Antalya Yüz Mezoterapisi

yüz mezoterapisi

Yüz Mezoterapisi kadın veya erkek fark etmeksizin tüm bireylerde vücudun kolajen ve elastin üretimini artırarak cildin gençleştirilmesini sağlamak amacıyla kullanılan Medikal Estetik tedavi yöntemidir.

İlk kullanıldığı dönemlerde kişilerin yaşadığı ağrıları hafifletmeyi amaçlayan Mezoterapi uygulaması günümüzde cilt yenileme amacıyla kullanılır hale gelmiştir. Ameliyatsız bir tedavi yöntemi olması hastalar tarafından çok daha fazla tercih edilmesine yol açmıştır.

Son yıllarda insanlar tarafından yüz bölgesinde arzu edilen estetik dokunuşların yapılması için en fazla tercih edilen uygulama Yüz Mezoterapisi olmaktadır. Bu yöntemle hormon, vitamin, enzim gibi yapı taşları cilt altına enjekte edilerek olumlu sonuçlar elde edilmektedir.

Mezolifting yani Yüz Mezoterapi insanların yüz bölgesinde;

 • Kolajen ve elastin üretimini artırmak, cilt yapısını sıkılaştırmak, kırışıklık ve çizgileri azaltmak, nem ve parlaklığı artırmak amacıyla,
 • Kişiye özel hazırlanan ve gerekli vitaminleri, mineralleri, amino asitleri, anti oksidanları içeren özel karışımın,
 • İhtiyaç duyulan bölgelere enjekte edilerek cilt yapısının yenilenmesini sağlayan Medikal Estetik tedavisi tekniğidir.

Tüm dünyada kabul görmüş Yüz Mezoterapisi tedavisi kliniğimizde Medikal Estetik alanında uzman Dr. Asel Seda Bal tarafından başarıyla uygulanmakta ve hastalarımız işlem sonrasında daha sağlıklı, genç ve çekici bir yüz görünümüne sahip olmaktadır.

Eğer sizde yüzünüzün ve cildinizin görünümünden rahatsızlık duyuyorsanız Hemen Bize Ulaşıp Randevu Alabilir, uzman hekimimiz tarafından yapılacak Mezoterapi uygulaması sonucunda hayal ettiğiniz estetik ve canlı yüz görünüme kavuşabilirsiniz.

Yüz Mezoterapisi Nedir?

Yüz Mezoterapisi yani Mezolift (Cilt Germe) kişilerde yaşlanma veya farklı nedenlerle yüz bölgesinde meydana gelen kırışıklıklar, sarkmalar, çizgiler oluşması gibi estetik problemlerin yok edilmesi için kullanılan Medikal Estetik tedavi yöntemidir.

Yüz Mezoterapisi ile sadece yaşlanma ile oluşan estetiksel problemlerin tedavi edilmesi ile kalınmayıp Yaşlanmayı Geciktirici (Antiaging) uygulamalar yapılarak bu belirtilerin oluşması engellenmektedir.

Yüz Mezoterapisinde temel hedef cildi gençleştirmektir. Uygulama sırasında cilt için en uygun fizyolojik koşullar oluşturularak hücrelerin aktivasyonu artırılır.

Bu sayede bölgede kollajen, elastin ve hyaluronik asit üretimi artarak cilt yapısının daha gergin, nemli ve parlak olması sağlanır.

Yüz Mezoterapisi Hangi Bölgelere Yapılır?

İnsanlarda özellikle yüz, boyun, dekolte alanı ve eller yaşlanma, güneş ışınlarına fazla maruz kalma ve diğer nedenlerle birlikte birçok estetik problemin oluşmasına açık olmaktadır.

Yüz Mezoterapisi ile insanların yüz bölgesindeki ve çevre bölgelerindeki;

 • Yanak Bölgeleri (Nemlendirme ve Sıkılaştırma)
 • Ağız ve Çene (Ağız Etrafındaki Düşüklük ve Koyuluğu Giderme)
 • Göz Altları (Çizgileri ve Morlukları Yok Etme)
 • Alın (Çizgilerin Giderilmesi)
 • Gıdı (Sıkılaştırma ve Yok Etme)
 • Boyun ve Dekolte (Çizgileri Yok Etme ve Sıkılaştırma)

kolajen, elastin ve hyaluronik asit eksiklikleri giderilerek görülmeye başlanan cansızlık, kırışıklık, lekelenme ve sarkmalar iyileştirilir.

Yüz Mezoterapisi yani Mezolifting tüm bu problemlerin çok hızlı ve konforlu bir şekilde tedavi edilebildiği ve gerektiğinde farklı tedavi teknikleriyle kombine edilerek uygulanabilen bir uygulamadır.

Yüz Mezoterapisi Nasıl Yapılır?

Yüz bölgesinde ve çevresinde yaşlanma veya farklı nedenlerle oluşan estetik görünümünden rahatsız olarak bize ulaşan kişiler Medikal Estetik alanında uzman hekimimiz tarafından muayene edilerek uygulanması gereken tedavi planı oluşturulur.

Yüz Mezoterapisi Öncesi uygulama yapılacak bölge anti septik solüsyonlar kullanılarak temizlenerek işleme hazır hale getirilir.

Tedaviye başlamadan önce işlem yapılacak bölgeye anestezik krem sürülür. Ortalama 10 ila 15 dakika beklenerek kremin etkisini göstermesi ve bölgenin uyuşması sağlanır. Bu uygulama sayesinde kişinin ağrısız bir tedavi süreci geçirmesi amaçlanır.

Yüz Mezoterapisi sırasında kişiye özel olarak hazırlanan karışım Medikal Estetik alanında uzman bir doktor tarafından mikro iğneler kullanılarak belirlenen bölgelerde cilt altına enjekte edilir.

Birkaç dakika içerisinde tamamlanan bu uygulama sırasında hasta herhangi bir ağrı hissetmez. Uygulama sonrası kişi günlük yaşantısına kaldığı yerden devam edebilir.

Yüz Mezoterapisi Mezoterapi Öncesi Sonrası

Yüzünde ve çevre bölgelerde farklı nedenlere bağlı estetik problemler yaşayan ve bu durumdan rahatsız olan kişiler klinik şartlarında yapılan Yüz Mezoterapisi uygulaması ile hayal ettikleri estetik ve genç görünüme ulaşabilmektedir.

Yüz Mezoterapisi Öncesi dikkat edilmesi gereken hususlar arasında;

 • Kişinin var olan hastalıklarının kontrol edilmesi,
 • Kadınlarda uygulama zamanında menstüral dönemde olunmaması,
 • Uygulamadan 2 ila 3 gün öncesinden itibaren aspirin gibi kan sulandırıcı etkisi bulunan ilaçların kullanılmaması,
 • İşleme son 24 saat kala kozmetik malzemeler ve parfüm kullanılmaması,

gösterilebilir.

Bunlar dışında uzman doktorumuz hastanın durumuna özel olarak tedavi öncesi uyulması gereken farklı tavsiyelerde de bulunabilir.

Hastanın sağlığı ve tedavinin başarısı için Yüz Mezoterapisi Öncesi uyulması gereken kurallar olduğu gibi Yüz Mezoterapisi Sonrası da dikkat edilmesi gereken durumlar vardır.

Yüz Mezoterapisi Sonrası dikkat edilmesi gereken durumlar arasında;

 • Tedavi sonrası ilk gün kişi yüzünü yıkamamalıdır.
 • Uygulama sonrası ilk 2 gün kişi güneş ışınlarından korunmalıdır.
 • Tedavi sonrası ilk gün banyo yapılmamalıdır. Kişi ilk hafta hamam, sauna gibi aşırı sıcak ortamlardan uzak durmalıdır.
 • İşlem tamamlandıktan sonra ilk 24 saat nemlendirici ve kozmetik ürünler kullanılmamalıdır.
 • Tedavi sonrası ilk hafta hasta ağır egzersiz ve spor yapmamalıdır.
 • Uygulama tamamlandıktan sonra bol bol su tüketilerek ödem oluşumu engellenmelidir.

belirtilebilir.

Yüz Mezoterapisi Kaç Seans Uygulanır?

Yüz Mezoterapisinde uygulanması gereken seans sayısı diğer tüm Medikal Estetik Tedavi yöntemlerinde olduğu gibi hastanın genetik yapısına ve yaşanan rahatsızlıkların boyutuna bağlıdır.

Cilt yapısı uygun ve yaşadığı problemler hafif olan vakalarda 1 ila 2 seans ile istenilen sonuç alınabilirken nispeten daha zorlu bazı durumlarda 4 ila 6 seans tedaviyi uygulamak gerekebilir.

Yüz Mezoterapisi uygulamasının ilk 3 seansı 1 er hafta ara ile yapılır. Oluşan sonuç takip edilerek uzman doktorun uygun gördüğü aralıklar ile uygulamaya devam edilir.

En fazla 4 ila 6 seanslık sürede %100 istenilen sonuç elde edildikten sonra Yüz Mezoterapisi 4 ila 6 ayda 1 kez kişiye uygulanarak elde edilen sonucun kalıcı olması sağlanır.

Yüz Mezoterapisi Ağrılı mı?

Yüz Mezoterapisi öncesinde işlem yapılacak bölgeler anestezik krem sürülerek uyuşturulur. Bu sayede hastanın işlem sırasında herhangi bir ağrı ve acı hissetmemesi sağlanır.

Çoklu enjeksiyon tekniği kullanılarak yapılan Yüz Mezoterapisi sırasında az da olsa hassasiyet hissedilebilir. İşlem yapılan bölgelerde 1 ila 2 gün içerisinde kendiliğinden geçen kızarıklık, şişlik veya morluklar oluşabilir.

Yüz Mezoterapisi Sonuçları Ne Zaman Görülür?

Yüz Mezoterapisi sonrası istenilen etki ilk seans ile birlikte kendisini gösterir. Uzman doktor tarafından yapılan muayene sırasında belirlenen seans sayısının tamamlanması ile birlikte kişinin hayal ettiği etki %100 olarak görülmeye başlanır.

Antalya Yüz Mezoterapisi Fiyatları

Yüz Mezoterapisi Fiyatları hakkında bilgi almak için ulaştığınız sağlık kuruluşlarından farklı fiyatlar duyabilirsiniz. Özellikle sağlık alanında yapılan uygulamalarda hastayı  muayene etmeden net bir fiyat vermek doğru değildir.

Yüz Mezoterapisi Fiyatları 2022 yılında kişiye göre farklılık gösterebilmektedir. Mezolifting işleminin fiyatını değiştiren faktörleri;

 • Hastanın yaşı ve genetik yapısı,
 • Kişinin yüz bölgesinde bulunan rahatsızlık durumu,
 • Tedaviyi uygulayacak doktorun ve kliniğin uzmanlığı,

olarak ifade edebiliriz.

Yüz Mezoterapisi hakkında daha fazla bilgi almak, Medikal Estetik alanında uzman Dr. Asel Seda Bal tarafından muayene edilerek tedavi planınızı oluşturmak için Hemen Bize Ulaşın…

Hemen Randevu Alın

Paylaş: