Antalya Saç Mezoterapisi

antalya saç mezoterapisi

Saç Mezoterapisi insanlarda sağlıklı saçlar için ihtiyaç duyulan vitamin, mineral ve amino asitlerin uygun miktarlarda karışımı ile oluşturulan maddenin saçlı deriye mikro iğneler kullanılarak enjekte edilmesi ile tamamlanan Medikal Estetik tedavi yöntemidir.

Saç Mezoterapisi uygulaması sayesinde insanların saç köklerini besleyecek yapı taşları hızlı bir şekilde doğru noktalara yerleştirilir.

Saç Dökülmesi sorunu yaşayan kişilerde tedavi amaçlı uygulanan bu yöntem ayrıca incelmiş saçların kalınlaştırılması ve saçların daha canlı hale getirilmesi içinde kullanılmaktadır.

Günümüzde kadın ya da erkek fark etmeksizin tüm bireylerin saçları;

 • Sinir ve Stres,
 • Çevre Kirliliği,
 • Uyku Bozukluğu,
 • Geçirilen Hastalıklar,

gibi nedenlerle canlılığını kaybetmekte, güçsüzleşerek dökülmektedir.

İnsanların yaşadıkları saç problemlerini iyileştirmek, ortaya çıkacak rahatsızlıklara erken önlem alarak engel olmak için uygulanan en başarılı yöntem Saç Mezoterapisi olarak bilinmektedir.

Saç Mezoterapisi Medikal Estetik Hekimi Dr. Asel Seda Bal tarafından başarıyla uygulanmakta ve hastalarımız uygulama sonrasında daha sağlıklı ve hacimli saçlara sahip olmaktadır.

Siz de Saç Dökülmesi veya Cansız Saçlara sahip olunması gibi estetik problemler yaşıyorsanız Hemen Bize Ulaşıp randevu alabilir, uzman hekimimiz tarafından uygulanacak Saç Mezoterapisi ile arzu ettiğiniz canlı, dolgun ve estetik saçlara kavuşabilirsiniz.

Saç Mezoterapisi Nedir?

Saç Mezoterapisi insanların saçlarında dökülmelerin giderilmesi, var olan saçların korunması ve sağlıklı saçlara sahip olmasının sağlanması için kullanılan Medikal Estetik Tedavisi yöntemidir.

Saç Mezoterapisi sırasında saç köklerinin ihtiyaç duyduğu keratin, vitamin, mineral ve amino asit gibi yapı taşları saçlı deriye mikro iğneler kullanılarak enjekte edilir. Bu uygulama ile saç kökleri güçlendirilirken dökülen saçların yeniden çıkması sağlanır.

Bu uygulama sayesinde saç dökülmesi dışında insanların saçlarında en sık yaşanan rahatsızlıklardan birisi olan kepek oluşumunun da önüne geçilir. Saç telleri ince olan kişilerin saç kökleri ve saç telleri güçlendirilerek ileride oluşabilecek kellik sorununun önüne geçilir.

Saç Mezoterapisi sırasında saç köklerine enjekte edilen maddenin içeriğinde hyaluronik asit, bakır, çinko gibi saçların çok fazla ihtiyaç duyduğu vitamin ve mineraller bulunur.

Saç dökülmesi veya diğer saç problemlerini yaşayan kadın – erkek tüm bireyler tarafından en sık tercih edilen tedavi yöntemi olan bu uygulama sayesinde kişilerin hayal ettikleri parlak ve dolgun saçlara ulaşması sağlanır.

Saç Mezoterapisi Nasıl Yapılır?

Saçlarında dökülme, enfeksiyon oluşması, cansızlık gibi birçok problem yaşayan ve bu durumların tedavisi için bize ulaşan kişiler öncelikle uzman doktorumuz tarafından muayene edilerek tedavi planları oluşturulur.

Saç Mezoterapisi Nasıl Yapılır sorusunda uygulamayı basamaklar halinde ifade edebiliriz;

 • Her hastanın tedavi ihtiyacı duyduğu saç bölgesi ve kullanılması gereken madde farklıdır. Muayene sırasında işlem yapılacak bölge, kullanılacak madde, seans sayısı gibi durumlar tespit edilerek tedavi planı hazırlanır.
 • Saçların ihtiyaç duyduğu vitamin, mineral, amino asit, keratin karışımından oluşan (Kalsiyum, Potasyum, Biotin, Minoxidil, Magnezyum, C Vitamini, A Vitamini, Çinko, Bakır, Demir) madde belirlenen oranlarla kişiye özel olarak hazırlanır.
 • Saç Mezoterapisi öncesinde buhar banyosu ile saç derisi yumuşatılır. Bu sayede tüm hücrelerin açılması sağlanırken kişinin ağrısız bir tedavi süreci geçirmesi amaçlanır.
 • Tedavi sırasında saç köklerinin ihtiyaç duyduğu bileşenler mikro iğneler yardımıyla saç derisinin 2 – 4 mm. altına enjekte edilir. Bölgede kan dolaşımını hızlandırarak yeni saç oluşumunu destekleyen bu yöntem ayrıca güçsüz saç köklerini iyileştirir.
 • Saç Mezoterapisi tamamlandıktan sonra kişi günlük hayatına kaldığı yerden devam edebilir.

Bu işlem tedavi planıyla belirlenen seans sayısı kadar yapıldığında (deri altına madde enjekte edilmesi ile tamamlandığında) kişiler hayal ettikleri saçlara kavuşurlar.

Saç Mezoterapisi cerrahi olmayan bir Medikal Estetik tedavi yöntemi olduğu için ağrısız bir işlem olmakla birlikte kişinin sağlığına hiçbir zararı bulunmamaktadır.

Uygulama sonrası saç bölgesinde kızarıklıklar ve morluklar oluşabilir. Geçici olan bu yan etkiler çok kısa süre içerisinde kendiliğinde kaybolur.

Saç Mezoterapisinin Faydaları

Saç Mezoterapisinin insanların saç kökleri ve saçları için birçok faydası bulunmaktadır. Bu tedavi yöntemiyle var olan rahatsızlıklar tedavi edilirken oluşabilecek sorunların önüne geçilmesi sağlanır.

Saç Mezoterapisi Faydaları arasında;

 • Saç Dökülmesinin Azaltılması,
 • Var Olan Saçların Güçlendirilmesi,
 • Yeni Saçların Çıkartılması,
 • Kepeğin Yok Edilmesi,
 • Saçlarda Beyazlamanın Geciktirilmesi,
 • Saç Tellerine Hacim Kazandırılması,
 • Dolgun, Parlak ve Hacimli Saçların Oluşturulması,

gösterilebilir.

Saç Mezoterapisi Saç Çıkarır mı?

Saç Mezoterapisi insanlarda uyuyan saç köklerinin aktif hale gelmesini sağlayarak yeni saç oluşumunu destekler yani halk arasındaki tabiriyle saç çıkarır.

Bu uygulama sayesinde saç derisindeki dolaşım hızlandırılarak saç kökleri güçlendirilir, saç dökülmesi minimum seviyeye indirilerek pasif köklerden saç çıkarılması sağlanır.

Saç Mezoterapisi Kaç Seans Uygulanır?

Saç Mezoterapisinin hastaya kaç seans uygulanacağı, seansların süresi ve hangi aralıklarla yapılacağı kişiden kişiye farklılık gösterir.

Medikal Estetik alanında uzman doktorumuz tarafından yapılan ilk muayene sırasında kişinin yaşadığı problemin boyutuna ve genetik özelliklerine dikkat edilerek başarılı sonuç alınması için gereken seans sayısı belirlenir.

Saç Mezoterapisi yapılan yüzlerce vaka arasında ortalama sayılar vermek gerekirse 5 ila 10 seanslık sürelerde hedeflenen başarıya ulaşıldığı gözlemlenmiştir.

Uygulama sırasında seans süreleri ortalama 20 ila 30 dakika arasında sürmektedir. Saç Mezoterapisi seansları hastaya 7 ila 14 günlük periyotlarla uygulanmaktadır.

Saç Mezoterapisi Etkisini Ne Zaman Gösterir?

Saç Mezoterapisi uygulaması olumlu etkisini ilk 1 ay içerisinde göstermeye başlar. Tedavi planıyla belirlenen tüm seanslar tamamlandıktan sonra %100 etki gözlemlenebilir.

Saç Mezoterapisi sırasında işlemler deri altına yapıldığı için önce deri altında alınan olumlu sonuçlar yeterli sürenin beklenmesi halinde deri üstünde olumlu ve kalıcı etkilerin oluşmasına yardımcı olur.

Saç Mezoterapisi Sonrası

Tüm Medikal Estetik uygulamalarında olduğu gibi Saç Mezoterapisi Sonrası da doktorunuz tarafından size belirtilen hususlara dikkat etmeniz tedavinin başarısı ve sizin sağlığınız için çok değerlidir.

Saç Mezoterapisi Sonrası Dikkat Edilmesi Gerekenler arasında;

 • Tedavi sonrası ilk 3 ila 4 gün saçınızı yıkamayınız. Su veya şampuanların kullanılması uygulamanın etkisini azaltırken iyileşme sürecini uzatır.
 • Uygulama sonrası ilk 2 ila 3 gün güneş ışınlarından uzak durun.
 • İşlem sonrası ilk hafta hamam, sauna, havuz gibi enfeksiyona açık alanlara gitmeyin.
 • Enjeksiyon yapılan alanlarda %100 iyileşme görülene kadar masaj yaptırmayın.
 • Tedavi sonrası ilk hafta alkol kullanmayın. Sigara da kullanmamanız en doğrusu olacaktır. Lakin çok zorlanırsanız sigara kullanımını minimuma indirmeniz de yeterli olabilir.
 • Uygulama sonrası ilk hafta tamamlanmadan ağır egzersiz ve spor yapmayın.

gösterilebilir.

Antalya Saç Mezoterapisi Fiyatları

Saç Mezoterapisi Fiyatları hakkında bilgi almak için iletişime geçtiğiniz sağlık kuruluşlarından farklı fiyatlar duyabilirsiniz. Özellikle sağlık alanında yapılan tedavilerde hastayı  muayene etmeden net bir fiyat vermek doğru değildir.

Saç Mezoterapisi Fiyatları 2022 yılında hastaya göre değişiklik gösterebilir. Mezoterapi fiyatını etkileyen faktörler arasında;

 • Hastanın yaşı ve genetik yapısı,
 • Kişinin saçlarında var olan dökülme durumu,
 • Tedavi sırasında kullanılacak madde miktarı ve çeşidi,
 • İstenilen saçlara ulaşılması için gereken seans sayısı,
 • İşlemleri uygulayacak doktorun ve kliniğin tecrübesi,

gösterilebilir.

Saç Mezoterapisi hakkında daha fazla bilgi almak, Medikal Estetik alanında uzman Dr. Asel Seda Bal tarafından muayene edilerek tedavi planınızı oluşturmak için Hemen Bize Ulaşın

Hemen Randevu Alın

Paylaş: