Antalya El Gençleştirme ve Fiyatları

el gençleştirme

El Gençleştirme yaşın ilerlemesine bağlı olarak elde meydana gelen yaşlılık belirtilerinin giderilmesi için uygulanan bir estetik yöntemidir. Her ne kadar farkında olmasanız da yaşlılığı en çok ele veren bölgelerden birisi de yüzden sonra ellerdir.

Zaman içerisinde el üzerinde kırışıklıklar ve lekeler meydana gelebilir. Ellerin pürüzsüz ve dolgun görünümü zamanla birlikte ortadan kaybolabilir. Ancak el gençleştirme işlemleri ile yaşanılan bu sorun tedavi edilebilmektedir.

El Gençleştirme İşlemi Nedir?

Ellerin güzel ve pürüzsüz bir görünüme sahip olması oldukça önemlidir. Yine de yaşlanmaya bağlı olarak ortaya çıkan belirtiler ile olarak ellerde görülebilmektedir. Ellerin derisi çok ince bir tabakadır.

Bunun için de su, güneş ve diğer dış etkenler ile birlikte yaşın da ilerlemesi ile eller çok daha kolay bir şekilde yıpranabilmektedir. Özellikle bakımsızlık da ellerin derisinin zayıflamasına neden olabilir.

Ancak günümüzde el gençleştirme işlemleri ile birlikte ellerdeki kırışıklık ve yaşlılık görüntüsünün tedavi edilmesi mümkündür. Uygulanacak işlemler sayesinde el üzerindeki yıpranan dokular tedavi edilerek cildin kalitesi de artırılabilmektedir.

El Gençleştirme Yöntemleri Nelerdir?

El gençleştirme için uygulanabilecek birbirinden farklı işlemler bulunmaktadır. Ellerin yaşadığı soruna göre tercih edilebilecek işlemler sayesinde görünüm sağlıklı bir şekilde düzeltilebilmektedir.

El gençleştirme yöntemleri şu şekilde sıralanabilir:

Skleroterapi

El gençleştirme yöntemi olarak tercih edilen skleroterapi uygulaması ile el üzerinde daha belirgin olan damarların görünümü düzeltilmektedir.

Damarlar için kapatıcı özel bir ilaç kullanılmaktadır. Bu işlem uygulanırken ince iğneler ile ilaçların damar içine gönderilmesi sağlanmaktadır.

Mikrodermabrazyon

El gençleştirme için uygulanacak mikrodermabrazyon işlemi lokal anestezi ile yapılmaktadır. Genel olarak lazer ile benzer bir yöntem olduğu söylenebilir.

Bu işlem sayesinde cilt yüzeysel olarak soyulmaktadır. Bu sayede hem kırışıklıkların hem de lekelerin giderilmesini sağlanır.

Kimyasal Soyma

Özel losyonlar veya meyve asitleri içeren kremler yardımı ile uygulanan kimyasal soyma işlemi doktor kontrolünde yapılmalıdır. Eller üzerine uygulanarak cildin doktor kontrolünde soyulması sağlanır.

Kimyasal soyma işlemi ellerin durumuna göre birden fazla kez uygulanarak da yapılabilmektedir. Ancak tek seferde de gözle görülebilir derecede sonuç alabilmek mümkündür.

Doku Takviyesi

El gençleştirme işlemleri içerisinde en çok tercih edilen yöntemlerden birisi de doku takviyesidir. Bu yöntem sırasında vücuttan alınan yağ hücreleri kullanılmaktadır.

El cildinin altına uygulanan doku takviyesi en az 2 veya 4 seanslık bir süreçte tamamlanabilmektedir. Ayrıca bu süreçte seans aralıkları 6 ile 8 aylık periyotlarda da olabilmektedir.

CO2 veya Erbium Lazer

Genellikle ellerin üzerinde bulunan kahverengi lekelerin giderilmesi için tercih edilen yöntemlerdir.

Lokal anestezi ile uygulanan bu yöntemler sayesinde el üzerindeki lekelerden kesin olarak kurtulmak mümkündür.

PRP Uygulamaları

El gençleştirme için PRP uygulamaları tek başına yeterli gelebilmektedir. Ancak elin durumuna göre ek olarak hyaluronik asit veya yağ uygulamaları ile birlikte uygulanabilmektedir.

PRP uygulamaları sırasında hastanın kanından büyüme faktörleri alınmaktadır. Alınan bu faktörler saflaştırılarak derinin altına enjekte edilmektedir.

Yaşlanma İle Birlikte Elde Meydana Gelen Değişiklikler Nelerdir?

Yaşlanma el derisinin yıpranmasına neden olan en önemli faktörlerden biridir. Ancak yaş ile birlikte ellerin bakımsız kalması ve aşırı yıpranması a erken dönemde yaşlılık belirtileri göstermelerine neden olabilir.

Yaşla birlikte ellerde meydana gelen değişiklikler şu şekildedir:

  • Ciltte genel olarak bir yıpranma ve incelme meydana gelebilmektedir. Ciltte aşırı kurulukla birlikte görülen incelik gözle görülecek derecede olabilir. Deri kuruduğu ve aşırı inceldiği için çok kolay bir şekilde yırtılacak gibi durabilir.
  • Ciltte oluşan lekelenmeler de yaşlılık belirtisi olarak nitelendirilebilir. Ağırlıklı olarak kahverengi ve kırmızı lekeler görülebilmektedir. Bu lekeler ise genellikle güneşin zararlı ışınlarından kaynaklı olarak meydana gelebilmektedir.
  • El cildinin alt dokusunda kayıp yaşanması damarların daha belirgin bir hale gelmesine neden olabilir. Ayrıca ciltte bir bollaşma da meydana geleceği için el yüzeyinde gözle görülür derecede kırışıklık ve deri sarkmaları oluşabilir.

El Gençleştirme Sonrasında Dikkat Edilmesi Gerekenler

  • El gençleştirme işlemleri hastanın durumuna göre farklı yöntemler ile uygulanabilir. Bunun için hastaya uygulanacak olan yönteme göre farlı komplikasyonları da görebilmek mümkündür.
  • Özellikle dolgu, hyaluronik asit ve PRP uygulamalarından sonra kişilerde az da olsa morluk veya ödem meydana gelebilmektedir. Ancak bu durum birkaç gün içerisinde kendiliğinden geçebilmektedir.
  • Hastaların ertesi gün veya aynı gün içerisinde günlük aktivitelerine dönmesinde herhangi bir sakınca yoktur. Ayrıca duş almak konusunda da uygulanan yönteme göre bir sınırlama bulunmamaktadır.
  • Ancak Peeling veya lazer uygulamaları sonrasında bazı hastaların derisinde kızarıklık veya kabuklanma olması da olası bir durumdur. Hastaların el gençleştirme işlemleri sonrasında doktorun önerdiği nemlendirici ve güneş koruyucu kremleri düzenli olarak kullanmaları gerekmektedir.

El Gençleştirme Paketi Nedir?

El gençleştirme paketinin yılda bir kez veya iki yılda bir olacak şekilde uygulanması yeterli olacaktır. Paket ile birlikte her iki el için de dolgu uygulaması yapılmaktadır.

Ayrıca mikroabrasyon yöntemi de pakete dâhil olduğu için el yüzeyindeki lekelerin giderilmesi sağlanmaktadır. Bir aylık aralıklar ile iki kez PRP uygulaması devam etmektedir.

Aynı şekilde ikişer haftalık ara ile ve toplamda 4 seans olacak şekilde Hyaluronik asit uygulaması da el gençleştirme paketi içerisinde yapılan işlemlerdendir.

Sıkça Sorulan Sorular

El Gençleştirme İşlemleri Ağrılı Mıdır?

El gençleştirme işlemleri kesinlikle ağrılı değildir. Ayrıca pek çok uygulama lokal anestezi altında gerçekleştiği için hasta uygulamalar sırasında bir acı veya ağrı hissetmemektedir.

El Gençleştirme İşlemi Ne Kadar Sürer?

El gençleştirme işlemleri hastanın durumuna göre farklı seans sayılarında tamamlanabilmektedir. Ancak yağ enjeksiyonu işlemi ortalama olarak 1 saat içerisinde tamamlanabilmektedir. Diğer işlemler ise yaklaşık olarak yarım saat sürebilmektedir.

El Gençleştirme Sonrasında Sorun Olur Mu?

Enfeksiyon veya benzeri bir sorun yaşanmamaktadır. Ancak el gençleştirme için yağ enjeksiyonu sonrasında yeterli dolgunluk elde edilmeyebilir. Bu durumda doktor kontrolü ile ilave işlemler ile süreç desteklenebilir.

El Gençleştirme İşlemleri Kalıcı Mıdır?

Özellikle yağ enjeksiyonu zaman içerisinde etkisini kaybedebilir. Ancak hedeflenen sonucun tek seferde alınabilmesi için en etkili yöntemdir. Diğer işlemlerin ise en az 1 veya 2 yılda bir tekrarlanması gerekebilir.

Herkes El Gençleştirme İşlemi Yaptırabilir Mi?

El gençleştirme işlemleri genellikle ilerleyen yaş ile birlikte ihtiyaç duyulan bir sorundur. Ancak genetik faktörler veya cildin yapısına göre de ellerinin görünümünden memnun olmayan herkes için el gençleştirme işlemleri yapılabilmektedir.

El Gençleştirme Anestezi Gerektir Mi?

El gençleştirme işlemleri genel olarak sedasyon veya lokal anestezi ile birlikte uygulanabilmektedir. Yüz gençleştirme işlemleri ile birlikte el için de uygulamalar yapılıyor ise genel anestezi altında da işlemler yapılabilmektedir.

Eldeki Lekeler Kalıcı Olarak Gider Mi?

Yapılacak olan işlemler hem damar görünümlerinin hem de kırışıklık ve lekelerin tedavi edilmesinde etkilidir. Uygulamanın tekrar edilmesi gerekse de lekelerin kalıcı olarak gittiğini söylemek mümkündür.

El Gençleştirme Fiyatları Nedir?

El gençleştirme fiyatları kişiye uygulanacak olan tekniğe ve seans sayısına göre farklılık gösterebilmektedir. Burada yazan tüm bilgiler bilgilendirme amaçlıdır.

Hemen Randevu Alın

Paylaş: