Antalya Örümcek Ağı Estetiği ve Fiyatları

örümcek ağı estetik

Örümcek Ağı Estetiği, yaşa bağlı olarak oluşan ciltteki kırışıklık ve sarkmaların tedavisi için yapılan bir işlemdir. Özel medikal ipler yardımı ile gerçekleşen örümcek ağı estetiği günümüzde ameliyatsız olarak yapılan uygulamalardan biridir.

Yaşlanmaya bağlı olarak oluşan boyun ve yüz bölgesindeki derin kırışıklıkları gidermede en etkili estetik yöntemlerinden biridir. Genel olarak ip ile yüzün gerilmesi işlemi olarak tanımlanabilir.

Ayrıca ameliyatsız gerçekleşen bir uygulama olması da en önemli avantajlarından biridir. Örümcek ağı estetiği sayesinde cilt daha genç ve sağlıklı bir görünüm kazanmaktadır.

Örümcek Ağı Estetiği Nedir?

Ameliyatsız yüz germe estetiği olarak bilinen örümcek ağı estetiği yüz ve boyun bölgesinin yeniden form kazanmasını sağlar. İlerleyen yaşa ve genetik faktörlere bağlı olarak yüz ve boyun bölgesinde ileri seviyede kırışıklık oluşabilir.

Zaman içerisinde derinin elastikiyetini kaybetmesinden dolayı ciltte sarkmalar da meydana gelebilir. Özellikle yüzün daha oval bir hal almasına neden olan bu sarkmalar için yüz germe estetiği en ideal tedavi yöntemlerinden biridir.

Örümcek ağı tekniği ise herhangi bir ameliyat ve cerrahi operasyona gerek duyulmadan sarkmalara çözüm olarak uygulanmaktadır.

Örümcek Ağı Tekniği Nasıl Yapılır?

Ameliyatsız örümcek ağı uygulamasında her kişiye kullanılacak olan ip sayısı farklıdır. Öncelikli olarak kişinin cilt tipi ve sarkma durumu muayene edilmektedir. Ayrıca cildinin yapısı ve yaşı da göz önünde bulundurularak örümcek ağı uygulaması yapılmaktadır.

Uygulamanın yapılacağı bölge uyuşturularak ipler gerginlik sağlayacak noktalara yerleştirilmektedir. Örümcek ağı estetiği sırasında kullanılan iplerin tamamı cildin alt dokusuna yerleşmektedir. Bu yerleşme sonrasında cilt hemen cilt ile uyumlu olan iplerin de etrafını sararak bütünlük sağlayacaktır.

Örümcek ağı estetiği uygulama sonrasında hemen etkisini belli eden bir tekniktir. Üstelik uzun süreli bir kullanım sunduğu için uygulama sonrasında ciltte çökme gibi sorunların yaşanmasının de önüne geçmektedir.

Örümcek Ağı Uygulaması Sonrasında Dikkat Edilmesi Gerekenler

Lokal anestezi etkisinde olan anestezik kremler ile uygulanan örümcek ağı uygulaması en risksiz estetik tekniklerinden biridir. Herhangi bir enfeksiyon kapma sorunu yaşamadan uygulanan örümcek ağı estetiği sonrasında bazı noktalara dikkat edilmesi gerekmektedir.

 • Uygulamanın sonrasında herhangi bir bandaj yapılmamaktadır. Bunun için tekrar pansuman yapılmasına da gerek yoktur.
 • Ancak uygulamadan hemen sonra nadir de olsa şişlik meydana gelebilir. Bunun önüne geçmek için buz kompresleri yapabilirsiniz.
 • Düzenli olarak kullandığınız nemlendirici kremleri cildinize kullanmaya devam edebilirsiniz.
 • Cildi güneşin zararlı ışınlarından korumanız bu süreçte oldukça önemlidir. Bunun için nemlendiriciye ek olarak güneş koruyucu kremleri de kullanabilirsiniz.
 • Örümcek ağı estetiğinde yerleştirilen ipler ortalama olarak 6 ay içerisinde eriyecektir. Bu süreçte etkinin daha uzun hissedilebilmesi için cildinizin kolojen dengesini artırmalısınız.
 • Beslenme düzeninize mutlaka A ve C vitamini içeren besinleri ve yeşil yapraklı sebzeleri de ilave etmelisiniz.

Örümcek Ağı Estetiğinin Etkisi Ne Kadar Sürer?

Örümcek ağı estetiğinde kullanılan ipler yaklaşık 50 yıldır pek çok cerrahi operasyonda da kullanılmaya devam edilmektedir. Zaman içerisinde vücutta tamamen eridiği için sağlık açısından herhangi bir risk teşkil etmemektedirler. Tamamen güvenli olan ameliyat ipleri dokular ile bütünleşmektedir.

Cilt kendi bağ dokusunu da geliştirdiği için uygulamadan sonra ciltte bir yenileşme başlamaktadır. Örümcek ağı estetiğinin sonuçları net olarak ilk bir ay içerisinde tamamen ortaya çıkmakladır.

Diğer aya geçildiği zaman ise uygulamanın cilde yaptığı olumlu etkiler artarak devam etmektedir. Bir sene içerisinde de ciltteki gelişmeler gözle görülür şekilde gelişmektedir. Örümcek ağı estetiği uygulamasının etkisi ortalama olarak 2 sene kadar sürebilmektedir. Ayrıca tekrar edilebilir bir işlem olduğu için de oldukça ayrıcalıklıdır.

Örümcek Ağı Tekniğinin Avantajları Nelerdir?

Hem teknik hem de uygulama şekli açısından örümcek ağı estetiği pek çok ayrıcalık sunmaktadır. Örümcek ağı tekniğinin avantajları şu şekilde sıralanabilmektedir:

 • Yüz germe ile ilgili diğer operasyonlara kıyasla çok daha kısa süre içerisinde yanıt vermektedir.
 • Oldukça etkili ve uzun vadede kullanılabilme avantajı sunar.
 • Uygulama sırasında ve sonrasında herhangi bir acı veya ağrı hissedilmez.
 • Örümcek ağı estetiği sonrasında günlük sosyal ve iş hayatınıza geri dönebilirsiniz.
 • Uygulamadan sonra makyajınızı yapabilirsiniz.
 • Yüz ve boyun bölgesindeki kırışıklık ve çizgilerin tamamen ortadan kalkmasında en etkili teknik olarak bilinmektedir.
 • Etkisi azaldıktan sonra tekrarlanabilen bir estetik uygulamasıdır.
 • Cilde uygulanan özel cerrahi iplikler sayesinde cildin daha fazla kolojen üretmesini de desteklemektedir.
 • Oldukça güvenilir ve herhangi bir risk olmadan uygulanabilen yüz germe yöntemidir.

Örümcek Ağı Estetiği Kimler İçin Uygundur?

 • Yüz bölgesinde derin kırışıklık ve sarkma sorunu olan kişiler,
 • Boyun ve yüz bölgesinde ince kırışıklığı olanlar,
 • Dudak ve göz çevresinde kırışıklık ve sarma sorunu olanlar,
 • Cildinin daha genç ve gergin görünmesini isteyenler,
 • Yüz bölgesinin genelinde form kaybı yaşayanlar,
 • Karın, kol ve bacak içleri ile göğüste deri sarkması sorunu yaşayanlar örümcek ağı estetiği yaptırabilirler.

Örümcek Ağı Estetiği Hangi Bölgelere Uygulanır?

Örümcek ağı estetiği genel olarak yüz ve boyun bölgesine uygulanmaktadır. Ancak göğüs ve kalçadaki sarkmaların ve derinin toparlanması için de tercih edilmektedir. İlerleyen yaş ile birlikte özellikle boyun bölgesindeki dokular elastikiyetini ve direncini kaybedebilir.

Bu da dekolte bölgesinde hoş olmayan kırışıkların oluşmasına neden olabilir. Yüz ve boyun bölgesindeki deformasyonların güvenli ve ameliyatsız bir şekilde toplanabilmesi için örümcek ağı estetiği uygulanmaktadır.

Yeni başlayan kaz ayağı görünümünde de oldukça etkili olan örümcek ağı estetiği kırışıklık ve deri sarkmalarında başarılı sonuçların alınmasını sağlar.

Örümcek Ağı Tekniği Kalıcı Mıdır?

Estetik alanında uzman olan doktorlar özellikle yüz ve boyun bölgesi üzerinde daha çok uygulama yapmaktadırlar. Gerekli steril ortam hazırlandığı sürece yaptıracağınız her estetik uygulama odlukça güvenlidir.

Ayrıca örümcek ağı estetiği uygulaması sırasında herhangi bir cerrahi işlem veya ameliyat da yapılmamaktadır. Bunun için pek çok estetik tekniğine göre daha güvenli bir uygulama olduğu bilinmektedir.

Örümcek ağı estetiğinin kalıcılığı kişiden kişiye göre değişebilmektedir. Uygulama sırasında kullanılan ipliklerin markası ve kalitesi ile uygulamayı yapan hekimin tecrübesi kalıcılığı etkileyen en önemli faktörlerdendir.

Ancak yine de örümcek ağı estetiğinin ortalama olarak 2 ile 3 yıl kadar bir kalıcılığı olduğu söylenebilir. Ayrıca uygulama yapılan kişinin yaşı kalıcılık süresinin daha uzun olmasında da etkisi fazladır.

Orta yaş ve genç kişilerde cilt daha hızlı kolojen ürettiği için uygulamayı daha uzun süre kullanabilirler. Canlılığını yitiren ve cilt için yeterli oranda kolojen üretmeyen kişilerde iplikle cilt dokuları ile yeterli etkileşimi sağlayamayacaktır.

Bu da ipliklerin dokulardan beslenmesinin önünü kapatacaktır. İlerleyen yaşlarda yapılan örümcek ağı estetiği için doktorunuzun da önerisi ile düzenli olarak kontrole gitmeniz yararlı olacaktır.

Antalya Örümcek Ağı Estetiği Fiyatları

Örümcek ağı estetiği için sabit bir fiyat aralığından bahsetmek mümkün değildir. Hasta için kullanılacak olan cerrahi ipliklerin sayısı ve markası fiyatlara büyük ölçüde etki edebilmektedir.

Ayrıca her doktorun ve hastanenin de örümcek ağı estetiği fiyatlarında farklı ücret aralıkları görülebilir.

Burada yazan tüm bilgiler bilgilendirme amaçlıdır.

Hemen Randevu Alın

Paylaş: