PRP SAÇ TEDAVİSİ – ANTALYA

PRP SAÇ TEDAVİSİ ANTALYA

Saç seyrekliğinden ve zayıflığından mı şikayetçisiniz? O halde PRP saç tedavisi yöntemi sizin çözümünüz olabilir. PRP saç yöntemi ile saçlarınız tekrar eski sağlıklı ve güçlü yapısına kavuşabilir! 

Saça PRP yöntemi sayesinde saç köklerinin tekrar canlanması sağlanacak ve bu sayede zayıf düşen ya da seyrekleşen saçlarınız gerekli hücre yenilemesi desteği alarak daha da güçlü hale gelecektir. 

PRP Saç Tedavisi Nedir?

Açılımı; Platelet Rich Plasma (Trombosit zengin plazma) olan PRP, hastanın kendi kanından alınan materyallerin saçlı deriye uygulanması ile saç köklerinin onarılmasını hedeflemektedir. 

Saç PRP uygulaması, kısa sürede etkili faydalar sağlayarak,saç kaybının önlenmesinde uygulanan en iyi yöntemlerden biridir. PRP yönteminde saç köklerini onarmak için kişinin kendi kanı kullanıldığından herhangi bir bulaşıcı hastalık riski de bulunmamaktadır. 

PRP uygulaması ardından saç köklerindeki canlanma süresi oldukça kısadır. Saç PRP uygulaması sonrasında saç dokusu gelişmeye başlayarak, incelmiş ve yıpranmış saç folikülleri onarılır. Böylece saçlar tekrardan sağlıkla uzamaya başlar. 

SAÇA PRP NASIL YAPILIR?

Saça prp yapmak için izlenen adımlar kısaca şöyledir: 

 • İlk olarak hastadan 10 – 20 ml. arası bir miktarda kan alınır. 
 • Alınan kan özel olarak geliştirilen santrifüj ve mikrofiltrasyon yöntemleri ile kanda bulunan kırmızı hücreler ayrıştırılır. 
 • Daha sonra platelet ve trombosit hücrelerinden zengin bir plazma materyali ortaya çıkar ve elde edilen bu plazma artık saç köklerine uygulanabilir haldedir. 
 • Plazmanın uygulanması sonrasında saç kökleri kendini onarmaya başlar ve tekrardan sağlıklı haline geri döner. 
PRP SAÇ TEDAVİSİ ANTALYA

Kısacası PRP; hastanın kendi serumudur! Saç dökülmesinin önlenmesi ve incelmiş saçın güçlendirilmesi üzerine oluşturulmuş yeni bir tedavi yöntemidir. 

PRP uygulaması bir ameliyat değildir. Ayakta tedavi yöntemlerine benzer bir uygulama denilebilir.

PRP Saç Tedavisi Ne Kadar Etkili?

Prp saç tedavisi için en çok sorulan sorulardan biri: PRP tedavisi saç uzamaya başlar mı? bunun cevabı ne yazık ki hayır! Eğer kellik problemi yaşıyorsanız, bunun tek çözümü saç ekimidir. Çünkü, mevcut bölgede hiç saç olmadığı için saçları güçlendirmeye yönelik yapılacak işlemler be yazıkkifayda etmez. 

PRP saç tedavisi, saç derisinde var olan, ancak boyadan fönden ya da herhangi sebeplerden dolayı güçsüz kalmış saçların geliştirilmesi için uygulanan bir tedavi yöntemidir. Saçların kalınlaşmasına veya güçlenmesine yardımcı olur. 

Bu noktada prp yönteminin tercih edilme nedenleri arasında;

 • saç dökülmelerini minimuma indirmek, 
 • saç folikülü canlılığını artırmak, 
 • saç büyümesini teşvik etmek, 
 • saçtaki doku onarımını sağlamak, 
 • saç ekimi sonrası saç derisinin iyileşmesini artırmak, 
 • uyuyan saç köklerini canlandırmak, 
 • yeni saç büyümesini sağlamak için uyarıcı görevi üstlenerek kılları teşvik etmek.

PRP tedavisinin yanı sıra, saça mezoterapi de (uygun bir şekilde) uygulandığında alacağınız sonuç daha sağlıklı olmaktadır. Konunun uzmanı, bu konuyla ilgilenen bir doktor, ciddi bir oranda saç problemlerinizi giderebilmektedir.

Hemen Randevu Alın

Paylaş: