Badem Göz Estetiği – Fox Eyes ve Fiyatları

gözaltı mezoterapisi

Badem Göz Estetiği (Fox Eyes) dünyada en popüler olan estetik uygulamalarından biridir. Uygulamanın amacı badem şeklinde gözler ve daha kalkık kaşların elde edilmesidir.

Badem göz estetiğinde hem kaşlara hem de gözlere müdahale edilerek simetrik olarak kusursuz bir görünüm elde edilmektedir. Bu sayede bakışlardaki yorgunluk ortadan kalkmaktadır.

Bu uygulamada amaç, göz çevresinde yorgunluktan, sarkmadan arınmış, genç, diri bir yüz görünümü oluşturmaktır. Pürüzsüz, simetrik bir kaş çizgisi oluştururken gözlerin şeklini ve boyutunu geliştirerek, bu görünüm yüzünüzü değiştirebilir ve size anında bir özgüven artışı sağlayabilir. Fox Eyes olarak da bilinen badem göz estetiği çekik ve dikkat çekici bakışlara sahip olmanızı sağlar.

Ameliyatsız badem göz estetiği, daha genç ve uyanık bir görünüm elde etmenin devrim niteliğinde yeni bir yoludur. Pahalı ve invaziv ameliyatlara alternatif olarak son yıllarda giderek daha popüler hale geldi.

Badem Göz Estetiği ve çekici güzelliği

Badem Göz Estetiği Nasıl Yapılır?

Ameliyatsız badem göz estetiği özel olarak geliştirilmiş olan iplerle uygulanmaktadır. Fransız askısı estetiği içerisinde de kullanılan bu ipler sayesinde kaşların yukarı doğru kaldırılması sağlanır.

Ayrıca daha gergin ve genç bir ifade de elde edilmektedir. Uygulama kesinlikle dışarıdan gözle görülmez. Deri altına yapılan iple badem göz estetiği tekniği sayesinde kaşların gerilmesi ameliyatsız ve dikişsiz bir şekilde yapılır.

Fox Eyes hem erkekler hem de kadınlar için yapılan en trend estetik uygulamalarından biridir. Uygulamanın bu kadar popüler olmasının nedenlerinden biri çok yönlülüğüdür. İster ince ister dramatik bir değişiklik isteyin, prosedür bireysel tercihlere uyacak şekilde uyarlanabilir. Ek olarak, bu prosedür Kırışıklık giderme veya estetik dolgu uygulamaları gibi diğer estetik tedavileri tamamlayarak genel olarak genç bir görünüm arayanlar için kapsamlı bir çözüm sunar.

Uygulamanın göz ve kaş çevresindeki kırışıklık ve sarkmaları da engellemesinden dolayı pek çok açıdan avantaj sağladığı bilinmektedir.Burada yazan tüm bilgiler bilgilendirme amaçlıd

Fox Eyes Estetiği Kimlere Uygulanır?

Fox eyes estetiği özellikle düşük göz sorunu yaşayan kişilerin daha sık tercih ettiği işlemlerden biridir. Ayrıca baygın bakış ve küçük göze sahip olan kişiler için de en etkili sonuç bu estetik sayesinde elde edilebilmektedir.

Fox Eyes kalıcı bir uygulama olarak bilinse de iple badem göz estetiği işlemi yapıldığı için zaman içerisinde tekrarlanması gerekebilir. Bu uygulama öncesinde kişinin göz torbaları veya benzer deri fazlalığı gibi problemleri var ise bunlara ayrı bir işlem yapılması gerekebilir.

Göz kapağı estetiği ile de birlikte yapılan bir estetik tekniği olarak tercih edilmektedir. Bu prosedür, tilki gözlerinin görünümünü taklit eden badem şeklinde gözler oluşturmayı amaçlar. Teknik, gözün dış köşesini kaldırmayı, gözü uzatan ve kaldıran bir eğik etki yaratmayı içerir.

Badem Göz Estetiği Öncesi Neler Yapılmalıdır?

Birçok kişi gözlerinde daha belirgin ve çekik bir görünüm elde etmek istiyor. Ancak badem göz estetiği öncesi dikkat edilmesi gereken önemli faktörler vardır.

İlk olarak, prosedürü iyice araştırmak önemlidir. Bu araştırma, prosedürün nasıl işlediğini anlamak, badem göz estetiği öncesi sonrası neler olacağını öğrenmeyi içermelidir.

Bir sonraki adım, bu özel uygulamayı gerçekleştirebilecek potansiyel doktorları bulmaktır. Bu aşamada ise önceden doktorunuza danışmak, yaş ve genel sağlık durumu gibi faktörlere bağlı olarak bu prosedürün sizin için uygun olup olmadığını belirlemenize yardımcı olabilir.

Risksiz ve güvenli bir estetik yöntemi olan badem göz estetiği öncesi hastaya lokal anestezi verilmektedir. Ancak hastanın durumuna göre verilecek olan anestezi türü farklılık da gösterebilmektedir.

Lokal anestezi verilerek yapılacak olan işlemden önce hastanın tok karnına gelmesi gerekmektedir. Ancak hastaya bazı sebeplerden dolayı genel anestezi de verilebilmektedir. Bu şekilde uygulama yapılacak ise uygulama öncesinden en az 8 saatlik bir açlık gerekmektedir.

Uygulama yapılacak olan kişilerin kan sulandırıcı veya benzeri ilaçları kullanmaları durumunda doktorunun kontrolü ile ilaca öncesinde ara verilebilir. Ayrıca bu konu le ilgili doktor gerekli tedbirleri de alarak hastanın genel durumuna göre uygulama yapılmalıdır.
Burada yazan tüm bilgiler bilgilendirme amaçlıdır.

Badem Göz Estetiği Sonrası Dikkat Edilmesi Gerekenler

Badem göz estetiği sonrası dikkat edilmesi gerekenler sayesinde daha kolay ve sağlıklı bir iyileşme süreci geçirebilirsiniz.

  • Kişi uygulama sonrasında günlük hayatına hemen dönebilmektedir. Ancak genel anestezi verilerek uygulama yapılan kişilerin her ihtimale karşın en az 4 ile 6 saat kadar gözetim altında tutulması gerekebilir. Yine de aynı gün içerisinde taburcu edilmektedirler.
  • Badem göz estetiği sonrası yaygın olarak ödem oluşabilir. Ayrıca morluk ve kızarıklık da görülmektedir. Ancak bunlar ortalama 1 hafta içerisinde kendiliğinden geçmektedir.
  • Genel anestezi alan kişiler ise uygulamadan sonraki iki gün içerisinde sosyal yaşantılarına geri dönebilir.
  • İkinci günden sonra duş alınabilmektedir.
  • Fox eyes estetiği sırasında yapılan dış dikişler kendiliğinden erime özelliğine sahip olduğu için ek olarak dikişlerin alınmasına gerek kalmamaktadır.
  • Hastanın uygulamadan sonraki ilk bir hafta içerisinde özellikle göz bölgesine makyaj yapmaması tavsiye edilir.
  • Ayrıca kimyasal ürün ve temizleyicileri de göz çevresine kullanmaması gerekmektedir.
Fox Eyes Estetiği ve Bir Tilkinin Gözleri

Fox Eyes Estetiği Kalıcı Mıdır?

Ameliyatsız badem göz estetiği yaptırmayı düşünen pek çok kişi uygulamanın kalıcılığı ile ilgili pek çok şeyi merak etmektedir. Genel olarak iple badem göz estetiği tekniği kullanılarak yapılan bu işlem için kalıcılık süresi kişiden kişiye göre değişebilmektedir.

Ayrıca iple badem göz estetiği uygulaması sırasında kullanılan ipin çeşidi ve kalitesi ile markası da uygulamanın kalıcılık süresini etkiler. Ortalama olarak 1 ile 3 yıl kadar bir süre boyunca görünümünü koruyan bir uygulamadır.

Ancak uygulama yapılan kişin yaşı ve metabolizması da bu konuda oldukça önemlidir. Yaşın ilerlemesine bağlı olarak ciltte meydana gelen problemlerden dolayı uygulamanın etkisi giderek azalabilir.

Fox Eyes tekrar edilebilir bir uygulama olduğu için de zaman içerisinde yenilenme şansı vardır.

Burada yazan tüm bilgiler bilgilendirme amaçlıdır.
Badem Göz Ameliyatı Sonrası İyileşme Süreci

Badem göz iki farklı şekilde yapılabilmektedir. Ameliyat olarak gerçekleşecek olan uygulamalarda ortalama olarak 2 veya 3 hafta içerisinde iyileşme tamamlanabilmektedir. Ancak iple askı ve germe yöntemi ile yapılan ameliyatsız badem göz estetiği 3 gün ile 1 hafta içerisinde iyileşmektedir.

Kişilerin uygulama veya ameliyat sonrasında yaşadıkları ödem, şişlik ve semptomlar farklılık gösterecektir. Bunun için badem göz estetiği sonrası kişinin iyileşme sürecinde de değişiklikler görülebilir.

Badem Göz Estetiği Sırasında Acı Hissedilir Mi?

Badem göz estetiği genel ve lokal anestezi ile yapılabilmektedir. Bunun için her iki anestezi verilmesi durumunda da kişi uygulamayı kesinlikle hissetmemektedir. Uygulama sırasında ağrı veya acı yaşanmazken sonrasında yaşanabilecek hafif düzeydeki ağrılar için doktor kontrolünde ağrı kesici kullanılabilir.

Badem Göz Estetiği Fiyatları

Hem uygulanacak teknik hem de yöntemlere göre badem göz estetiği fiyatları farklılık göstermektedir. Ayrıca uygulama sırasında yapılacak olan anestezi yöntemleri de fiyatlara etki edebilmektedir.

İple badem göz estetiği tekniğinde kaç adet ipin kullanılacağı ve ipin markası fiyatlara etki eden en önemli etkenlerden biridir.

Bunların yanı sıra Fox Eyes estetiği için her hastane ve doktorun ücret aralıkları farklıdır. Size uygun olan teknik ve ek işlemler de badem göz estetiği fiyatlarının artmasına neden olabilir.

Sıkça Sorulan Sorular

Badem Göz Estetiği İçin Yaş Sınırı Var Mıdır?

Badem göz estetiği için en alt yaş sınırı 18’dir. 18 yaşını doldurmuş olan kişiler sağlık durumları uygun olduğu takdirde badem göz estetiği yaptırabilirler.

Fox Eyes Görmede Değişiklik Yapar Mı?

Badem göz estetiği göz ameliyatı değildir. Yani gözün ç kısmına müdahale edilerek yapılan bir uygulama olmadığı için görme ile ilgili herhangi bir sorun veya değişiklik yaşanmamaktadır. Sadece göz kapağına şekil verilmesi ile gerçekleşmektedir.

Badem Göz Ameliyatı Süresi Ne Kadardır?

Tek seanslık bir uygulama olan badem göz estetiği ortalama olarak 35 ile 45 dakika içerisinde tamamlanabilmektedir.

Uygulama Öncesinde Anestezi Verilir Mi?

Genel olarak badem göz estetiği lokal anestezi ile yapılan bir estetik tekniğidir. Ancak kişiye göre genel anestezi de verilebilmektedir. Bunun için uygulama sırasında acı hissedilmemektedir.

Uygulamadan Sonra Dikiş İzi Kalır Mı?

Fox Eyes estetiğinden sonra hem göz hem de evresinde kesinlikle dikiş izi kalmamaktadır. Kişi günlük yaşantısına aynı gün dönüş yapabilmektedir.

Badem Göz Estetiği Doğal Durur Mu?

Uygulamadan sonraki ilk bir hafta içerisinde istediğiniz doğal görünüm kendiliğinden meydana gelecektir. Ancak olası morluk veya ödem gibi sorunların geçmesi için birkaç gün beklemeniz gerekmektedir. Kişi iyileşme süreci sonrasında doğal yüz ifadesine kavuşmaktadır.

Farklı Estetik Uygulamaları İle Birleştirilir Mi?

Fox Eyes estetiği kısa sürede yapılan ve yüz askılama tekniği ile gerçekleşen bir uygulamadır. Bunun için farklı estetik uygulamaları ile de kombin yapılabilmekte ve birleşebilmektedir.

Hemen Randevu Alın

Paylaş: