Antalya İple Yüz Germe ve Fiyatları

iple yüz germe

İple Yüz Germe uygulaması ile yapılan estetik işlemi sırasında ameliyat yapılmamaktadır. Zaman içerisinde yüzde meydana gelen sarkmaların önlenmesi ya da sarkmaların giderilmesi için iple yüz germe veya asma yöntemi tercih edilmektedir.

İple yüz germe işlemi sırasında kullanılan ipler özel olarak geliştirilmiştir. 2 yıldan fazla olarak kalıcılığı olan iple yüz asma işlemindeki ipler de eriyebilir formdadır.

Kullanılan malzemeye göre bu iplerin kalıcılığı 6 ay ile bir yıl arasına değişebilmektedir. İple yüz germe işlemi sayesinde yanak ve çene ile ağız etrafındaki sarkmalar ve deri toplanmaları ciddi oranda tedavi edilebilmekte ve giderilmektedir.

İple Yüz Germe veya Asma Nedir?

Yüz bölgesinde ilerleyen yaşa göre meydana gelen deri sarkmalarının giderilmesi için iple yüz germe işlemi yapılmaktadır. Yüz bölgesindeki cilt katlanmaları kişilerin ciddi derece yaşlı görünmesine ve rahatsız olmasına neden olabilir.

Ancak sadece iple yüz germe için üretilmiş olan ipler ile uygulanan bir işlemdir. Herhangi bir ameliyata gerek kalmadan ipler cilt altına özel olarak yerleştirilmektedir.

Deri katmanlarının yukarı doğru çekilerek daha pürüzsüz ve genç bir görünüm elde edilmesi sağlanabilmektedir. Kaş, boyun, çene ve yanak ile tüm yüzdeki deri sarkmalarının ciddi oranda toparlanmasına yardımcı olur.

İp Askılama İle Germe Hangi Bölgelere Uygulanır?

 İp askılama ile germe işlemi sadece yüz bölgesindeki katmanlarının iyileştirilmesi için uygulanan bir yöntem değildir. Ayrıca yüzü destekleyen boyun bölgesine de ip aşklıma ile germe yöntemi uygulanabilmektedir.

Bunun dışında iple germe işlemi kol ve bacak içlerindeki sarkmaların giderilmesinde de sıklıkla tercih edilebilmektedir. Meme sarkmaları ve kalçanın toparlanması için de nadir de olsa iple askılama tekniği kullanıldığı bilinmektedir.

İple Yüz Germe Uygulamasının Avantajları Nelerdir?

Estetik operasyonlar içinde en çok tercih edilen ameliyatlar genellikle yüz germe için yapılmaktadır. Ancak cerrahi işlemler ile yapılan yüz germe ameliyatları çok daha sancılı bir iyileşme dönemini kapsar.

Bununla birlikte kişilerde uygulama sonrasında bazı riskler taşıdığı da bilinmektedir. Yüz ve boyun bölgesindeki deri sarkmalarını daha doğal bir yöntem ile gidermek için iple yüz germe tekniği tercih edilmektedir.

İple yüz germe uygulamasının avantajları şu şekilde sıralanabilir:

 • İple yüz askılama ve germe herhangi bir cerrahi işleme gerek duyulmadan yapılmaktadır.
 • Diğer yüz germe operasyonlarına kıyasla daha az acı hissedilmesini sağlar.
 • Lokal anestezi sayesinde özel küçük estetik iğneleri ile uygulama yapılmaktadır.
 • Uygulama sonrasında ciltte meydana gelebilecek komplikasyonlar da çok az seviyede meydana gelebilmektedir.
 • Zaman açısından çok kısa süre içerisinde gerçekleştiği için ayrıcalıklı bir uygulamadır.
 • Kişi uygulamanın hemen sonrasında sosyal ve iş yaşantısına geri dönebilmektedir.
 • Düzeltilebilen ve geri alınabilen bir işlem olması iple yüz germe uygulamasının en önemli avantajı olarak bilinmektedir.

İple Yüz Germe İşlemi Ne Kadar Sürer?

İple yüz germe işlemi sırasında kişiye lokal anestezi yapılmaktadır. Ortalama olarak 30 dakikalık bir süre içerisinde iple yüz askılama işlemi tamamlanmaktadır. Ancak uygulama öncesinde gerekli kontroller yapılmaktadır.

İlk olarak derinin altına iğneler yardımı ile ipler yerleştirilmektedir. Genellikle özel iplerin tutunma bölgeleri kulak üzeri ve cilt altı olarak tercih edilmektedir. Bu işlemler sırasında herhangi bir dikiş ile bölgenin kapatılmasına gerek kalmamaktadır.

Kişi ağrısız bir şekilde işlemin tamamlanmasını bekleyebilir. Ayrıca iple yüz germe işlemi sonrasında sonuç hemen kendini belli etmektedir.

İple Yüz Germe veya Askılamanın Etkisi Ne Kadar Sürer?

Cilt altında eriyebilme özelliğine sahip olan özel iplerin kalitesine göre kalıcılığı da farklılık gösterebilmektedir. Kalıcı ve kaliteli askı ipleri en fazla 2 yıllık bir kullanım süresine sahiptir.

Ancak en az 6 aylık bir süre boyunca etkisini gösteren bir işlemdir. Ayrıca kişilerin metabolizmalarındaki farklılıklardan dolayı da iple yüz germe işleminin kullanım süresi değişkenlik gösterebilmektedir.

İple Yüz Germe Estetiğinin Yan Etkileri

Her estetik uygulaması sonrasında da bazı hastalarda yan etkiler görülebilmektedir. İple yüz germe estetiği sonrasında ise herhangi bir anestezik etki meydana gelmemektedir. Risksiz bir uygulama olması iple yüz germe işleminin popüler olmasını en önemli nedenidir.

Kişinin günlük yaşantısına hemen dönebilmesi ve ameliyatsız bir uygulama olması iple yüz germe estetiğinin ayrıcalıklarındandır. Yine de düzenli olarak kullanılan ağrı kesici veya kan sulandırıcı ilaçların uygulama yapılmadan en az 1 hafta önce ara verilmesinde yarar olacaktır.

Uygulama sonrasında iğnelerin giriş noktalarında sadece birkaç gün süren kızarıklıklar meydana gelebilir. Bunlar da görünmeyen bölgelerde olduğu için kişinin günlük yaşantısını olumsuz etkilemektedir. İğne giriş yerlerindeki minik morarma veya kızarıklıklar kendiliğinden geçmektedir.

İple Yüz Germe Estetiğini Kimler Yaptırabilir?

Yüz ve boyun bölgesindeki derin kırışıklık ve sarkmalar yaşa bağlı olarak meydana gelen sorunlardır. Genel olarak 30 yaşından sonra ciltte sarkmalar görülebilmektedir. Cilt sarkmalarında ciddi derecede hızlanma yaşayan kişiler iple yüz germe estetiği yaptırabilir.

İple yüz germe estetiği dolgu gibi işlemlere göre daha uzun süreli bir etkiye sahiptir. Ayrıca yüz ve boyun bölgesindeki etkiyi hemen görmek isteyenler için de en ideal uygulamalar arasında yer almaktadır.

Cildinde derin kırışıklık olan ve oturan sarkmalara sahip olan kişiler için iple yüz germe ve askılama uygulaması uygun olabilir. Ayrıca yaşlanmaya bağlı olarak oluşan görünüme sahip olan kişiler için de ameliyatsız iple yüz germe uygulaması tavsiye edilmektedir.

İple yüz germe uygulamasını ameliyat olmak istemeyen kişiler de tercih etmektedir. Özellikle ameliyat sonrası iyileşme dönemine zamanı olmayan kişiler iple yüz askılama işlemini yaptırabilir.

İple Yüz Askılama ve Germe Sonrası Nelere Dikkat Edilmelidir?

İple yüz askılama ve germe uygulaması sonrasında herhangi bir yan etki meydana gelmemektedir. Ancak bazı hastalarda şişlik ve morluk dışında biraz hassasiyet oluşabilmektedir.

Bu yan etkiler ise kendiliğinden en fazla bir hafta içerisinde geçebilmektedir. Ayrıca iple yüz germe sonrasında ciltte herhangi bir uygulama izi de kalmamaktadır. Kişi dilerse hemen günlük yaşantısına ve temposuna geri dönebilir. Ayrıca uygulamadan 24 sonra makyaj da yapılabilir.

İple askılama sonrası özellikle yüz kaslarını aşırı hareket ettirecek mimiklerden kaçınılması tavsiye edilmektedir. Ayrıca ilk bir hafta içerisinde yüzüstü uyunmamasına ve sert yiyeceklerin ısırılmamasına da dikkat edilmesinde yarar olacaktır.

İple Askılama Estetiği Kimlere Uygulanmaz?

 • Herhangi bir yan etkisi veya riski bulunmasa da iple yüz germe estetiği herkese uygulanmaz.
 • Özellikle kan pıhtılaşma sorunu yaşayan ve diyabet hastaları için işlem yapılmamaktadır.
 • İleri derecede kanser hastalığı olanlar ve cildinde enfeksiyon ve iltihap bulunan kişilere de iple askılama estetiği yapılmamaktadır.
 • Hamilelik döneminde uygulanmayan iple yüz germe işlemi çocuklar için de uygun değildir.
 • Bunların yanı sıra cildinde aşırı hassasiyet sorunu olan ve biyolojik malzemelere karşı alerjisi olan kişiler için de iple askılama ve germe tedavisi uygun olmamaktadır.

Antalya İple Yüz Germe Estetiği Fiyatı

İple yüz germe estetiği sırasında kişinin ihtiyacı olan ip sayısı fiyatlara etki edebilmektedir. Uygulama sırasında kaç adet ip kullanılacağı ise yapılan ön muayene sırasında doktor tarafından belirlenmektedir.

Burada yazan tüm bilgiler bilgilendirme amaçlıdır.

Hemen Randevu Alın

Paylaş: