bozuklukları giderilir,

Dudak bölgesinde görülen hacim kayıpları düzenlenir,

Kişinin yüz yapısına en uygun olacak yani doğal görünümün korunacağı şekilde estetik oranda dudaklar elde edilir,

Kişinin yüz yapısı istenilen hale getirilerek Gülüş Estetiği tamamlanır.

İnsanların dudaklarında ve dudak çevrelerinde görülen tüm estetik kusurlar Dudak Dolgusu sayesinde giderilir. Doğal, dolgun ve çekici dudaklara sahip olmak isteyen tüm bireyler uzman doktor tarafından yapılan Dudak Dolgusu tedavisi sonucunda istediği görünümü elde edebilirler.

Dudak Dolgusu Çeşitleri

Dudak Dolgusu tedavisi geçici ve kalıcı olmak üzere 2 farklı grupta sınıflandırılır. Bununla birlikte uygulamayı yaptıran bireylerin istedikleri görünüm ve dudaklara verilmesi gereken şekiller göz önünde bulundurulup farklı isimler ile de gruplandırılmaktadır.

En sık tercih edilen Dudak Dolgusu Çeşitleri arasında;

 • Venüs Tipi Dudak Dolgusu
 • Hera Tipi Dudak Dolgusu
 • Afrodit Tipi Dudak Dolgusu
 • Eros Tipi Dudak Dolgusu

belirtilebilir.

Silikon dolgu maddesi kullanılan dolgu uygulamaları Kalıcı Dudak Dolgusu olarak adlandırılır. Günümüzde bu yöntem çok sık tercih edilmemektedir.

Hyaluronik Asit bazlı dolgu maddeleri veya yağ dokuları kullanılan dolgu uygulamaları geçici dudak dolgusu olarak ifade edilmektedir. Günümüzde en sık tercih edilen dolgu maddesi Hyaluronik Asit bazlı dolgu maddeleridir.

Dudak Dolgusu Ne İşe Yarar?

İnsanların en sık tercih ettiği medikal estetik uygulamalarından birisi olan dudak dolgusu sayesinde kişinin ağız bölgesi ve yüz görünümü gençleştirilirken, dudaklarına uygun olacak şekilde hacim kazandırılır.

Uygulama anında en fazla tercih edilen dolgu maddesi olan Hyaluronik Asit kişinin dudaklarının nemlendirilmesine ve daha parlak bir görünümün oluşmasına yardımcı olmaktadır.

İnsanlarda, dudak dolgusu faydaları arasında;

 • Hayal edilen dolgun ve çekici dudaklara kavuşulması,
 • Dudaklarda var olan hacim kayıplarının iyileştirilmesi,
 • Ağız ve dudak çevresinin gençleştirilmesi,
 • Dudakların parlak ve nemli bir yapıya kavuşturulması,
 • Kişiye Gülüş Estetiği yapılması,

belirtilebilir.

Dudak Dolgusu sonrasında yukarıda oluştuğunu belirttiğimiz tüm durumlar kişinin güzel, doğal ve dolgun dudaklara sahip olmasını sağlar. Bu durum kişinin özgüvenini yükseltmekte, sosyal hayatını pozitif etkilemektedir.

Dudak Dolgusu Nasıl Yapılır?

Dudak Dolgusu yaptırmak için bize ulaşan kişiler ilk olarak Medikal Estetik alanında uzman doktorumuz tarafından muayene edilir. Bu muayene sürecinde kişinin isteklerini dinleyen doktorumuz hastanın nasıl bir sonuç hayal ettiğini tespit eder.

Bu süreç sonrasında Uzman Dr. Asel Seda Bal Dudak Dolgusu sırasında hangi malzemenin kullanılacağına ve uygulamanın hangi yöntemle yapılacağına karar verir.

İşlem öncesi dudaklara ve dudak çevresine anestezik krem sürülüp kişinin uygulama sırasında ağrı hissetmemesi sağlanır.

Uyuşma sonrası mikro iğneler kullanılarak dolgu maddesinin planlanan bölgeye enjekte edilme işlemi tamamlanır. Bu işlem ortalama 15 ila 20 dakika civarında sürer.

Dudak Dolgusu oldukça konforlu, güvenli ve ağrısız bir uygulamadır. Uygulamayı yaptıran kişiler tedavi sonrasında günlük hayatına kaldığı yerden devam edebilirler.

Dudak Dolgusu sonucunda tedavinin başarıyla tamamlanması ve kişinin hayal ettiği doğal görünümün oluşması uzman doktor tarafından yapılan ilk muayenenin doğruluğuna bağlıdır.

Dudak Dolgusu Kalıcılığı

Dudak Dolgusunun kalıcılığı işlem sırasında kullanılan dolgu maddesiyle direkt olarak doğru orantılıdır. Günümüzde dolgu sırasında en sık tercih edilen Hyaluronik Asit bazlı Dudak Dolgusunun Kalıcılığı;

 • Kişinin genetik ve hormonal yapısına
 • Uygulamanın yapıldığı bölgeye ve bölgenin kas yapısına,
 • Kişinin günlük alışkanlıklarına

bağlı olarak değişiklik göstermektedir.

Kliniğimizde yapılan işlemler göz önünde bulundurulup ortalama bir süre vermek gerekirse Dudak Dolgusu uygulaması kişiye göre değişmekle birlikte 12 ila 18 aylık bir süreyle kalıcılık göstermektedir.

Dudak Dolgusunun en büyük avantajlarından birisi olarak tekrarlanabilir olması gösterilir. Uygulama sonunda ulaşılan görünümden mutlu olan kişiler bu etkinin sürekli var olması için uzman doktor tarafından belirtilen periyotlarla tedaviyi tekrar ettirirler.

Bununla birlikte Dudak Dolgusu uygulaması tekrarlandıkça kalıcılık süresinde de artış gözlemlenmektedir. Örneğin; ilk defa yapılan Dudak Dolgusu 12 aylık bir süre kalıyorsa, 3. veya 4. kez yaptırılan işlem 18 aylık bir süre kalıcılık gösterebilir.

Yan Etkileri Nelerdir?

Dudak Dolgusu Medikal Estetik alanından uzman doktorlar tarafından doğru dolgu maddesi ve tekniği kullanılarak yapıldığı takdirde hiçbir yan etki oluşturmayan güvenli bir tedavi yöntemidir.

Özellikle Hyaluronik Asit bazlı dermal dolgu maddeleri kullanılarak yapılan Dudak Dolgusu uygulamaları insan vücuduna hiçbir zarar vermez.

Bununla birlikte Dudak Dolgusu Sonrası bazı kişilerde kısa süreli de olsa bazı etkiler görülmektedir. Bu etkileri;

Kişinin dudaklarında şişlik ve ödem görülmesi,

Eğer işlem sırasında damara müdahale edilirse morluk oluşması,

Dudak çevresinde uyuşma olması ve karıncalanma görülmesi,

olarak belirtebiliriz.

Dudak Dolgusu Ne Zaman Oturur?

Dudak Dolgusu sonrası gün içerisinde ödemin inmesi ile birlikte hedeflenen görünüm %100 e yakın olarak ortaya çıkmaktadır.

Kişinin fiziksel yapısına göre değişmekle birlikte ortalama birkaç gün içerisinde yan etkiler ortadan kalkar ve %100 sonuç ortaya çıkar.

Dudak Dolgusu uygulanan kişilerde ödem oluşma nedeni dolgu maddesinin su tutma özelliğidir. Kişiler tedavi sonrasında bol bol su içerek ödemin atılmasını hızlandırıp dolgunun oturma süresini kısaltabilirler.

Antalya Dudak Dolgusu Fiyatları

antalya dudak dolgusu

Dudak Dolgusu Fiyatları ile ilgili bilgi almak için ulaştığınız sağlık kuruluşlarından farklı ücretler duyabilirsiniz. Özellikle sağlık alanında yapılan uygulamalarda hasta muayene edilmeden kesin bir fiyat vermek doğru değildir.

Dudak Dolgusu Fiyatları 2022 yılında birçok neden bağlı olarak değişiklik göstermekle birlikte bu nedenler arasında;

 • Kişinin yaşı ve genetik yapısı,
 • Dudak bölgesinde oluşan deformasyonun seviyesi,
 • Dudak Dolgusu sırasında kullanılacak dolgu malzemesi çeşidi,
 • Uygulamayı gerçekleştirecek uzmanın tecrübesi ve kliniğin tedavi geçmişi,

gösterilebilir.

Burada yazan tüm bilgiler bilgilendirme amaçlıdır.

Hemen Randevu Alın

Paylaş: