Antalya Fransız Askı Uygulaması ve Fiyatları

fransız askısı

Fransız Askı tekniği herhangi bir ameliyata gerek kalmadan kırışıklık ve cilt sarkmalarının giderilmesi için kullanılan bir yöntemdir.

Fransız askısı tekniğinde cilt altına özel olarak yerleştirilen cerrahi ipler ile gerdirme işlemi yapılmaktadır.

Bu sayede cildin daha gergin ve daha estetik bir görünüm kazanması sağlanır. Estetik uygulamalarında yaşanan gelişmeler özellikle yüz gerdirme alanında daha pratik çözümler sunmaktadır.

Fransız askı tekniği de bunlardan biridir. İstediğiniz genç ve dinamik görünüme ameliyatsız bir şekilde ulaşabilmek için Fransız askı estetiğini tercih edebilirsiniz.

Fransız Askı Yöntemi Nedir?

Yüz askılama yöntemi olarak bilinen Fransız askı tekniği ilk olarak Fransa’da geliştirilmiştir. Teknik sırasında kullanılan ipler sayesinde yüz bölgesindeki kırışıklık ve ciltteki sarkma ve deformasyonların güvenli bir şekilde giderilmesi sağlanmaktadır.

Fransız askı tekniğinde kullanılan ipler ise cerrahi alanında kullanıldığı için tamamen vücut ile uyumlu ve sağlıklıdır. Fransız askı tekniğinde germe işlemi için kullanılan ipler kısmi yüz felci tedavisi için de kullanılmaktadır.

Yüz gerdirme operasyonları içerisinde en az risk taşıyan ve en güvenli yöntem olarak bilinir. Ayrıca daha uzun süreli bir sonuç sunduğu için de genç görünümün korunmasını sağlar.

Ameliyat olmak istemeden yüz gerdirme işlemi yaptırmak isteyenler için en ideal teknik olarak bilinen Fransız askı yöntemi ile yüzdeki kırışıklıklar giderilmektedir.

Fransız Askı Estetiğinin Avantajları Nelerdir?

Fransız yüz askılama tekniği özellikle mimik hareketleri ile de uyumlu olarak uygulandığı için daha doğal bir görünüm sunmaktadır.

Dışarıdan herhangi bir şekilde fark edilmeyen Fransız askı tekniği derinleşmiş olan ve kalıcı olan kırışıklıkların bile açılmasına yardımcı olur.

İlerleyen yaşlarda meydana gelen sarkmaların toparlanmasında da ciddi etkili olan Fransız askı yöntemi lokal anestezi ile uygulanmaktadır.

Fransız yüz germe estetiğinin avantajları şu şekilde sıralanabilir:

 • Hem kadın hem de erkekler için uygulanabilen bir estetik tekniğidir.
 • Uygulama sonrasında herhangi bir şekilde iz bırakmaz ve yara meydana getirmez.
 • Yüz germe için uygulanan ameliyatsız tekniklerden biridir.
 • Fransız askılama tekniği sonrasında elde edilen sonuç pek çok yüz germe tekniğine göre daha doğaldır.
 • Kişinin yüz ifadesinde ve mimiklerinde herhangi bir değişikliğe neden olmaz.
 • Fransız askı uygulamasından sonra kullanıma göre gevşeme yaşandığı zaman tekrar ipler gerilebilir.
 • Sadece lokal anestezi altında gerçekleştiği için uygulama sırasında herhangi bir ağrı veya acı hissedilmez.
 • Ortalama olarak 2 gün içerisinde iyileşme süreci tamamlanmış olacaktır.
 • Yerçekimine bağlı olarak oluşan derin sarkma ve kırışıklıklarda son derece etkili olan bir tekniktir.

Fransız Askılama Yöntemi Kimler İçin Uygundur?

Ameliyata gerek kalmadan yüz bölgesindeki kırışıklık ve sarkmalardan kurtulmak isteyen herkes Fransız askı tekniğini yaptırabilir. Genellikle yüzdeki kolojen miktarı 30’lu yaşlardan sonra azalmaya başlar.

Bu da yüzün aşağı doğru sarkmasına ve kırışıklıkların oluşmasına neden olur. Ancak yeni yeni oluşan kırışıklık ve sarkmaların kontrol altına alınması kalıcı iz oluşmaması adına oldukça önemlidir.

Fransız askı uygulaması en çok 30 ile 65 yaş aralığındaki kadın ve erkekler için uygulanmaktadır. Ciltte aşağı doğru meydana gelen deformasyonlar kısa süre içerisinde giderilmektedir. Bu sayede kişinin daha genç bir görünüm kazanması sağlanır.

Fransız Askısı Uygulamasının Yan Etkileri Nelerdir?

 • Fransız yüz askılama yöntemi içerisinde kullanılan ipler insan sağlığı ve cildi ile tamamen uyumlu cerrahi iplerdir. Bunun için cilt altına yerleştirilen iplerin herhangi bir yan etkisi bulunmamaktadır.
 • Uygulama sonrasında kişilerde yaşanan yan etkiler de oldukça azdır. Normalde Fransız askı uygulaması yaptırdıktan sonra günlük yaşantıya hemen dönülebilir.
 • Nadir de olsa cilt üzerinde sertleşme ve ödem meydana gelebilir. Ancak birkaç gün içerisnde bu semptomlar da kendiliğinden geçmektedir.
 • Sık olmamakla birlikte uygulama sonrasında ciltte küçük kanamalar oluşabilir. Kişinin dişlerini sıkmasından veya çok sert yiyecekleri yemesinden dolayı meydana gelen bu minik kanamalar kendiliğinden kaybolur.
 • Fransız askı tekniğinin uygulanmasından bir hafta sonra kontrole gelinmesi olası bir semptomun oluşmaması adına oldukça önemlidir.

Fransız Askısı Hangi Bölgelere Uygulanır?

Yüzün pek çok bölgesine uygulanan Fransız askı vücudun farklı bölgeleri için de tercih edilebilmektedir. Fransız askısı yüz bölgesinde elmacık kemikleri, yanak ve çene altı, kaşlar ve boyun bölgesi için uygulanabilir.

Ayrıca yüzün oval bölümleri için de çok etkili olan bir estetik tekniğidir. Yüz dışında göğüsler, kalça ve kol ile bacak iç bölgelerindeki sarkmaların giderilmesi için de Fransız askı yöntemi tercih edilmektedir.

Burada yazan tüm bilgiler bilgilendirme amaçlıdır.
Fransız Askı Uygulaması Sonrasında Dikkat Edilmesi Gerekenler

Fransız askılama yönteminin herhangi bir yan etkisi yoktur. En risksiz ve en güvenilir yüz germe operasyonlarından biri olarak bilinmektedir. Her ne kadar sosyal ve iş yaşantınıza hemen dönebiliyor olsanız da uygulama sonrasında bazı noktalara dikkat edilmesinde yarar olacaktır.

Fransız askı sonrasında dikkat edilmesi gerekenleri şu şekilde sıralayabiliriz:

 • Fransız askı uygulamasının hemen sonrasında biraz dinlenmeniz daha çabuk toparlamanızı sağlayacaktır. Hemen iş veya sosyal yaşantınıza dönmek yerine birkaç gün dinlenerek bu süreci daha sağlıklı bir şekilde atlatabilirsiniz.
 • Uygulama yapıldıktan sonraki ilk birkaç gün yüzüstü uyumamaya çalışmalısınız.
 • Çenenizi hareket ettirirken çok açmamaya ve ani çene hareketleri yapmamaya çalışmalısınız.
 • Yüzünüze bakım yaparken ve yıkarken her zaman yukarı doğru hareketler yapmalısınız.
 • Cildinizi nemlendirirken veya temizlerken masaj hareketlerini yapmaktan kaçınmalı ve kesinlikle ovuşturmamalısınız.
  Burada yazan tüm bilgiler bilgilendirme amaçlıdır.

Sıkça Sorulan Sorular

Fransız Askısı Kaç Seans Sürer?

Fransız askısı kesinlikle ameliyat ile gerçekleşen bir uygulama değildir. Ayrıca uygulama sadece tek seansta yapılabilmektedir. Ancak kişi Fransız askı uygulamasını tekrarlatmak isterse en fazla 5 yıl sora tekrar işlem yapılabilmektedir.

Fransız Askısındaki Dinamik İpler Yaşlanmayı Durdurur Mu?

Yaşlanmayı önlemek veya durdurmak herhangi bir uygulamaya bağlı olarak gerçekleşen bir durum değildir. Bunun için Fransız askı tekniğinin de yaşlanmayı durdurması mümkün olmamaktadır.

Sadece ameliyatsız olarak kırışıklık ve sarkmaların giderilmesinde en uzun süreli yöntem olarak bilinmektedir.

Fransız Askılama Yöntemi Geri Alınabilir Mi?

Fransız askılama yöntemini yaptırdıktan birkaç yıl sonra eğer arzu ederseniz iplikler alınabilmektedir. Dilerseniz ipliklerin alınmasının ardından yeni iplikler ile işlem tekrarlanabilir. Ya da yüz germe ve kırışıklıkların giderilmesi için farklı estetik uygulamasını yaptırabilirsiniz.

Uygulama Sırasında Acı Hissedilir Mi?

Fransız askılama yöntemi lokal anestezi ile yapılmaktadır. Bunun için ipliklerin yerleştirilme aşamasında bile en küçük bir ağrı veya acı hissedilmemektedir.

Kullanılan İplikler Zararlı Mıdır?

Uygulama sırasında kullanılan iplikler pek çok cerrahi ve estetik uygulaması için de sıklıkla kullanılmaktadır. İplikler tamamen sağlık için uygundur. Özellikle implant ve yüz felci tedavilerinde uzun süredir iplikler kullanılmaktadır.

Fransız Askı Uygulaması Fiyatları Nedir?

Tercih edeceğiniz doktor veya hastaneye göre uygulamanın fiyatları değişebilmektedir. Bununla birlikte size kullanılacak olan iplik sayısı da Fransız askı tekniğinin fiyatlarına büyük oranda etki edebilmektedir.

Burada yazan tüm bilgiler bilgilendirme amaçlıdır.

Uygulama Ne Kadar Süre Kalıcıdır?

Fransız askı uygulamasının kalıcılığı ipliklere bağlıdır. İplikler cilt dokusu tarafından emildiği ve eridiği için herkesin metabolizmasına göre süre değişebilir. Ancak Fransız askı uygulaması ortalama olarak 5 ile 10 yıl kadar etkisini devam ettirebilmektedir.

Uygulama Sonucu Doğal Mıdır?

Fransız askılama yöntemi en doğal sonucu veren tekniktir. Mimiklerde herhangi bir değişiklik olmaz.

Hemen Randevu Alın

Paylaş: