Antalya Elmacık Kemiği Dolgusu ve Fiyatları

elmacık kemiği dolgusu

İnsanların yanak bölgesinde özellikle elmacık kemiklerinde yaşlanma ya da farklı nedenlere bağlı oluşan deformasyonların giderilip kişinin daha genç bir yüz yapısına kavuşmasını sağlayan Medikal Estetik uygulaması Elmacık kemiği dolgusu olarak ifade edilir.

Günümüzde kadın ya da erkek fark etmeksizin tüm bireyler daha güzel, genç ve canlı bir yüz yapısına sahip olmak isterler. Elmacık Kemikleri belirgin olan kişilerin daha genç, diri ve çekici yüz hatlarına sahip olduğu genelin kabulünü görmüş bir durumdur.

Bununla birlikte insanlarda genetik özellikler, yaşlanma, hızlı kilo alıp – verme gibi durumlar cilt yapısında kırışıklıklara, sarkmalara ve hacim kayıplarına yol açmaktadır.

Yaşanan bu problemler kişide ilk olarak etkisini yüz bölgesinde göstermektedir. Kişinin yüzünde oluşan sarkmalar, çökükler ve kırışıklıklar olduğundan daha yaşlı ve yorgun olarak görünmesine yol açarak özgüven kaybına neden olur.

Medikal Estetik uygulamalarından birisi olan Elmacık kemiği dolgusu ile kişinin yanaklarında ve göz altılarında yaşadığı hacim kayıpları yok edilerek var olan kırışıklıklar ve çizgiler ortadan kaldırılmış olur.

Cerrahi olmayan bir tedavi olan Elmacık dolgusu sırasında kesi ve ağrı olmaması insanların daha genç bir yüz görünümüne sahip olmak için yaptırmayı düşündüğü tedavi yöntemleri arasında en sık tercih edilen teknik olmasına neden olmaktadır.

Ayrıca yaşadığı travma veya kazalar sonucunda yüzünde deformasyonlar oluşan kişilerde Yüz Dolgusu ve Elmacık Dolgusu birlikte uygulanarak oluşan hasarlar ve izler tamamen yok edilip kişi mutlu hissedeceği estetik yüz görünümüne kavuşturulur.

İşlem kliniğimizde Medikal Estetik alanında uzman doktorumuz Dr. Asel Seda Bal tarafından başarıyla uygulanmakta ve hastalarımız tedavi sonrasında daha sağlıklı, genç ve çekici bir yüz görünümüne sahip olmaktadır.

Sizde Elmacık Kemiklerinizin görünümünden mutlu değilseniz daha net ve çekici yüz hatlarına sahip olmak için Bize Ulaşıp Randevu Alabilir, uzman hekimimiz tarafından yapılacak tedavi sonucu hayal ettiğiniz estetik görünüme kavuşabilirsiniz.

Burada yazan tüm bilgiler bilgilendirme amaçlıdır.

Elmacık Dolgusu Nedir?

Elmacık Dolgusu insanların elmacık kemiklerinde görülebilen;

  • Yaşlanma nedeniyle oluşan hacim kayıplarının giderilmesi,
  • Doğum sırasında oluşan şekil bozukluklarının düzenlenmesi,
  • Yüz bölgesinin istenilen estetik görünüme kavuşturulması,
  • Travma ve kazalar sonucu yüz bölgesinde oluşan hasarların yok edilmesi,

gibi sorunların düzeltilmesi için kullanılan Medikal Estetik tedavisi yöntemlerinden birisidir.

Elmacık kemiklerinde ve buna bağlı yüz hatlarında estetik kaygılar yaşayan kişilere Elmacık Kemiği Dolgusu uygulanarak güvenli ve konforlu bir tedavi süreci sonunda istediği yüz yapısına kavuşmaktadır.

Elmacık Dolgusu tedavisi sırasında Hyaluronik Asit, yağ enjeksiyonu veya kök hücre destekli yağ enjeksiyonu dolgu maddesi olarak kullanılmaktadır. Bu maddelerden 3 ünün de insan vücuduna herhangi bir zararı ve yan etkisi bulunmaz.

Elmacık Kemiği Dolgusu Neden Yapılır?

Kişinin estetik bir yüz yapısına sahip olmasına etki eden en önemli yüz bölgelerinden birisi elmacık kemikleridir. İnsanlarda gözün altında – yanağın üstünde bulunan, eklemsiz ve belirgin olan bölge Elmacık Kemiği olarak ifade edilir.

İnsanlarda Elmacık Kemikleri belirgin yapıda olduğunda arzu ettikleri estetik ve güzel yüz görünümüne ulaşmaları daha kolay olmaktadır.

Yaşlanma, genetik özellikler, travmalar ve kazalar gibi sebeplerle bu bölgede oluşmuş deformasyonlar Elmacık Kemiği Dolgusu sayesinde giderilerek kişinin özgüveni artırılır.

Hayal ettikleri estetik yüz görüntüsüne ulaşmak isteyen kişiler uzman doktorlar yaptığı takdirde oldukça yüksek başarı oranına sahip Elmacık Dolgusu tedavisini uygulayarak istedikleri yüz ve cilt yapısına ulaşabilirler.

Elmacık Kemiği Dolgusu Nasıl Yapılır?

Yüz hatlarından ve özellikle elmacık kemiklerinin görünümünden rahatsız olarak bize ulaşan kişiler Medikal Estetik alanında uzman hekimimiz tarafından muayene edilerek uygulanması gereken tedavi planı oluşturulur.

Tedaviye başlamadan önce işlem yapılacak bölgeye anestezik krem sürülür. Ortalama 10 ila 15 dakika beklenerek kremin etkisini göstermesi ve bölgenin uyuşması sağlanır. Bu uygulama sayesinde kişinin acısız bir tedavi süreci geçirmesi amaçlanır.

Elmacık Kemiği Dolgusu Hyaluronik Asit bazlı dolgu maddesinin tedavi planıyla belirlenen miktarda elmacık kemiklerinde hedeflenen noktalara enjekte edilmesi ile tamamlanır. Tedavi sonrası kişi günlük hayatına kaldığı yerden devam edebilir.

Elmacık Dolgusu tedavisinin sağlıklı, güvenli ve başarılı bir şekilde tamamlanması için Medikal Estetik alanında uzman bir doktor tarafından klinik şartlarında yapılması gerekmektedir.

Elmacık Kemiği Dolgusu Kalıcılığı

Elmacık Dolgusu yaptırmak için bizlere ulaşan kişilerden en sık aldığımız sorulardan birisi Elmacık Kemiği Dolgusu Kalıcı mı olmaktadır.

Elmacık Dolgusu yaptıran kişinin genetik yapısına ve rahatsızlık yaşanan bölgedeki deformasyona bağlı olarak kalıcılığı değişmekle birlikte etkisi ortalama 8 ila 12 ay sürmektedir.

Tedavi sonrası kişinin yüzünde oluşan estetik görünüm uzman doktor tarafından belirlenen aralıklarla uygulamanın tekrar edilmesi sayesinde kalıcı hale gelebilmektedir.

Elmacık Kemiği Dolgusu Kimlere Yapılır?

Elmacık Kemiklerinin görünümünden rahatsızlık duyan ve 18 yaşını doldurmuş tüm bireylere Elmacık Kemiği Dolgusu yapılabilir. Özellikle 35 yaşının altında olan ve herhangi bir nedenle elmacık kemiklerinde hacim kayıpları oluşmuş kişilerde bu uygulama çok sık kullanılmaktadır.

Sadece yaşlanma veya kazalar nedeniyle elmacık kemiklerinde deformasyonlar oluşan kişilere uygulanmayan bu tedavi doğuştan orta yüz bölgesinde hacim eksikliği bulunan kişilerde de kullanılır.

Yüz bölgesinde ve elmacık kemiklerinde hacim kaybı bulunmayan kişilerde de V Shape Yüz yapısı olarak adlandırılan estetik görünüme ulaşılması için Elmacık Kemiği Dolgusu yaptırılabilir.

Bu tedavi ile kişinin yüz hatları belirginleştirilerek estetik bir hale getirilir. Uygulamayı yaptıran kişiler allık sürdükten sonra yüz hatlarının çok daha çekici ve belirgin bir hal aldığını belirtmektedir.

Dolgu İşleminin Klasik Cerrahiye Göre Avantajları

Tüm Dolgu uygulamalarında olduğu gibi Elmacık Dolgusu da insan vücuduna herhangi bir yan etkisi olmayan Hyaluronik Asit bazlı dolgu maddesiyle yapıldığı için zararsız ve güvenli bir tedavi yöntemi olarak bilinir.

Uygulama sırasında anesteziye ihtiyaç duyulmaması da hastalar tarafından daha fazla tercih edilmesine yol açmaktadır.

Elmacık Dolgusu klinik ortamında Medikal Estetik alanında tecrübeli doktorlar tarafından yapılması halinde yüksek başarı oranına sahip, güvenli ve konforlu bir uygulamadır.

Bununla birlikte cerrahi işleme gerek duyulmayan, ameliyatsız ve ağrısız bir tedavi tekniğidir. Uygulama tamamlandıktan sonra kişinin günlük hayatına kaldığı yerden devam edebilmesi de çok değerli bir durumdur.

Antalya Elmacık Kemiği Dolgusu Fiyatları

Elmacık Kemiği Dolgusu Fiyatları hakkında bilgi almak için ulaştığınız sağlık kuruluşlarından farklı fiyatlar duyabilirsiniz. Özellikle sağlık alanında yapılan uygulamalarda hastayı  muayene etmeden net bir fiyat vermek doğru değildir.

Elmacık Kemiği Dolgusu Fiyatları 2022 yılında kişiye göre farklılık gösterebilmektedir. Dolgu işleminin fiyatını değiştiren nedenleri;

  • Hastanın yaşı ve genetik özellikleri,
  • Kişinin elmacık kemiklerinde bulunan deformasyon seviyesi,
  • Tedaviyi uygulayacak doktorun ve kliniğin tecrübesi,

olarak ifade edebiliriz.

Burada yazan tüm bilgiler bilgilendirme amaçlıdır.

Hemen Randevu Alın

Paylaş: