Antalya Jawline Dolgusu ve Fiyatları

jawline dolgusu

İnsanların çene bölgesinden kulaklarına kadar devam eden kemik hattı üzerine uygulanan Medikal Estetik Tedavi yöntemi Jawline Dolgusu olarak adlandırılır.

İnsanlarda yüzün her iki yanından çenenin ucuna kadar uzanan hattı daha belirgin hale getirmek için uygulanan Jawline Dolgusu alanında uzman doktorlar tarafından yapılması halinde güvenli ve konforlu bir tedavi yöntemidir.

Çene Dolgusu olarak da ifade edilen Jawline sayesinde kişinin daha dolgun, belirgin ve çekici bir çene yapısına sahip olması amaçlanır.

Jawline Dolgusu uygulanarak kişinin çenesi öne çekilir. Çene ve yüz arasındaki simetri bozukluğu (uyumsuzluk) giderilerek belirgin olmayan ve kişiyi normalden daha kilolu gösteren çene yapısı ortadan kaldırılır.

Ameliyatsız Medikal Estetik yöntemlerinden birisi olarak ifade edilen Jawline Dolgusu ile kişinin yüzünün alt bölümünde doğal bir destek oluşturulması sağlanır.

Uygulama sırasında kullanılan dolgu maddesi oldukça sağlıklı, yumuşak ve enjekte edildiği alana uyum sağlayarak doğal görünüme yardımcı olacak özel yapıda hazırlanmaktadır.

Günümüzde kadın veya erkek fark etmeksizin tüm bireyler estetik çene hatlarına ve buna bağlı hayal ettikleri yüz görünümüne sahip olabilmek için Medikal Estetik tedavi yöntemlerini tercih etmektedir.

Kadınlara uygulandığında çekici ve zarif bir çene yapısının oluşmasına yardımcı olan Jawline Dolgusu aynı zamanda erkeklerde de estetik ve güçlü bir çene yapısının oluşturulmasında kullanılabilir.

Çene bölgesinde genetik yapıya, yaşlanmaya veya farklı nedenlere bağlı olarak oluşmuş rahatsızlıkları bulunan kişiler Medikal Estetik alanında Uzman Dr. Asel Seda Bal tarafından uzun yıllardır büyük bir başarı oranıyla tedavi edilmekte ve hayal ettikleri estetik görünüme ulaşmaktadır.


Burada yazan tüm bilgiler bilgilendirme amaçlıdır.


Jawline Dolgusu Nedir?

Jawline Dolgusu insanların çene bölgesine uygulanan, çene ve yüz görünümünü daha estetik hale getirmeyi amaçlayan Medikal Estetik uygulamasıdır.

Uygulama sırasında kişiye en uygun dolgu maddesi deri altıyla kemik üstü arasına enjekte edilerek çenenin dolgunlaştırılması amaçlanır.

Jawline Dolgusu ile tüm dolgu uygulamalarında olduğu gibi ciltte oluşan sarkmalar, çökmeler ve kırışıklıklar iyileştirilir.

Jawline Dolgusu ile;

 • Kişinin boyun, gıdı ve dolayısıyla yüzü orantılı hale getirilir,
 • Yüze V yapısında görünüm kazandırılır,
 • Çene bölgesinde estetik bir görünüm elde edilir,
 • Hastanın burun ucu ve dudaklarından başlayıp çene ucuna kadar uzanan çizgiye en uygun görüntü kazandırılır.

Jawline Dolgusu sayesinde kişinin çene hattı belirginleştirilerek var olan gıdı görünümü yok edilir. Kişinin daha net, keskin ve estetik bir yüz yapısına sahip olması sağlanır.

İnsanlarda Görülebilen Çene Rahatsızlıkları

İnsanların çene bölgesinde estetiksel ve fonksiyonel birçok farklı rahatsızlık oluşabilmektedir. Bu problemler yaşlanmaya veya genetik özelliklere bağlı yaşanabildiği gibi farklı nedenlerle de ortaya çıkabilmektedir.

İnsanlarda görülebilen Çene Rahatsızlıkları arasında;

 • Çene küçüklüğü ve çenede hacim kayıpları oluşması,
 • Çene yapısının geride bulunması,
 • Çene hattında belirsizlik yaşanması,
 • Asimetrik çene yapısına sahip olunması,
 • Çene bölgesinin altında sarkmalar görülmesi,
 • Kişinin çenesi ve yüzü arasında uyumsuzluk olması,
 • Büyük ya da zayıf çene yapısına sahip olunması,
 • Kişide sarkmış gıdı veya kırışmış boyun derisi bulunması,
 • Çene ucunda gamze oluşması,

belirtilebilir.

Medikal Estetik alanında tecrübeli Dr. Asel Seda Bal tarafından yapılan Jawline Dolgusu sayesinde kişilerin yaşadığı tüm bu problemler kolay, hızlı ve güvenli bir tedavi süreciyle iyileştirilmektedir.

Jawline Dolgusu Nasıl Yapılır?

Çene bölgesinde estetiksel ve fonksiyonel rahatsızlıklar hissederek bize ulaşan kişiler öncelikle uzman hekimimiz tarafından muayene edilir.

Jawline Dolgusu yapılmasına başlanmadan önce işlem yapılacak bölgeye anestezik krem sürülerek hastanın uygulama anında ve sonrasında ağrı hissetmemesi sağlanır.

Muayene sırasında oluşturulan tedavi planına uygun olacak şekilde hedeflenen bölgelere mikro iğneler veya kanül kullanılarak enjeksiyon işlemi yapılır. Tedavi sırasında Hyaluronik Asit bazlı dolgu maddeleri kullanılır.

Tüm yüz bölgesine uygulanan dolgu işlemlerinde olduğu gibi Jawline Dolgusu sırasında da Hyaluronik Asit bazlı dolgu maddelerinin kullanılma sebebi su tutma özelliği sayesinde yeterli hacmin oluşturmasına yardımcı olmasıdır.

Tedavi sonrası kişiler günlük yaşantısına kaldığı yerden devam edebilirler. Hastanın genetik özelliklerine göre değişmekle birlikte en geç 14 gün içerisinde uygulama etkisini %100 göstermektedir.

Jawline Dolgusu Faydaları

Jawline Dolgusu insanların çene bölgesinde yaşanan problemlerin konforlu ve güvenli bir tedavi süreciyle iyileştirilmesini saplar. Jawline Dolgusunun kişilere sağladığı faydalar arasında;

 • Çene bölgesine keskin hatlar kazandırılması,
 • Yüz hatlarının V şekline getirilmesi,
 • Yüz, boyun ve gıdı arasında ideal oranın sağlanması,
 • Çene hatlarının özellikle çene ucunun belirgin hale getirilmesi,
 • Kişiye oval bir yüz yapısının kazandırılması,
 • Çene bölgesinde var olan kırışıklıkların ve çizgilerin giderilmesi,
 • Çene bölgesinde hacim kayıpları yaşayan ve yüzüne göre küçük çeneye sahip olan kişilerde bu durumun düzenlenmesi,
 • Çene ucu sivri olan kişilerde uygun ovalliğin sağlanması,

gösterilebilir.

Jawline Dolgusu Kalıcılığı

Jawline Dolgusu sırasında kişinin çene hatlarının belirginleştirilmesi ve çene bölgesindeki dokulara uyum sağlaması için diğer dolgu uygulamalarından daha yoğun ve kalın dolgu maddeleri kullanılmaktadır.

Uygulamanın yapıldığı kişinin genetik özelliklerine ve çene bölgesinde yaşanan hasara bağlı olarak değişmekle birlikte Jawline Dolgusu ortalama 12 ila 18 ay arasında etkisini korumaktadır.

Tedavi sonrası ilk 14 gün içerisinde oluşabilecek ödem vb. kaynaklı durumlar yüzünden hayal edilen görüntü tam oluşmazken bu süre sonunda %100 etki görülerek arzu edilen çene ve yüz yapısına ulaşılır.

Tekrar edilebilir bir tedavi yöntemi olan Jawline Dolgusu uzman doktorun belirlediği aralıklarla kişiye uygulanarak oluşan olumlu etki ömür boyu korunmuş olur.

Jawline ile Çift Çene Görünümü Düzeltilmesi

Jawline Dolgusu sırasında çene bölgesinde oluşan hacim sayesinde hastanın yüz ve boyun bölgesi arasında kaybolan hat belirgin hale getirilir.

Bu sayede hastalarda oluşan Çift Çene Problemi çok ileri seviyede olmadığı taktirde Jawline Dolgusu yöntemiyle giderilmiş olur.

Jawline Dolgusu Fiyatları

Jawline Dolgusu ile ilgili bilgi almak için ulaştığınız sağlık kuruluşlarından farklı fiyatlar duyabilirsiniz. Özellikle sağlık alanında yapılan uygulamalarda kişi muayene edilmeden kesin bir fiyat vermek çok zordur.

Jawline Dolgu Fiyatları 2022 yılında birçok faktöre bağlı olarak değişiklik göstermekle birlikte bu faktörleri;

 • Hastanın yaşı ve genetik özellikleri,
 • Çene bölgesinde var olan rahatsızlıkların boyutu,
 • Uygulama sırasında kullanılacak dolgu maddesinin çeşidi ve miktarı,
 • Tedaviyi uygulayacak doktorun tecrübesi ve kliniğin tedavi geçmişi,

olarak belirtebiliriz.

Burada yazan tüm bilgiler bilgilendirme amaçlıdır.

Hemen Randevu Alın

Paylaş: