YÜZE LAZER EPİLASYON

yüze lazer epilasyon

Yüze lazer epilasyon yaptiranlarin yorumlari ile ilgili araştırma yapıp, en güvenilir yeri bulmaya mı çalışıyorsunuz? Bu durum bazen yanıltıcı sonuçlar doğurabilir. Şişirme yorumlar ve yanlış yönlendirmeler günümüzde ne yazık ki çok arttı. Bu nedenle kullanıcı yorumları yanında, yapan kişinin lazer epilasyon işlemi hakkındaki bilgisine de önem vermek gerektiğini düşünüyoruz.

İşlem yaptırdığınız uzmanın, kıl yapısını tanıyor olması ve yapılan işlemin tıbbi yanına da hakim olması önemlidir.

Lazer Epilasyon Öncesi Dikkat Edilmesi Gerekenler

  • Epilasyon yapılacak bölgeye en az 1 ay öncesinden herhangi bir müdahalede bulunulmamalıdır. Yani işlem yapılacak alandaki kılları, köklerinden alacak ağda, cımbız veya epilasyon aleti gibi uygulamalar yapılmamalıdır. Lazer öncesi bu uygulamalar tedavinin etkisini azaltmaktadır.
  • Lazer epilasyon tedavisi öncesinde güneşlenme sürenizi azaltmanız ve tedavi boyunca da doğrudan gelen güneş ışınlarından kaçınmanız gerekmektedir.
  • Lazer epilasyon yapılacağı gün, lazer yapılacak bölge açık olmalıdır. Makyaj ürünleri ile gözenekler ve kıl kökleri kapatılmamalıdır.
  • İşlem sonrasında kimyasal ürünlerden kaçınılmalıdır. Soyucu cilt bakım ürünleri kullanılmamalıdır.
  • Yüze lazer epilasyon öncesinde bronzlaştırıcı sürülmemelidir.

Yüze Lazer Epilasyon Kaç Seans Sürer?

Yüz bögesinin hassas olması, kişinin cilt bölgesi ve tüy yapısı gibi faktörler epilasyon süresini belirleyen önemli noktalardır. Ancak genel olarak 6 ila 8 seans arasında değişen bir işlem süreci olduğu söylenebilir. Bu süreç içerisinde tedavi gören kişi epilasyon işlemi dışında bölgeye bir müdahalede bulunmamalıdır.

Lazer Epilasyon Sonrası Dikkat Edilmesi Gerekenler

  • Yüze epilasyon uygulaması sonrasında uygulama bölgesinde kızarıklık, ödem, su toplama gibi problemler görülebilir. Ancak bu problemler 1-2 saat içinde ortadan kalkmaktadır. Bu süre içinde isterseniz uygulama yapılan alan üzerine soğuk kompleks yapabilirsiniz.
  • Lazer epilasyon uygulamalarının hepsinde güneş ışınına doğrudan maruz kalmamanız önerilir. Ancak yüze epilasyon uygulamasında özellikle dikkat etmelisiniz.
  • Lazer epilasyon yapılan bölge iki gün boyunca traş edilmemelidir.

Yüze Lazer Epilasyon Yaptıranların Yorumları

Yüze lazer epilasyon yaptiranlarin yorumlari genel olarak sorunlarının büyük ölçüde çözüm bulduğu yönündedir. Lazer epilasyon uygulaması hayatı kolaylaştırmanın yanı sıra, bizlere problemin temeline dair çözümler sunar. Ancak doğru sonuç almak için öncesinde ve sonrasında dikkat etmeniz gereken noktalara özen göstermelisiniz.

Yüze epilasyon işlemi ve diğer epilasyon uygulamaları hakkında bilgi almak için bizlere ulaşabilir veya kliniğimizi ziyaret edebilirsiniz.

Hemen Randevu Alın

Paylaş: