H 100 GENÇLİK AŞISI

H100 Gençlik aşısı

Gençlik Aşısı Nedir?

Vücudun her yerinde bulunan hyaluronik asit, bebeklik döneminde ciltte bol miktarda bulunur, ancak 20 yaşından itibaren hızla azalmaya başlar. Hyaluronik asidin azalmasıyla birlikte cilt parlaklığını, elastikiyetini ve nemini kaybeder.

Bu noktada; H-100 olarak da bilinen gençlik aşısı, yaşlanmayla mücadelede kullanılan en etkili formüllerden biridir. H 100 gençlik aşısı uygulaması cilde parlak, sağlıklı ve genç bir görünüm kazandırmayı amaçlar. Dış faktörlerde ve biyolojik durumlardan dolayı cildi zarar görmüş kişilere belirlenen miktarda ve belirli aralıklarla hyaluronik asit uygulanmaktadır.

H 100 Gençlik Aşısı Nasıl Uygulanır?

İlk olarak H 100 gençlik aşısının uygulanacağı bölgeye anestezik bir krem sürülür. Daha sonra, hyaluronik asit, ince iğneler yardımıyla deri altına enjekte edilir. Bu işlem alanın genişliğine bağlı olarak ortalama 15 ila 20 dakika sürebilir. Işıltı ve canlılık etkileri 2. günden itibaren hissedebilirsiniz ve zamanla artar. Hyaluronik asit cilde enjekte edildikten sonra 12 ay içerisinde erimektedir. Ancak cilt altında oluşturduğu etkiler kalıcıdır.

H 100 Gençlik Aşısı Kimlere Yapılmaktadır?

20 yaşını geçmiş kadın erkek fark etmeksizin herkes bu işlemi yaptırabilir.

H 100 Gençlik Aşısı Ne Zaman Etki Eder?

Uygulamanın etkisi müdahaleden hemen sonra hissedilmeye başlar. 2. gün itibariyle uygulama yapılan bölgede canlılık ve parlaklık oluşmaya başlar. Şu da unutulmamalıdır ki, sağlıklı beslenme ve yaşam tarzı tedaviyi daha başarılı ve uzun süreli hale getirmektedir.

H 100 Gençlik Aşısı Kaç Seans Yapılır?

Yılda tek veya 3 seans olarak uygulanır. Seans aralıkları 2-3 haftadır. Cilt tipi ve ihtiyacına göre seans sayısı değişmektedir.

H 100 Gençlik Aşısı Sonrası Dikkat Edilmesi Gereken Hususlar

  • H 100 aşısı uygulandıktan sonra ilk 24 saat spor yapılmamalı, aşıdan sonraki 2 gün ağır spor aktivitelerinden kaçınılmalıdır.
  • Sauna ve hamam kullanımından kaçınılmalı, aşırı sıcak banyolar yapılmamalı, aşırı sıcaktan kaçınılmalıdır.
  • Direk güneşe maruz bırakılmamalıdır.
  • Uygulama yapılan bölgeye sert masaj yapılmamalıdır.
  • Bol su içilmelidir.
  • Varsa kötü alışkanlıklar terk edilmelidir.

H 100 gençlik aşısı fiyatları hakkında bilgi almak ve süreçle ilgili soru sormak için bizimle iletişime geçebilir veya kliniğimizi ziyaret edebilirsiniz.

Hemen Randevu Alın

Paylaş: