Somon DNA Tedavisi

somon-dna-antalya

Somon DNA Tedavisi Nedir?

Günümüzde oldukça popüler olan Somon DNA tedavisi, ciltte hücre yenilenmesi için saf hyaluronik asit ve somon sperminden elde edilen DNA moleküllerinin kullanıldığı cilt gençleştirme yöntemlerinden biridir. Halk arasında gençlik aşısı olarak da bilinir. Hızlı gençleştirici ve gençleştirici etkisi nedeniyle yaygın olarak talep edilmektedir.

Somon DNA’sının Cilde Faydaları Nelerdir?

Somon DNA tedavisinin cilde en önemli üç faydası vardır. Bunlardan en faydalılarından biri de cildi ekstra nemlendirme özelliğidir. Somon, DNA’sında büyük miktarda hyaluronik asit içerir. Hyaluronik asit de cildi nemlendirmede son derece faydalıdır.

İkinci faydası ise cildin daha canlı ve parlak görünmesini sağlamasıdır. Bunu vitaminler, mineraller, amino asitler, proteinler, inorganik tuzlar gibi zenginleştirilmiş içeriği ile sağlar.

En önemli etkilerinden biri kolajen üretiminin uyarılmasıdır. Somon balığının DNA’sını içerir. Somon DNA’sı, insan DNA’sına en çok benzeyen DNA yapısını içerir. Bu nedenle kişiye enjekte edilen somon DNA, kişinin DNA yapısını etkileyerek kolajen üretimini çok güçlü bir şekilde uyarır ve genel olarak 3-4 aylık bir süre içerisinde kişinin cildinin daha sıkı ve dolgun hale geldiği gözlemlenir.

Somon DNA’sı Kimlere Uygulanabilir?

Somon DNA tedavisi anti-aging amaçlı, yani anti-aging etkisinden dolayı ciltteki ince çizgilerin giderilmesi amacıyla uygulanmaktadır. Çok çukur bir yüze dolgu uygulanmıyorsa, zayıf ve istenmeyen yüzlere hacim kazandırmak için Somon DNA tedavisi uygulanabilir.

Cildi nemlendirmek için çok kuru ciltlere de uygulanabilir.

Somon DNA gençlik aşısı aslında herkese uygulanabilen bir işlemdir. Bu işlemin belirli bir hasta portföyü yoktur.

Somon DNA’sı Kimlere Uygulanamaz?

Somon dna gençlik aşısı genel olarak herkese uygulanabilen bir cilt gençleştirme yöntemidir. Ancak önlem almak için;

  • Şeker hastaları,
  • Damar tıkanıklığı ve felç öyküsü olan,
  • Kan pıhtılaşma bozukluğunuz varsa,
  • Kalp hastalığı olan

ve hamileler için tavsiye edilmez.

Somon DNA Ne Zaman Uygulanır?

Somon DNA işlemleri 14 günde bir 4-5 seans uygulanmalıdır.

Somon DNA Seans Süresi Ne Kadardır?

Somon DNA işlemleri 14 günde bir 4-5 seans uygulanmalıdır.

Ne Zaman Etki Eder?

Somon DNA tedavisi 3-4 seanstan sonra etkisini gösterir.

Tedavi sonrasında aslında ciltteki iyileşme aylar içerisinde kollajen üretimi artarak devam eder. Bu 4-5 seans tamamlandıktan sonra 1 yıl sonra seans veya 6 ayda 1 seans olarak işlemin tekrarlanması etki süresinin artması açısından önemlidir.

Somon DNA’sından sonra nelere dikkat edilmelidir?

Somon DNA tedavisinin ardından hasta günlük hayatına devam edebilir. Yaygın bir yan etkisi yoktur. Bazı durumlarda hassas ciltlerde sadece hafif bir kızarıklık olabilir ancak bu durum geçicidir.

Somon DNA tedavisi hakkında merak ettiklerinizi ve Somon DNA fiyatları hakkında bilgi almak için bizlerle iletişime geçebilir veya kliniğimizi ziyaret edebilirsiniz.

Hemen Randevu Alın

Paylaş: