Medikal Estetik Uygulamaları

Medikal Estetik Uygulamalar: Güzelliğin Geleceği Burada

Medikal estetik, güzellik ve kişisel bakımda yeni sınırdır. Minimal invaziv prosedürlerden gelişmiş cilt bakımı rejimlerine kadar, Antalya estetik kliniğimizde en son medikal estetik uygulamalarını sunuyoruz.Sadece tanıtım amaçlıdır*​

Lipoliz, birçok hasta arasında popülerlik kazanmış, oldukça etkili bir bölgesel zayıflama ve bölgesel yağ eritme yöntemidir Uygulamada soyadan elde edilen fosfatidil kolin kullanılır.

Cildi canlandırmak ve genç bir görünüm kazandırmak için dolgu uygulamaları son yıllarda giderek daha popüler hale gelmektedir. Dolgu uygulamalarının en önemli faydalarından biri, cildin sağlıklı, nemli cildin korunmasında çok önemli bir rol oynayan hyaluronik asit tedarikini artırma yetenekleridir. Dolgu maddeleri, kaybolan hyaluronik asidi yenileyerek ince çizgilerin ve kırışıklıkların görünümünü azaltmaya, cilt dokusunu ve tonunu iyileştirmeye ve zamanla elastikiyetini veya dolgunluğunu kaybetmiş olabilecek bölgelere hacim kazandırmaya yardımcı olabilir. Dudak dolgusu, göz altı ışık dolgusu, yanak dolgusu gibi pek çok medikal estetik uygulamaları mevcuttur.

Mezoterapi ciltte yaşlanmaya bağlı olarak ortaya çıkan etkilerin yok edilmesini sağlamak amacı ile uygulanan ve başarılı sonuçları ile öne çıkan bir kozmetik dermatoloji işlemidir.

Ameliyatsız yüz germe estetiğinde cilt altına yerleştirilen polyester ve insan cildiyle uyumlu silikon içeriğine sahip esnek iplerin kullanılması yoluyla yüzün çene bölgesinde yer alan sarkık ve kırışık derinin kulak hizasına doğru gerdirilmesi yoluyla estetik bir görünümün kazandırıldığı bir yöntemdir. 

Badem göz estetiği veya fox eyes; daha daha genç, sağlıklı, canlı, estetik ve çekici bir bakış elde etmek amacıyla gözlere daha çekik bir görünüm verilmesini sağlayan cerrahi bir işlemdir.

Gençlik aşısı zamanın etkisiyle deride oluşan ince kırışıklıkların, deformitelerin, sarkmaların tedavisinde kullanılan bir mezoterapi yöntemidir.

Medikal Estetik Nedir?

Medikal estetik, sağlık sektöründe, hastaların görünümünü iyileştirmeye ve eski haline getirmeye odaklanan, sürekli büyüyen bir alandır. Enjekte edilebilir maddeler, lazer tedavileri ve cilt yenileme gibi minimal invaziv prosedürler yoluyla fiziksel özellikleri geliştirmek için tasarlanmış çeşitli tedavileri kapsar. Medikal estetik uygulamalarının popülaritesi artmaya devam ederken, bunların ne olduğunu ve nasıl çalıştığını anlamak önemlidir.

Medikal estetik uygulamaları, kırışıklıkların, ince çizgilerin, güneş hasarının, hiperpigmentasyonun, akne izlerinin tedavisinden istenmeyen tüylerin giderilmesine veya selülitin azaltılmasına kadar değişebilir. En sık aranan tedaviler, Kırışıklık-giderme ve dermal dolgu maddeleri gibi enjekte edilebilir maddeleri içerir. Dermatologlar ve plastik cerrahlar gibi tıp uzmanları, kişinin özelliklerini tamamlayan doğal görünümlü sonuçlar elde etmek için tipik olarak bu prosedürleri azami özen ve hassasiyetle uygularlar.

Özetle medikal estetik, bireylerin ameliyat olmadan fiziksel görünümlerini iyileştirmelerine yardımcı olmak için ileri teknoloji kullanan bir tıp alanıdır.
Burada yazan tüm bilgiler bilgilendirme amaçlıdır.

Daha Genç Görünmenin Yeni, Ameliyatsız Yolu

Ameliyat veya iğne olmadan zamanı geri almanın ve genç görünümünüzü geri kazanmanın bir yolunu mu arıyorsunuz? Öyleyse, yalnız değilsiniz – ama neyse ki yardım mevcut. Devrim niteliğindeki yeni Medikal Estetik Uygulamalarımızın, yaşlanmanın yaygın belirtilerini güvenli ve etkili bir şekilde ele aldığı klinik olarak kanıtlanmıştır ve kendinizi her zamankinden daha güvenli ve ışıltılı hissetmenizi sağlar.

Medikal Estetik Uygulamaları

KVKK

EK- 1 Dr. Asel Seda Bal KİŞİSEL VERİLERİN KORUNMASI AYDINLATMA METNİ    İşbu bilgilendirme “Veri Sorumlusu” sıfatıyla Dr. Asel Seda Bal tarafından toplanan, saklanan ve

Devamını oku »
gözaltı mezoterapisi

Gözaltı Mezoterapisi Nedir?

Gözaltı Mezoterapisi son yıllarda popülaritesi giderek artan ameliyatsız bir işlemdir. Vücudun yaşlanma, selülit ve diğer cilt sorunlarından etkilenen bölgelerini tedavi etmek için kullanılan minimal invaziv

Devamını oku »

Medikal Estetik Uygulamaları Sonrası Bakım

Medikal estetiğin popülaritesi, insanlara kendilerini daha güvende hissettikleri bir görünüm sağlama yeteneği nedeniyle artıyor. Kırışıklık-giderme, dolgu ve lazer tedavileri gibi estetik tedaviler hem erkekler hem de kadınlar için giderek daha yaygın hale geliyor. Bununla birlikte, mümkün olan en iyi sonuçları elde etmek için belirli estetik tedavilerden geçtikten sonra uygun bakımın yapılması önemlidir.

Medikal estetik uygulamaları sonrası bakımın en önemli yönlerinden biri güneşe maruz kalmamaktır. Güneş hasarı, tedavinizin faydalarını ortadan kaldırmanın yanı sıra cildinize daha fazla zarar verebilir. İşleminizi takip eden günlerde mümkün olduğunca içeride kalmanız ve dışarıdayken en az SPF 30 olan geniş spektrumlu bir güneş kremi sürmeniz önerilir.

Hidrasyon, medikal estetik tedavilerden sonra sağlıklı görünen cildi korumanın anahtarıdır. Bol su içmek, vücudunuzdaki toksinlerin atılmasına yardımcı olur ve cildinizin dolgun ve nemli görünmesini sağlar.
Sadece tanıtım amaçlıdır*​