Antalya Gençlik Aşısı ve Fiyatları

gençlik aşısı

Gençlik Aşısı insanların yaşlanma etkisiyle yüzünde ve cildinde oluşan çizgilerin, sarkmaların, kırışıklıkların, lekelenmelerin, çökmelerin giderilmesi için uygulanan Medikal Estetik tedavi yöntemlerinden birisidir.

Gençlik Aşısı ya da Gençlik Serumu olarak ifade edilen bu tedavi yöntemiyle ciltteki nem ve elastikiyet kayıpları giderilerek cildin gençleştirilmesi sağlanır.

Gençlik Aşısı ile insan vücudunun sağlığı ve estetiği için gerekli olan Hyaluronik Asit maddesi vücuda enjekte edilerek ciltte kaybolan parlaklık, nem ve dirilik geri kazandırılır.

Burada yazan tüm bilgiler bilgilendirme amaçlıdır.

Uygulama ile vücuda enjekte edilen Hyaluronik Asit sayesinde cildin sıkılaşması ve nem tutması sağlanır. Vücutta kolajen ve elastin harekete geçirilerek hücrelerin yenilenmesi ve cildin eski genç ve sağlıklı yapısına kavuşması sağlanır.

Gençlik Aşısı sırasında vücuda hyalüronik asit ile birlikte çeşitli vitaminler, mineraller, amino asitler ve peptidler enjekte edilir. Cilt altına verilen bu maddeler hücrelerin bütünleşmesini sağlarken yaşlanma etkilerini geciktirir.

Gençlik Serumu günümüzde ortaya koyduğu sonuçlarla en çok tercih edilen cilt sıkılaştırma ve yenileme tedavisi olmuştur. Uygulama tüm cilt tiplerinde başarılı sonuçlar veren güvenli, konforlu ve hızlı bir yöntemdir.

Gençlik Aşısı ile ciltte görülen yaşlanma etkileri merkezimizde Medikal Estetik alanında tecrübeli Dr. Asel Seda Bal tarafından tedavi edilmekte ve hastalarımız uygulama sonrasında daha sağlıklı, genç ve çekici bir cilt yapısına kavuşmaktadır.

Eğer sizde cildinizde var olan deformasyonlardan rahatsızlık duyuyorsanız Bize Ulaşarak Randevu Alabilir, uzman doktorumuz tarafından yapılacak Gençlik Aşısı uygulaması sayesinde hayal ettiğiniz estetik, canlı ve genç cilt yapısına kavuşabilirsiniz.

Gençlik Aşısı Nedir?

Gençlik Aşısı veya Gençlik Serumu kişilerin cildinde oluşan sarkmaların, kırışıklıkların, çizgilerin giderilmesi ve cilde kaybettiği parlaklığın geri kazandırılması için uygulanan ameliyatsız cilt gençleştirme tedavisidir.

H-100 aşısı veya IAL Sistem olarak da bilinen Gençlik Aşısı yaşlanmaya karşı mücadelede uygulanan en etkili Medikal Estetik tedavi yöntemlerinden birisidir.

İnsanlarda ciltte sıkılaşmanın kaybolması ile yüz hatlarında bozulmalar, sarkmalar, göz altı torbaları ve gıdı oluşumu meydana gelir. Bu durum kan dolaşımını yavaşlatıp kırışıklıkların daha görünür olmasına neden olur.

Gençlik Aşısı cilt altına vücudun ihtiyaç duyduğu maddelerin enjekte edilmesi ile hayal edilen görünümün oluşmasının sağlandığı çok etkili bir Medikal Estetik yöntemidir.

Gençlik Aşısı Etkileri

Gençlik Aşısı insan vücudunda cilt altı dokuların ihtiyaç duyduğu maddelerin enjekte edilmesi ile cildin yenilenmesinin sağlandığı estetik tedavi yöntemidir.

Gençlik Aşısı ile insanların cildinde görülen etkileri;

 • Ciltte kaybolan elastik yapı geri kazandırılır,
 • Cildin yukarı yönlü kendini toparlaması sağlanır, (Lifting etkisi sayesinde)
 • Ciltte var olan ince ve derin kırışıklıklar yok edilirken yeni kırışıklık oluşmasına engel olunur,
 • Cilde kaybettiği elastik yapı kazandırılır,
 • Kuruyan cilt canlandırılarak daha genç, parlak ve sağlıklı bir görünüm elde edilir,
 • Cildin tonu düzenlenirken var olan lekeler giderilir,

şeklinde sıralayabiliriz.

Burada yazan tüm bilgiler bilgilendirme amaçlıdır.

Gençlik Aşısı Nasıl Yapılır?

Yaşlanma veya farklı nedenlerle cildinde oluşan deformasyonlardan rahatsız olarak bizlere ulaşan kişiler uzman doktorumuz tarafından muayene edilerek tedavi planı oluşturulur.

Gençlik Aşısı lokal anestezi altında mikro iğneler yardımıyla yapılan ağrısız ve konforlu bir tedavi yöntemidir. Uygulama ortalama 20 ila 30 dakika arasında sürmektedir.

İşlem yapılacak bölge anestezik krem sürüldükten sonra antiseptik solüsyon ile temizlenir. Tedavi planında belirlenen noktalara uygun miktarda madde enjekte edilerek cildin gençleşmesi sağlanır.

Özellikle yüz ve boyun bölgesine uygulanan ve çok başarılı sonuçlar veren bu uygulamanın en sık kullanıldığı vücut bölgeleri ve etkileri;

 • Alın bölgesinde derin kırışıklıklar ve çizgiler giderilir.
 • Göz bölgesi, göz altları ve kaş çevresine uygulanarak kişinin daha enerjik ve canlı bakışlara sahip olmasına yardımcı olunur.
 • Yanak bölgesinde sarkmalar, kırışıklıklar ve dikey çizgiler yok edilir.
 • Yüz bölgesinin tamamında nemlendirme, gençleştirme, kırışıklık giderme ve cilt canlandırma etkisi görülür.
 • Boyun bölgesinde oluşan halkalı görünümün yok olması sağlanarak boyun sıkılaştırılır.
 • Çene bölgesi sıkılaştırılırken eğer varsa gıdı yok edilir.
 • Dekolte bölgesi yenilenir ve gençleştirilir.
 • Yaşlılık lekelerinin giderilmesi ve doku kaybının telafi edilmesi sağlanır.
 • Ellerin ve el civarının gençleştirilmesine yardımcı olur.

olarak gösterilebilir.

Gençlik Aşısı sonrası maksimum etkinin alınması için kişiye özel olarak hazırlanan tedavi planına harfiyen riayet edilmelidir. Belirlenen periyotlarla iyileşme için gereken seans sayısı bölgeye doğru şekilde uygulanmalıdır.

Uygulama sırasında kullanılacak madde miktarı kişinin yaşına, genetik özelliklerine ve yaşadığı deformasyona göre belirlenir. Doğru tedavi planı ile cildin onarımı ve yeniden yapılandırılma süreci en iyi şekilde desteklenebilir.

Gençlik Aşısı Ne Zaman Etki Eder?

Gençlik Aşısı uygulandıktan 1 ila 2 gün sonra gözle fark edilebilir derecede ciltte nemlenme, parlaklık ve dolgunlaşma etkisi gösterir. Uygulamanın %100 etkisini göstermesi ortalama 1 aylık bir süreyi bulabilmektedir.

Uygulama etkisini aylarca sürdürmekte ve 3 aylık süre geçse dahi cilt gençleşmeye ve yenilenmeye devam etmektedir.

Gençlik Aşısı Kalıcı mı?

Gençlik Aşısı diğer tüm Medikal Estetik Uygulamaları gibi olumlu etkisini zamanla yitirmektedir. Arzu edilen sonucun kalıcı hale gelmesi için uzman doktor tarafından belirlenen periyotlarla uygulamanın tekrar edilmesi gerekir.

Kişinin yaşına, genetik yapısına, cildinin durumuna bağlı olarak değişmekle birlikte Gençlik Aşısı etkisini ortalama 12 ila 18 aylık süreçte korumaktadır.

Gençlik Aşısı Kaç Seans Yapılır?

Gençlik Aşısı uygulamasında seans sayısı uzman doktor tarafından yapılan muayene sırasında kişinin biyolojik yaşı, cilt yapısı, cildindeki hasar durumu göz önüne alınarak belirlenir.

Bazı vakalarda 2 ila 3 seans ile istenilen sonuçlar alınırken daha zorlu durumlarda 4 ila 6 seans uygulama sonunda arzu edilen estetik cilt yapısına ulaşılabilir.

Gençlik Aşısı Sonrası

Tüm sağlık uygulamalarında olduğu gibi Gençlik Aşısı sonrası da uzman doktorun size belirttiği hususlara dikkat etmeniz tedavinin başarısı ve kişinin sağlığı için çok önemlidir.

Gençlik Aşısı Sonrası dikkat edilmesi gereken durumlar arasında;

 • Tedavi sonrası cildin su ile temas etmemesine dikkat ediniz. İlk gün duş alınmaması doğru olacaktır.
 • Güneş ışınlarına direkt olarak maruz kalmamaya özen gösteriniz.
 • Tedavi sonrası ilk 2 ila 3 gün makyaj yapmamanız gerekmektedir. Cildin nefes almasına özen gösterilmesi doğru bir davranış olacaktır.
 • Uygulama sonrası bol bol su içmek hem aşısını etkisinin daha hızlı ortaya çıkmasını sağlar hem de tedavinin kalıcılığını artırır.
 • İşlem sonrası ilk 2 ila 3 gün alkol ve sigara kullanılmaması gerekir. Bu sayede cildin kurumasına engel olabiliriz.
 • Aşırı sıcak ortamlar ve enfeksiyon riski yaratacak durumlardan uzak durulması gerekmektedir.

gösterilebilir.

Antalya Gençlik Aşısı Fiyatları

Gençlik Aşısı Fiyatları hakkında bilgi almak için ulaştığınız sağlık kuruluşlarından farklı fiyatlar alabilirsiniz. Özellikle sağlık alanında yapılan uygulamalarda hasta muayene edilmeden net bir fiyat vermek doğru değildir.

Gençlik Aşısı Fiyatları 2022 yılında hastaya göre değişiklik gösterebilir. Gençlik Aşısı fiyatını etkileyen faktörler arasında;

 • Hastanın yaşı ve genetik yapısı,
 • Kişinin cildinde oluşan deformasyon düzeyi,
 • Uygulama sırasında kullanılacak madde miktarı ve çeşidi,
 • İşlemleri uygulayacak doktorun ve kliniğin tecrübesi,

gösterilebilir.

Burada yazan tüm bilgiler bilgilendirme amaçlıdır.

Hemen Randevu Alın

Paylaş: