Kollajen Aşısı Tedavisi

kollajen aşısı antalya

Kollajen aşısı ve diğer enjekte edilebilir kırışıklık dolgu maddeleri, cildinize daha dolgun ve pürüzsüz bir görünüm verir. Kollajen en iyi bilinen dolgu maddesi olmasına rağmen, doktorların cildinizi dolgunlaştırmak için kullanabileceği, kendi vücudunuzdan alınan yağlar ve sentetik malzemeler dahil olmak üzere birçok başka madde vardır.

Kollajen Cilt İçin Ne Yapar?

Kollajeni anlamak için önce cildinizi anlamalısınız.

Cilt üç katmandan oluşur: epidermis, dermis ve deri altı doku (hipodermis). Epidermis olarak bilinen en üst tabaka, hücrelerden ve dokulardan su kaybını kontrol eder. Bu koruyucu bariyer olmadan, vücut hızla susuz kalır.

Epidermisin hemen altında ikinci katman olan dermis bulunur. Dermis, kan damarlarını, sinirleri ve kıl foliküllerini içermesine rağmen, öncelikle “kollajen” adı verilen bir proteinden oluşur. Bu protein, hücrelerin ve kan damarlarının büyümesi için bir çerçeve sağlayan bir lif ağı oluşturur . Dermisin birincil bileşeni olduğu için kollajen cilt için destek yapısı görevi görür. Hipodermis, daha büyük kan damarlarını ve sinirleri içeren bir yağ ve bağ dokusu tabakasıdır. Ayrıca ter bezleri, yağ ve kollajen hücrelerini de barındırır. Hipodermis, vücudunuzun ısısını korumaktan ve hayati iç organlarınızı korumaktan sorumludur.

Ciltte Neden Çizgiler Görülür?

Genç ciltte kollajen çerçeve sağlamdır ve cilt nemli ve elastik kalır. Yüz ifademiz ne olursa olsun, geri yaylanıyor. Ve günlük çevresel maruziyete dayanır. Fakat zamanla destek yapısı zayıflar ve cilt elastikiyetini kaybeder. Cilt, kolajen desteğinin yıpranmasıyla birlikte tonunu kaybetmeye başlar. Her gülümsediğinizde, kaşlarınızı çattığınızda veya gözlerinizi kısarak baktığınızda, cildinizdeki kollajene baskı uygularsınız. Bu mimiklerin etkisi artar ve yüz hatları belirginleşmeye başlar.

Kollajen Aşısı

Kollajen aşısı cildin doğal kollajenini yeniler. Aşılar, cildinizin kollajenini tamamlayarak yüz hatlarını ve bazı yara izlerini düzeltmeye yardımcı olur. Destek yapısının konturu restore edildikçe cildinizin doğal güzelliği artar. Kollajen ineklerden (sığır) veya insan hücrelerinden gelebilir.

Kollajen Aşısından Ne Beklemeliyiz?

Kollajen aşısı yaptırmadan önce, kollajen cilt testine ihtiyacınız olacak. Ön kola az miktarda kollajen enjekte edilir ve alan sonraki ay herhangi bir alerjik reaksiyon belirtisi olup olmadığı izlenir. Herhangi bir alerji belirtisi yoksa, doktorunuz kollajen tedavilerine devam edebilir. Tedavi edilen bölgeyi uyuşturmak için küçük bir lokal anestezi enjeksiyonu alabilirsiniz. Hafif morarma olasılığı vardır ve tedavi edilen bölgenin çevresinde şişlik, kızarıklık ve hassasiyet hissedebilirsiniz.

Hemen Randevu Alın

Paylaş: