PRP EL TEDAVİSİ

prp el tedavisi

Pek çok insan, yaşlanma belirtilerini ilk olarak ellerinde fark eder ve bunun nedeni, ellerimizin yıllar boyunca sürekli olarak güneş ışığına ve sert kimyasallara maruz kalmasıdır. Trombosit açısından zengin plazma – PRP tedavisi, ekibimizin zamanı geri almasına ve kırışıklıklar, ince çizgiler, gevşek cilt ve renk değişikliği gibi ellerdeki en yaygın yaşlanma belirtilerinden bazılarını silmesine olanak tanır. Diğer birçok yaşlanma karşıtı tedavinin aksine, PRP el tedavisi enjeksiyonlarının neredeyse hiç istenmeyen yan etkisi yoktur. Birkaç hafta gibi kısa bir sürede, bu harika teknoloji ellerinizin genç görünümünü geri kazandırabilir ve kişisel imajınızı güçlendirebilir.

Ellerde oluşan yaşlanma belirtileri

Ellerinizi dış etkenlerden korumak için elinizden gelen her şeyi yapsanız bile, neredeyse herkes bir noktada yaşa bağlı kusurları fark eder. Bunun nedeni, ellerinizin doğrudan güneş ışığı, kuru hava, kimyasal yüklü güzellik ürünleri ve temizlik ürünleri gibi yıpranmış bir görünüme neden olabilecek birçok farklı değişkene maruz kalmasıdır. Bunlar, yaşlılık lekeleri, pullu cilt ve görünür damarlar gibi birçok farklı kozmetik soruna neden olabilir. Bu lekelerin çoğu tehlikeli olmasa da, birçok hasta onları çirkin buluyor ve çıkarılmasını istiyor.

Görsellik dışında sağlıki anlamda da elleriniz, bilekleriniz ve dirseklerinizdeki ağrıyı gidermek için ameliyata girmeden önce diğer seçenekleri denediğinizden emin olmalısınız. Bu noktada PRP el tedavisi enjeksiyonları, iyileşmeyi desteklemeye yardımcı olan cerrahi olmayan tedavilerdir.

Plateletler kanınızdaki hücrelerdir. Kesik olunca, kanın pıhtılaşmasını sağlıyorlar. Ayrıca kesiğin iyileşmesine yardımcı olan proteinler ve büyüme faktörleri içerirler. American Academy of Orthopedic Surgeons‘a göre, PRP enjeksiyonları normal kan plazmasından 10 kat daha fazla trombosit içeren plazma içerir.

Elleriniz, bilekleriniz veya dirseklerinizdeki bağ veya tendonlarda bir yaralanmadan şikayetçiyseniz, bir PRP enjeksiyonu iyileşme sürecini hızlandırabilir. Doktorunuz, daha hızlı iyileşmenize yardımcı olmak için ameliyatla birlikte bir PRP enjeksiyonu da kullanabilir.

El, bilek veya dirsekte trombosit açısından zengin plazma (PRP) enjeksiyonundan ne beklenebilir?

PRP el tedavisi hızlı yapılan işlemlerdir. Randevunuzda, doktorunuz yaralanmamış kolunuzdan bir şişe kan alacaktır. Sağlık hizmeti sağlayıcıları kanı santrifüj olarak bilinen bir cihazla işler. Kanınızın farklı kısımlarını katmanlara ayırır.

Doktor, kanın trombosit açısından zengin kısmını çeker ve kanın kalan kısmını birleştirir. Ekleminizin içini görmek için bir ultrason kullanıyorlar. Bu, trombositleri yaralanmaya enjekte etmeden önce iğneyi doğru yere yönlendirmelerine yardımcı olur.

Enjeksiyondan hemen sonra rahatlama hissetmezsiniz. Muhtemelen ilk birkaç gün eklemde biraz ağrı hissedeceksiniz. Bir seferde 10 ila 20 dakika boyunca eklem üzerinde soğuk kompres kullanın. Bu ağrıyı azaltmaya yardımcı olabilir. Doktorunuz ayrıca kolunuzun hareketini sınırlamak için size takmanız için bir destek veya askı verebilir.

PRP el tedavisi enjeksiyonu gerektiren yaygın el, bilek veya dirsek durumları

PRP enjeksiyonları ellerinizde, bileklerinizde ve dirseklerinizde ağrıya neden olan çeşitli durumları tedavi eder. Bunlar şunları içerir:

  • Tendinit
  • Tenisci dirseği
  • Kireçlenme
  • Karpal tünel Sendromu

Sizde PRP tedavileri hakkında daha fazla bilgi almak ve prp ücretleri ne kadar öğrenmek için bizimle iletişime geçin.

Hemen Randevu Alın

Paylaş: