MEDİKAL CİLT BAKIMI

medikal cilt bakımı antalya

“Her şey zehirdir ve zehirsiz hiçbir şey yoktur. Bu noktada önemli olan dozu iyi ayarlayabilmek!”  

– Paracelsus 

Medikal cilt bakımı ile normal cilt bakımı arasındaki farka ve yararlarına geçmeden önce, şu soruya cevap vermenizi istiyorum:

Cildiniz için gerçekten ne yapıyorsunuz?

Büyük olasılıkla cildiniz, mevcut durumuna katkıda bulunan dış ve iç faktörlerin bir kombinasyonuna maruz kalmıştır. Paranızın, aradığınız sonuçlara yönelik nerede daha önemli bir etki yaratabileceğini öğrenmek için yıllardır arayış içindesiniz. Bu arayışınıza cevap olabilmek için medikal cilt bakımı nelerdir, nasıl uygulanır ve avantajları nelerdir gelin bir göz atalım.

Medikal cilt bakımı nasıl uygulanır?

Özel bir tedavi planı ile birlikte derinlemesine bir cilt değerlendirmesi içeren bir konsültasyon, harika bir cilde giden en iyi yoldur.

Medikal cilt bakım ürünleri, müşterilerin cilt bakımı hedeflerine ulaşmaları için şiddetle tavsiye edilen ürünlerdir. Çünkü, vücut yapısıyla uyumlu ürün çeşitliliğinden oluşan medikal bakım ürünleri, cildinizin istediğiniz sonuca daha çabuk ulaşmasını sağlamak açısından önemlidir.

Dermatolog cilt bakımı serinizi doğru bir şekilde başlatmak için ustalıkla hazırlanmış ürünler sunarken, kendi başınıza bir cilt bakımı işine nasıl başlayacağınızı öğrenmeniz için de ihtiyacınız olan tüm araçları size sunmaktır.

DAHA AZ DAHA FAZLA OLABİLİR

OPC’ler, E Vitamini, hyaluronik veya laktik asitler ve peptitler gibi aktif bileşenler, derinin daha derin katmanlarına ulaştıklarında en etkili olurlar. Medikal cilt bakımı ücretleri bakımından biraz yüksek olmasının sebebi; daha maliyetli, daha yüksek konsantrasyonlarda daha etkili aktif bileşenlerin dahil edilmesinden kaynaklanır.

Bununla birlikte, üstün sonuçlar elde etmek için tipik olarak daha az ürün gerekir, bu nedenle maliyet/fayda hesaplaması aslında medikal sınıf ürünleri uzun vadede daha iyi bir pazarlık haline getirir.

En önemli faktör, belirli bir bileşene gerçekten ihtiyacınız olduğundan ve bu içerikten faydalanacağınızdan emin olmaktır. Aksi takdirde, içeriğin konsantrasyonu ne olursa olsun istenen sonuçları vermeyecek bir ürüne para harcıyorsunuz demektir.

CİLT BAKIM SERİSİNE BAŞLAMAK İÇİN İPUÇLARI

Günlük Cilt Bakımı Önerileri:

Çoğu insan her sabah ve akşam bir temizleyici, tonik, özel serum veya serumlar, nemlendirici ve SPF kullanmalıdır.

Geceleri cilt hücreleriniz yenilenirken makyajı ve/veya kiri ve teri yıkamanın ve cilt bakım ürünlerinizi sürmenin ne kadar önemli olduğunu unutmayın!

İpucu: Temiz çarşaf ve havlu kullanmaya dikkat edin! Sadece yüzünüz için özel bir yumuşak havlu ve her gece yeni bir yastık kılıfı kullandığınızdan emin olun. 

  1. Temizleyici (Gündüz/Gece)

Yüz yıkama ürünleri ve temizleyiciler ciltteki kiri, yağı ve kiri temizler. Temizleyiciler ayrıca yüzünüzdeki fazla yağı, makyajı ve kiri de çözer. 

  1. Tonik (Gündüz/Gece)  

Bu, cildi temizlemek ve gözeneklerin görünümünü küçültmek veya cilde nem katmak için tasarlanmış bir sıvıdır. Bir tokniğin görevi, cildinizi doğal nemini kaybetmeden nazikçe yenilemektir. Ayrıca diğer ürünlerin cildinizin derinliklerine inmesine yardımcı olur.

  1. Yaşlanma Karşıtı Serum (Gündüz/Gece) 

Yaşlanma karşıtı serumlar, bir dizi spesifik cilt sorununu giderebilen birçok farklı çeşitte gelir. Onları cildiniz için vitaminler gibi düşünüyoruz. Cilt bakım uzmanınız sizi size en uygun serum veya serumlara yönlendirebilir.

  1. Nemlendirici (Gündüz/Gece)

Nemlendirici, kuruyan cildinizi tedavi etmeye ve korumaya yardımcı olur ve tekrar kurumasını önler. Bazı durumlarda, yağlı bir cildiniz varsa jel nemlendirici kullanmak isteyebilirsiniz. Cildinizin durumu ne olursa olsun, her zaman bir nemlendirici sürmeniz önerilir.

  1. Güneş Kremi (Gündüz) 

Bulutlu veya yağmurlu havalarda bile her gün güneş kremi kullanmak cilt kanserine yakalanma riskini azaltır. Ayrıca yaşlanma sürecini yavaşlatır ve kahverengi lekeleri ve diğer cilt renk bozukluklarını önler!

Cilt bakımı söz konusu olduğunda, başarının anahtarı en iyi medikal cilt bakım ürünleri seçmektir. Bu noktada, bizden randevu alabilir ve güzel, sağlıklı bir cilt elde etmenize ve korumanıza yardımcı olacak bir rutin oluşturmanıza destek olabiliriz.  

Aylık Cilt Bakım Önerileri:

Yaşlanmanın cildiniz üzerindeki etkilerini yavaşlatmak, hatta tersine çevirmek mi istiyorsunuz?

Medikal cilt bakım uygulamalarını gecikmeden yaptırabilirsiniz. Medikal işlemler; güneş hasarı ve açıkta kalan kılcal damarlar dahil olmak üzere yaşlanma belirtilerini tedavi eder ve etkili bir şekilde daha tazelenmiş, gençleşmiş ve genç bir görünüm sağlamanıza yardımcı olur.

Kırışıklık-giderme ve dolgu uygulamaları:

Önleyici Kırışıklık-giderme ve dolgu yaptırmak için ne kadar erken olduğunu merak ediyor musunuz? Özetle, yüzünüzdeki çizgi ve kırışıklardan rahatsız olmaya başladığınız her an Kırışıklık giderme kullanmaya başlayabilirsiniz. Ayrıca kırışıklıklar daha derinleşmeden ve kalıcı hale gelmeden önce düzelten koruyucu Kırışıklık giderme uygulamalarından da yararlanabilirsiniz. 

Kırışıklık-giderme ve dermal dolgu maddeleri, genellikle tıbbi bir kaplıcada uygulanan enjekte edilebilir kozmetik tedavilerdir. Bunlar minimal invaziv tedavilerdir, yani kesinti veya ameliyat içermezler. Kırışıklık-giderme ve dolgu maddeleri, belirli cilt sorunlarını düzeltmek, bunları tek bir bütünsel tedavide birleştirmek ve genç cildinizi geri yükleyerek doğal güzelliğinizi artırmak için tasarlanmıştır! 

Dolgu ve Kırışıklık giderme uygulamalarımız hakkında detaylı bilgi almak için bizleri arayabilirsiniz. İşlemler hakkında bilinmesi gereken önemli noktalar için web sitemizi ziyaret edebilirsiniz.

Yıllık Cilt Bakım Önerileri:

Zarif bir şekilde yaşlanmak istediğinizi biliyoruz ve bu nedenle hayatınızın her aşamasında rahat hissetmek için yılda bir veya iki kez cildinize hak ettiği tedaviyi uygulamanızı öneririz. Medikal estetik ve bakım uygulamaları, inanılmaz hassasiyet ve minimum kesinti ile kapsamlı cilt gençleştirme sağlayabilir. 

Medikal bakım uygulamalarımız hakkında detaylı bilgi vermek ve soru/sorunlarınıza cevap olmak için sizleri kliniğimize bekliyoruz.

Hemen Randevu Alın

Paylaş: