Antalya Göz Altı Işık Dolgusu ve Fiyatları

göz altı ışık dolgusu

Göz Altı Işık Dolgusu insanların göz kapaklarında yaşlanma veya farklı nedenlerle oluşan deformasyonların giderilmesi için kullanılan Medikal Estetik tedavisidir.

Günümüzde kadın ya da erkek fark etmeksizin birçok  kişi göz altlarında oluşan kararmalar, torbalar ve sarkmalar nedeniyle olduğundan daha bitkin ve yaşlı göstermektedir.

İnsanlarda Göz Altı Torbaları;

 • Genetik özelliklerine,
 • Aşırı yorgunluk ve dinlenme eksikliğine,
 • Düzensiz ve sağlıksız yaşantıya,
 • Uyku bozukluklarına,

gibi nedenlere bağlı olarak oluşmaktadır.

Kişi önlem almadığı ve günlük rutinine kaldığı yerden devam ettiği müddetçe bu problem gittikçe daha büyümektedir.

Göz Altı Işık Dolgusu sayesinde kişilerin gözaltlarında oluşan çukurlar doldurularak göz bölgesi ve çevresindeki cildin gençleştirilmesi sağlanır. Bu durum kişinin göz altlarında oluşmuş morluklar, şişlikler ve halkaların da yok edilmesine yardımcı olur.

Gözaltı Işık Dolgusu tedavisi ile herhangi bir cerrahi işleme ve estetik ameliyata gerek kalmadan kişinin daha canlı ve genç bir yüz görünümüne kavuşması sağlanır.

Uygulamanın hızlı, konforlu ve güvenli olması hastalar tarafından en sık tercih edilen Medikal Estetik tedavi yöntemlerinden birisi olmasına yol açmaktadır.

Göz altlarında yaşlanma veya farklı nedenlere bağlı olarak oluşmuş rahatsızlıkları bulunan kişiler Medikal Estetik alanında Uzman Dr. Asel Seda Bal tarafından uzun yıllardır büyük bir başarı oranıyla tedavi edilmekte ve hayal ettikleri görünüme ulaşmaktadır.

Eğer sizlerde göz altlarınızda oluşan deformasyonlardan rahatsızlık duyuyor ve Göz Altı Işık Dolgusu uygulaması yaptırmak istiyorsanız Hemen Bize Ulaşarak randevu alabilir, uzman hekimimiz tarafından muayene olup tedavi planınızı oluşturabilirsiniz.

Göz Altı Işık Dolgusu Nedir?

Göz Altı Işık Dolgusu kişilerin gözaltlarında var olan çöküklerin, halkaların, morlukların ve sarkmaların ameliyatsız bir yöntemle tedavi edilmesine imkan sağlayan Medikal Estetik tedavi tekniğidir.

İnsanların göz altlarında oluşmuş ve yüz görünümünü olumsuz etkileyen tüm rahatsızlıklar Göz Altı Işık Dolgusu tekniğiyle konforlu, hızlı ve güvenli bir süreç içerisinde tedavi edilir.

Kadın ya da erkek fark etmeksizin göz altlarında rahatsızlıklar hisseden ve 18 yaşını aşmış tüm bireylerin kolayca yararlanabildiği bu uygulama sırasında etken dolgu maddesi olarak Hyaluronik Asit bazlı maddeler kullanılır.

Uygulama esnasında dolgu maddesi olarak Hyaluronik Asit kullanılmasının temel sebebi bu maddenin doğal olması ve insan vücuduna herhangi bir zararının bulunmamasıdır. Dolgu maddesinin içeriği peptidler ve vitaminler ile de desteklenmektedir.

Hastaneye yatış gerektirmeyen ve ameliyatsız sonuç alınan Göz Altı Işık Dolgusu gün içerisinde hızla uygulandığı ve sonrasında kişi hayatına kaldığı yerden devam edebildiği için çok sık tercih edilmektedir.

Göz Altı Işık Dolgusu Nasıl Yapılır?

Bizlere göz altlarında yaşadıkları sorunların giderilmesi için başvuran hastalar öncelikle Medikal Estetik alanında uzman doktorumuz tarafından muayene edilerek yaşanan problemlerin boyutları tespit edilir.

Tedavi planı oluşturulan ve Göz Altı Işık Dolgusu uygulanmasına karar verilen hastalara işlem öncesi anestezik krem sürülerek enjeksiyon yapılacak bölgenin uyuşması sağlanır.

Hastanın gözaltları uyuştuktan sonra bölge güzelce temizlenir. Tedavi planıyla belirlenen miktarda dolgu madde mikro iğneler ya da kanül yardımıyla hedeflenen bölgelere enjekte edilir.

Ortalama 15 ila 20 dakika içerisinde tamamlanan bu uygulama sonucunda kişi günlük hayatına kaldığı yerden devam edebilir.

Göz Altı Işık Dolgusu Kalıcılığı

Gözaltı Işık Dolgusu tedavisi işlem yapılan kişinin genetik özelliklerine ve rahatsızlık yaşanan bölgedeki deformasyon durumuna bağlı olarak değişmekle birlikte ortalama 12 ila 18 ay arasında etkisini devam ettirmektedir.

Uygulamanın kalıcılık süresine direkt olarak etki eden durumlar arasında işlem sırasında kullanılan dolgu maddesi miktarı ve göz altlarında var olan çöküklük seviyesi de gösterilebilir.

Gözaltı Işık Dolgusu tekrarlanabilir bir tedavi tekniği olduğu için uzman doktor tarafından belirlenen periyotlarla uygulanarak kişinin kendisini iyi hissettiği estetik görünüm korunmuş olur.

Gözaltı Işık Dolgusu Avantajları

Günümüzde insanların en sık tercih ettiği Medikal Estetik uygulamalarından birisi Göz Altı Işık Dolgusu tedavisidir. Gözaltlarında rahatsızlık yaşayan kişiler tarafından diğer tedavi yöntemlerine göre daha avantajlı görülerek daha sık tercih edilmektedir.

Göz Altı Işık Dolgusu uygulamasının avantajları arasında;

 • Cerrahi işlem gerektirmeyen ameliyatsız bir yöntem olması,
 • Ağrısız bir tedavi süreci sunması,
 • Uygulama sonrası etkinin hemen görülmesi,
 • Diğer tekniklerle kıyaslandığında kalıcılık süresinin daha uzun olması,
 • Alanında uzman hekimler tarafından yapıldığında herhangi bir zararının olmaması,
 • İşlem sırasında kullanılan dolgu maddesinin doğal olması ve yan etkisinin bulunmaması,

gösterilebilir.

Gözaltı Işık Dolgusu Acıyor mu?

Göz Altı Işık Dolgusu yaptırmak için kliniğimize ulaşan hastalardan en çok aldığımız sorulardan birisi Gözaltı Dolgusu Acıyor Mu? şeklinde olmaktadır. İnsanların birçoğu işlemin gözaltına yapılması nedeniyle ciddi ağrıya neden olacağını düşünmektedir.

Halk arasında bilinenin aksine Göz Altı Işık Dolgusu ağrısız ve acısız bir uygulamadır. Tedavi sürecinde mikro iğneler kullanılır. İşlem öncesinde hastanın göz altlarına anestezik krem sürülerek bölge uyuşturulur.

Bununla birlikte Göz Altı Işık Dolgusu sırasında kullanılan dolgu maddesi içeriğinde kişinin ağrı hissetmesine engel olan lidokain maddesi vardır.

Tüm bu durumlar göz önüne alındığında Göz Altı Işık Dolgusu tedavi sürecinde ve sonrasında herhangi bir acı hissedilmeyen güvenli ve konforlu bir uygulama olduğu söylenmektedir.

Göz Altı Işık Dolgusu Sonrasında Dikkat Edilecekler

Göz Altı Işık Dolgusu sırasında her ne kadar cerrahi bir işlem yapılmasa dahi hastanın sağlığı ve uygulamanın başarısı için dikkat edilmesi gereken bazı hususlar bulunmaktadır.

Tedavi sonrası uzman doktorumuz tarafından hastalara dikkat edilmesi gereken durumlar anlatılmaktadır. Bu durumlardan bazıları;

 • İşlem sonrası ilk gün banyo yapılmamalıdır. İlk hafta bitmeden hamam, sauna gibi sıcak ortamlara girilmemelidir.
 • İlk hafta bitmeden spor yapılmamalı, ağır egzersizlerden uzak durulmalıdır.
 • Uygulama sonrası ilk 2 ila 3 gün fazla yüz hareketi ve mimik yapılmamalıdır.
 • İşlem tamamlandıktan sonra ilk gün belli aralıklarla buz kompres yapılmalıdır.
 • Tedavi sonrası ilk 2 ila 3 gün alkol ve sigara kullanılmamalıdır. Eğer kişi zorlanıyorsa kullanım miktarı azaltılmalıdır,

şeklinde belirtilebilir.

Aksaray Göz Altı Işık Dolgusu Fiyatları

Gözaltı Dolgusu Fiyatları hakkında başvurduğunuz sağlık kuruluşlarından farklı ücretler duyabilirsiniz. Sağlık alanında yapılan uygulamalarda kişiyi muayene etmeden net bir fiyat vermek mümkün değildir.

Gözaltı Işık Dolgusu Fiyatları 2022 yılında hastaya göre değişebilen durumlara bağlı olarak değişiklikler gösterebilmektedir. Bu durumları;

 • Kişinin genetik özellikleri ve yaşı,
 • Hastanın gözaltlarında oluşmuş deformasyonların durumu,
 • Tedaviyi yapacak uzman doktorun tecrübesi ve kliniğin tedavi geçmişi,

olarak ifade edebiliriz.

Burada yazan tüm bilgiler bilgilendirme amaçlıdır.

Hemen Randevu Alın

Paylaş: