GENİTAL BÖLGE LAZER TEDAVİSİ

genital bölge lazer tedavisi antalya

Genital bölge lazer epilasyon tedavisi, genital bölgede oluşan istenmeyen tüylerden kurtulmanın en etkili yöntemidir. Özellikle son dönemde en çok talep gören lazer epilasyon uygulamalarından biridir.

Bikini bölgesi lazer tedavisi sonrasında genital bölge sağlıklı bir şekilde temizlenmekte ve temiz bir cilde sahip olunmaktadır. Lazer epilasyon cihazı, ışın tedavisi ile kıl köklerini tahrip ederek, tüylerin kalıcı olarak dökülmesini amaçlamaktadır. Diğer yöntemlere kıyasla bikini bölgesi lazer tedavisinin bir çok avantajı bulunmaktadır.

Genital Bölge Lazer Epilasyon Nasıl Yapılıyor?

Genital bölge lazer epilasyon nasıl yapılır sorusunu cevabı gayet basittir. Uzman dermatolog veya doktorlar tarafından öncesinde bir kontrolden geçmektesiniz. Bu ön muayene de kıl köklerinizin yapısı, ten renginiz ve teninizin yapısı analiz edilmektedir. Sonuçlar neticesinde size en uygun seans aralığı ve epilasyon cihazı modeli planlanmaktadır. Bu planlama doğrultusuna bikin bölgesi lazer epilasyon işlemlerinize başlanılır. İşlem sırasında sizi zorlayacak bir acı hissetmeniz durumunda lokal anestezik kremler de kullanılabilir.

Bikini Bölgesi Lazer Epilasyon İşlemi Kaç Seans Sürmektedir?

Bikini bölgesi lazer seans süresi kıl yapısı, ten rengi, kılların yoğunluğuna göre farklılık kazansa da genel olarak 5 ve 6 seans arasında değişmektedir. Erkek genital bölge lazer epilasyon işlemleri, kadınlara kıyasla daha kısa sürmektedir.

Bikini Bölgesi Lazer Epilasyon İşlemi Ne kadar Sürer?

Bikini bölgesi lazer seansından lazer atış işlemleri ortalama 15-20 dk. sürmektedir. Öncesinde hasta uygulama için hazırlanır ve eğer gerekli görülüyorsa lokal anestezik krem sürülür. Seans bitiminde ise gerekli kontroller yapılarak kişiye sonraki seansa kadar yapacağı veya yapmayacağı uygulamalar aktarılır.

genital bölge lazer antalya
Bikini Bölgesi Lazer Epilasyon – Antalya

Lazer Epilasyon Öncesi Yapılması Gerekenler

Antalya lazer epilasyon seansı öncesi işlem yapılacak bölgeye kesinlikle ağda veya farklı bir epilasyon müdahalesi yapılmamalıdır.

  • Uygulama öncesi kıl kökleri yerinde olmalıdır.
  • Seansa gelmeden bir kaç gün önce jilet veya makas yardımıyla kıllar kısaltılabilir.
  • Kıl köklerini tahrip edecek uygulamalardan kaçınmak gerekir.
  • Bölgenin temizlik ve hijyenine dikkat etmek gerekmektedir.

Antalya lazer epilasyon işlemleri hakkında detaylı bilgi ve randevu için lütfen bizimle iletişime geçiniz. Ön muayene için kliniğimizi ziyaret edebilirsiniz.

Hemen Randevu Alın

Paylaş: